Arkadiusz Czarnecki piłkarzem spotkania. Fot. Emil Marecki

"OceniamyStomil": Noty zawodników po meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

29.08.16 13:02   redakcja sport.egit.pl   2

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Oceniliśmy piłkarzy olsztyńskiego Stomilu, zawodnikiem (bohaterem) meczu został Arkadiusz Czarnecki, który zdobył zwycięską bramkę.

Michał Leszczyński (7) - Kolejny dobry występ olsztyńskiego bramkarza, który przestał być już tylko rezerwowym - zastąpił między słupkami Piotra Skibę. Trener Adam Łopatko jasno dał do zrozumienia, kto jest obecnie bramkarzem numer jeden w zespole.

Igor Biedrzycki (6) - Zastąpił w składzie chorego oraz przemęczonego Marcela Ziemanna. Bez większych błędów, ale bez błysku w gorze. Bok obrony to nie jest jego pozycja, praktycznie niewidoczny w akcjach ofensywnych.

Tomasz Wełnicki (7) - Kolejny dobry występ olsztyńskiego stopera. Potwierdza to, że gdy omijają go kontuzje, jest pewnym i podstawowym punktem obrony.

Arkadiusz Czarnecki (8) - W obronie kolejne dobre spotkanie, tym bardziej, że w tym meczu przeciwnicy mocno sprawdzili olsztyńskich obrońców. Strzelił zwycięską bramkę w ostatniej minucie spotkania. Rzutem na taśmę został zawodnikiem meczu.

Jarosław Ratajczak (7) - Poprawnie w obronie, zanotował kilka kiksów, ale bez konsekwencji. Brakuje jego rajdów pod pole karne przeciwnika, ale wynika to z taktyki zespołu, z modyfikowanej po szalonym meczu w Chojnicach.

Tsubasa Nishi (7) - Niby mniej widoczny niż w poprzednich spotkaniach, ale tym razem w pierwszej próbował obsługiwać olsztyńskich napastników prostopadłymi podaniami. Gdyby nieskuteczność olsztyńskich zawodników, to Nishi miałby 2-3 asysty.

Paweł Głowacki (6) - W zasadzie poprawny występ, ale często miał problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

Grzegorz Lech (7) - Wielka szkoda, że w pierwszej połowie po jego strzale z 40 metrów piłka zatrzymała się na poprzeczce. Robił wszystko co mógł, żeby wspomóc Szewczyka w ataku. Mniej widoczny niż w Pruszkowie, ale "Lesiu" w tym sezonie nie schodzi z poniżej pewnego poziomu.

Łukasz Jegliński (6) - Bez fajerwerków, na nim ciąży też brak wyprowadzania piłek z własnej połowy w drugiej części spotkania.

Patryk Kun (7) - Starał się robić to co zawsze, chodź w drugiej połowie często tracił piłkę w próbie kontrataku.

Krzysztof Szewczyk (5) - Mało okazji do wykazania się jako napastnik, bo w tym meczu grę prowadziła drużyna gości. W drugiej połowie musiał zejść z boiska w powodu braku sił.

Wiktor Biedrzcki (6) - Wszedł w 66 minucie za Szewczyka. Poprawny występ. Mógł nawet strzelić bramkę pod koniec meczu, ale trafił prosto w bramkarza.

Tomasz Zahorski (5) - Wszedł na 18 minut za Lecha. Nie miał okazji do wykazania się w tym meczu, ale sam także nic specjalnego nie pokazał.

Przy ocenie stosujemy skalę 1-10, gdzie 6 jest oceną wyjściową. Oceniamy zawodników, którzy w meczu grali minimum 15 minut.

Tagi: Stomil Olsztyn OceniamyStomil Michał Leszczyński Marcel Ziemann Tomasz Wełnicki Arkadiusz Czarnecki Jarosław Ratajczak Tsubasa Nishi Tomasz Zahorski Paweł Głowacki Wiktor Biedrzycki Łukasz Jegliński Patryk Kun Grzegorz Lech Rafał Kujawa