Tsubasa Nishi strzelił bramkę na 1:0. Fot. sport.egit.pl

Trzy punkty jadą do Olsztyna. Stomil wygrał 3:0 ze Zniczem

24.08.16 21:15   kyn   2

W 5 kolejce 1 ligi Stomil Olsztyn pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 3:0. Bramki dla olsztynian strzelali: Tsubasa Nishi, samobójczą Rafał Zembrowski oraz Grzegorz Lech.

• Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:2 (0:1)

0:1 - Nishi (44), 0:2 - Zembrowski (70 s), 0:3 - Lech (87)

Stomil: Leszczyński – Ziemann (76 I. Biedrzycki) , Wełnicki, Czarnecki, Ratajczak – Nishi (82 Głowacki), Jegliński, W. Biedrzycki, Lech (87 Trzeciakiewicz), Kun – Kujawa

Trener Adam Łopatko dokonał dwóch zmian w porównaniu z ostatnim meczem ligowym z GKS-em Katowice. Piotra Skibę, któremu urodził się syn, w bramce zastąpił Michał Leszczyński, natomiast Pawła Głowackiego zastąpił w środku pomocy Łukasz Jegliński. Funkcje kapitana w tym meczu objął Grzegorz Lech.

Wbrew przewidywaniom, spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. To oni oddali pierwszy strzał w meczu i przeprowadzili kilka rajdów na bramkę Leszczyńskiego. Skrzydłem próbowali Aleksander Jagiełło i Przemysław Kita, a środkiem Radosław Bartoszewicz. Olsztynianie próbowali kontratakować, ale zarówno Patryk Kun, jaki i Rafał Kujawa zostali dobrze zatrzymani przez pruszkowskich obrońców.

W 20 minucie gospodarze powinni strzelić gola, ale Leszczyński był na posterunku. Potem Lech wybijał na rzut różny, a Jagiełło strzelał prosto w Leszczyńskiego. W odpowiedzi w 24 minucie Kujawa niecelnie obok bramki Misztala. W odpowiedzi w 24 minucie Kujawa niecelnie obok bramki Misztala. Gra się wyrównała, obie druzyny próbowały przedostać się pod bramkę przeciwnika, ale bezskutecznie. Oba zespoły egzekwowały także po dwa stałe fragmenty gry.

W 39 minucie Patryk Kun został sfaulowany na 20 metrze przed bramką Znicza, do piłki podbiegł Ziemann i przeskoczył nad nią. To samo zrobił Lech, ale w końcu strzelił dopiero Kun, ale minimalnie niecelnie. W końcu w 44 minucie Kun przedarł się prawą strona w pole karne Znicza, idealnie wyłożył Nishiemu i ten nie miał problemów z pokonaniem Misztala, mimo rozpaczliwej interwencji obrońców gopsodarzy.

Druga połowa znów rozpoczęła się od ataków gospodarzy, ale dość nieporadnych, Stomil próbował kontrować, ale niecelnie strzelali Ziemann i Lech z dystansu. W 57 minucie dobrze z wolnego uderzał Ratajczak i Misztal musiał się wysilić by wybić piłkę na róg. W odpowiedzi Stryjewski przeniósł piłkę ponad bramka Leszczyńskiego po dobrej, indywidualnej akcji. W 60 minucie Stomil powinien prowadzić 2:0 po dobrej akcji Ziemanna prawa stroną, który dośrodkował w pole karne, ale Lech strzelał minimalnie niecelnie. Potem Znicz miał dwa rzuty wolne, ale bez zdobyczy bramkowej.

W 70 minucie po dobrej akcji olsztynian Nishi naciskał obrońców, Kujawa kopnął w środek bramki a Rafał Zembrowski wykończył akcje olsztynian. W 76 minucie Ratajczak wpadł w pole karne, zagrał do Kujawy. Ten podał pietą do wchodzącego Lecha, który znów niecelnie strzelał z 11 metrów. Stomil mógł podwyższyć prowadzenie po trójkowej akcji Kujawy, Głowackiego i Kuna ale ten ostatni nie trafił wślizgiem piłka w bramkę. Końcu w 87 minucie Lech rozegrał piłkę z Kujawą i pięknym strzałem sprzed pola karnego pod poprzeczkę pokonał Misztala. Gospodarze mogli strzelić honorowego gola, ale piłka przeszła przez całe pole karne wzdłuż bramki Leszczyńskiego. Wynik nie uległ już zmianie i Stomil wywiózł z Pruszkowa trzy punkty. W sobotę Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek meczu o godz. 19:45.