Tak ma wyglądać nowy stadion Stomilu Olsztyn. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Tak ma wyglądać nowy stadion Stomilu Olsztyn. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Zbliża się termin oddania projektu stadionu Stomilu

09.12.16 10:52   rys   21  

Do końca grudnia firma PiG Architekci musi oddać gotowy projekt na budowę stadionu miejskiego. Mimo zapowiedzi firmy, że projekt postarają się oddać jak najszybciej, ten do olsztyńskiego ratusza jeszcze nie wpłynął. Nie ma jednak pośpiechu... bo cały czas nie ma funduszy na budowę olsztyńskiego obiektu.

Dwanaście tysięcy miejsc z możliwością powiększenia o kolejne trzy tysiące, nowoczesna architektura i funkcjonalne rozwiązania. Tak w przyszłości ma wyglądać stadion miejski w Olsztynie. Kiedy powstanie? Na tę chwilę nikt nie jest wstanie udzielić odpowiedzi. 

Obecnie nie można nawet starać się o pozwolenie na budowę, ponieważ firma PiG Architekci nie oddała jeszcze gotowego projektu stadionu. Z umowy podpisanej z miastem wynika, że maja na to czas do końca roku, ale w lutym, gdy doszło do podpisania umowy, przedstawiciele firmy zapowiadali oddanie projektu wcześniej, żeby można było przyśpieszyć procedury. 

Skoro nie ma pozwolenia na budowę, nie ma także odpowiedzi skąd miasto weźmie pieniądze na rozpoczęcie prac budowlanych. Nowy stadion ma kosztować 60 milionów złotych, a budowa ma trwać etapami. 

Na początek ma zostać wyburzona trybuna kryta, a w jej miejsce ma powstać nowa ze wszystkimi pomieszczeniami (szatnie, biura, ect.). 

O sprawie będziemy pisać na bieżąco w portalu sport.egit.pl.

Tagi: stadion Stomilu Stomil Olsztyn

Komentarze

  1. 11.12.16 11:33 Kiui

    Fajnie jakby powstal taki licznik na stronie Stomilu ile jest juz uzbieranych pieniedzy na boisko boczne

  2. 10.12.16 13:57 Jez

    Nowy stadion musi powstac w Olsztynie !

  3. 10.12.16 12:53 Yff

    http://m.olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,106514,21079749,60-mln-na-stadion-stomilu-po-chce-zmian-w-budzecie-panstwa.html#BoxLokOlszImg

  4. 10.12.16 12:52 Piotek

    Lepiej napiszie pozytwne komentarze pod tym artukulem.PO chce zmian w budżecie 2017 Olsztyna,zeby stadion wybudowac.Natazie jest duzo negatywnych komentarzy na ten temat napisanych z pewnoscia przez kurpiakow: http://m.olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,106514,21079749,60-mln-na-stadion-stomilu-po-chce-zmian-w-budzecie-panstwa.html#BoxLokOlszImg

  5. 10.12.16 09:19 $$

    To bylo wiadome ze lopateczka sciagnie okregowke.Podobno tam ma super znajomosci. Najwiekszym sukcesem dla Stomilu bedzie jak on "trener" odejdzie

  6. 09.12.16 23:38 OKS

    Kun zostaje. Stadionu nie bedzie. Wszyscy zostaja i gramy. PS nowych nie bedzie grajkow takich kumatych .. Jedynie mozemy liczyc na jakies III ligowe,, wzmocnienia ,,. Pozdro SPW

  7. 09.12.16 23:37 OKS

    Kun zostaje. Stadionu nie bedzie. Wszyscy zostaja i gramy

  8. 09.12.16 21:32 Mns

    firma dostała tel z UM z prośbą o oddanie projektu 28 grudnia aby wszystko przedłużyć

  9. 09.12.16 16:10 ???????

    Kiedy Lopata poda nazwiska zawodnikow ktorzy pojawia sie na testach?

  10. 09.12.16 16:04 he-man

    A co zrobiliście żeby PG nie był prezydentem? Co zrobiliście, aby w UM byli ludzie młodzi, myślący perspektywicznie. Potraficie tylko anonimowo w komentarzach pisać.

  11. 09.12.16 14:44 Beka

    Bula nie martw sie " trener" wroci ze stazu i poda 4 ligowe nazwiska. Spokojnie teraz nasz " trener" sie ksztalci.

  12. 09.12.16 14:36 Vip

    Trener nie ma czasu.....

  13. 09.12.16 14:28 Bula

    Widze ze okienko transferowe w Stomilu otwarte w pelni. Az huczy od nazwisk nowych pilkarzy.

  14. 09.12.16 14:05 Franc

    W innych miastach buduja nowe piekne obiekty . w Olsztynie czas stanal w miejscu . kiedy dozynki?

  15. 09.12.16 14:02 kibic

    tak doloza napewno ze 100 tys z promocje miasta heh to jest smiech na sali co tu sie dzieje kibice ze swojej kieszeni beda budowac boiska treningowe dla dzieci bo miasto nie potrafi!!!!!!!! pytania beda napewno!!

  16. 09.12.16 13:34 Cym

    Chyba 21 grudnia sesja rady miasto. Projekt juz bedzie gotowy. Jestem ciekawy czy porusza temat nowego stadionu. Czy sesja bedzie miala charakter wigilijny kawka oplatek zyczenia? Radni wezcie sie zajmijcie stadionem! Ile to juz lat

  17. 09.12.16 13:22 Buczer

    Zeby w miescie wojewodzkim kibice z wlasnej kieszeni budowali boisko treningowe dla mlodzierzy? Takie rzeczy tylko w Olsztynie. Jak nie wstyd wladza miasta! To sie nadaje do telewizji. Moze zaczniemy zbierac na nowy stadion i wladza miasta dolozymy do stadionu?

  18. 09.12.16 13:12 Xupu

    Dalej kibice siedzcie i czekajcie na stadion. Wszyscy siedza cicho. Walczmy o Stomil. Stadion nie powstanie nigdy taka jest szara rzeczywistosc murzynowa zwanego Olsztynem.

  19. 09.12.16 12:41 Prezydent Grzymowicz

    Chcą stadionu hehe hehe dobre.

  20. 09.12.16 12:07 Trak

    Moje slowa sie sprawdzily. Postawia jedna trybune jak na lksie mam takie przeczucie

  21. 09.12.16 11:31 NS

    Poprawcie błędy bo dwa w jednym zdaniu to za dużo! Ktoś to sprawdza?

                     
                     
 _ __ ___  ___ _   _ 
| '__/ _ \/ __| | | |
| | |  __/ (__| |_| |
|_|  \___|\___|\__, |
                __/ |
               |___/ 
 

Najnowsze artykuły

Twitter