Rafał Kujawa chwilę przed bramką na 3:0. Fot. sport.egit.pl

Rafał Kujawa chwilę przed bramką na 3:0. Fot. sport.egit.pl

"OceniamyStomil": Noty zawodników po meczu z Chrobrym Głogów

01.08.16 12:11   redakcja sport.egit.pl   7  

Stomil Olsztyn wygrał przed własną publicznością 3:0 z Chrobrym Głogów. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów, w których będziemy wystawiać noty piłkarzom olsztyńskiego klubu. Najwyższą notę za ostatnie spotkanie otrzymał napastnik Rafał Kujawa. Zapraszamy do komentowania!

Piotr Skiba (7) - Olsztyński bramkarz głównie bezrobotny. W najgroźniejszej sytuacji zachował się intuicyjnie i wybronił sam na sam. Było to już przy wyniku 3:0 dla Stomilu.

Marcel Ziemann (8) - Bardzo udany debiut przed olsztyńską publicznością zawodnika o podwójnym obywatelstwie. Skuteczny w obronie, groźny w ofensywie. Ma predyspozycje do gry kombinacyjnej.

Michał Trzeciakiewicz (8) - Bardzo solidny występ zawodnika, który na środku obrony zastąpił kontuzjowanego Piotra Klepczarka. Kilkukrotnie blokował strzały zawodników Chrobrego.

Arkadiusz Czarnecki (7) - Bardzo silny zawodnik, stawiał twarde warunki zawodnikom Chrobrego. Nie ustrzegł się błędu, ale wydaje się, że jest lepszym obrońcą niż pół roku temu.

Jarosław Ratajczak (8) - Zagrał na swoim wysokim poziomie. Dobrze współpracował na skrzydle z Patrykiem Kunem.

Tsubasa Nishi (8) - Najlepszy zawodnik Stomilu w pierwszej połowie. Powinien strzelić dwie bramki. Świetny w ofensywie i bardzo pożyteczny w obronie. Były momenty, że był wszędzie.

Wiktor Biedrzycki (8) - Kolejny udany debiut w I lidze zwieńczony bramką na 2:0. Na początku trochę nerwowo, ale z minuty na minutę coraz lepszy. Duży potencjał.

Paweł Głowacki (7) - Nowy kapitan drużyny. Skutecznie walczył w środku pola, agresywny w odbiorze. Dobry łącznik formacji defensywnej oraz ofensywnej.

Patryk Kun (8) - Powrócił po dwóch latach do Olsztyna. Gołym okiem widać różnicę od poprzedniego pobytu. Zaliczył asystę przy bramce Wiktora Biedrzyckiego. Groźne dośrodkowania ze stałych fragmentów przez całe spotkanie. Ma spory potencjał do gry kombinacyjnej, nie bał się pojedynków jeden na jeden.

Grzegorz Lech (7) - Niby niewidoczny, ale bardzo pracowity. Kierował grą drużyny do przodu i pomagał defensywnym pomocnikom blokować strzały Chrobrego. Dwa groźne strzały na bramkę Janickiego.

Rafał Kujawa (9) - Zawodnik meczu. Jego cudowny rajd oraz bramka na 3:0 przypieczętował okazałe zwycięstwo. Zachowywał dużo spokoju i rozwagi. Walcząc z obrońcami potrafił przytrzymać dłużej piłkę i rozegrać z kolegami. Gdyby po jego jednym technicznym strzale piłka nie zatrzymała się na poprzeczce, dostałby notę 10.

Tomasz Zahorski (7) - Po ponad dekadzie zaprezentował się ponownie olsztyńskiej publiczności. Widać było, że chciał ukoronować występ bramką, ale zespół mu w tym nie pomógł, grając na niego tylko długie piłki. Pracował w obronie, ma pewne braki motoryczne. Zawodnik zdaje sobie z tego sprawę i na pewno to poprawi.

Łukasz Jegliński oraz Aleksander Karbowiak zagrali zbyt krótko, żeby ich oceniać.

Przy ocenie stosujemy skalę 1-10, gdzie 6 jest oceną wyjściową.

Tagi: Stomil Olsztyn OceniamyStomil Piotr Skiba Marcel Ziemann Michał Trzeciakiewicz Arkadiusz Czarnecki Jarosław Ratajczak Tsubasa Nishi Wiktor Biedrzycki Paweł Głowacki Patryk Kun Grzegorz Lech Rafał Kujawa Tomasz Zahorski

Komentarze

 1. 02.08.16 16:54 Kibic

  Chce Jablonskiego w klubie a niby co On by miał robic

 2. 01.08.16 13:56 ???

  Ile razy można debiutować ? Sprawdźcie znaczenie słowa debiut!

 3. 01.08.16 13:42 Seba

  Tez jestem zatym zeby Miroslaw Jablonski pracowal Stomilu

 4. 01.08.16 13:32 KIKO

  Nie byłem na meczu pierwszy raz od chyba 10 lat bo musiałem służbowo wyjechać, a tu taka wygrana i podobno - jak relacjonowali mi koledzy to dawno nie widzieli takiego STOMILu, który grał z wielkim polotem i finezją oraz podobno rajd Kujawy niczym Maradonny. Oby każdy kolejny mecz taki był.

 5. 01.08.16 12:57 Kot

  Zahorski to chyba tylko za chęci 7 jak w opisie bo niczego nie pokazał.

 6. 01.08.16 12:44 Kilo

  Apel do Prezesa niech Pan wykona telefon do trenera Jablonskiego.

 7. 01.08.16 12:43 Bastian

  Skiba 7 - Ziemann 6, Trzeciakiewicz 7, Czarnecki 7, Ratajczak 7 - Nishi 8, Biedrzycki 6, Głowacki 6, Kun 8, Lech 8 - Kujawa 8. Rezerwowi bez oceny. :-)

          
          
 _______ _ __  ___ 
|_ / _ \ '_ \ / _ \
 / / __/ |_) | __/
/___\___| .__/ \___|
    | |     
    |_|     
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter