Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. youtube.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. youtube.com

Stomil wygrał w Radomiu na pożegnanie miejscowego stadionu

09.04.16 21:35   rys, kyn   2  

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę rozegrał mecz towarzyski z Radomiakiem Radom. Mecz odbył się z okazji pożegnania stadionu w Radomiu. Obydwie drużyny w ten weekend miały wolny termin.

 • Radomiak Radom - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)

0:1 - Piotr Głowacki (8), 0:2 - Kujawa (16), 1:2 - Jędrzejczyk

Stomil: Leszczyński - Remisz (46 Biedrzycki), Klepczarek, Wełna, Ratajczak, Suchocki (66 Piotr Głowacki), Bartkowski (46 Jegliński), Trzeciakiewicz, Łukasik, Piotr Głowacki (46 Nishi), Kujawa (46 Żwir)

Stomil Olsztyn miał wolny termin ponieważ z ligi wycofał się Dolcan Ząbki. Olsztyński klub bez gry dopisał sobie trzy punkty w tabeli. - To była dobra decyzja, żeby rozegrać ten mecz. Atmosfera była ligowa, bo na stadionie było ponad trzy tysiące widzów - mówi trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Olsztyński szkoleniowiec mógł sprawdzić zawodników, którzy w lidze nie grali. - W pierwszej połowie nasz gra wyglądała całkiem przyzwoicie. Zdobyliśmy bramki po dobrych akcjach, dobrych kontrach i całkiem efektowne. Mogliśmy też strzelić kolejne bramki, także pierwsza połowa dobrze nam się układała - ocenia trener Jabłoński.

I dodaje: - W drugiej było już troszeczkę więcej luzu, więcej niedokładności w grze. Zrobiłem kilka zmian, ale gra nie była chyba ich wynikiem, a bardziej rozprężenia. Zespół musi być skoncentrowany od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty, niezależnie od przeciwnika z jakim gramy. To jest bardzo ważne, by każdego przeciwnika potraktować poważnie i tak też ten mecz został potraktowany. Z tego meczu nie wyciągałbym wniosków o braku rozegrania dwóch równorzędnych połów spotkania, bo nastąpiły zmiany w składzie, przesunięcia i to mogło mieć wpływ na naszą grę.

Następne ligowe spotkanie Stomil Olsztyn rozegra za tydzień w Głogowie z Chrobrym. - Od poniedziałku rozpoczynamy mikrocykl przygotowawczy. Wyleczymy drobne kontuzje, które trapią zawodników (Rafał Śledź, Paweł Głowacki - red.) i normalnie przygotowujemy się do spotkania. Czeka nas długa podróż i wypada nam jeden dzień, bo praktycznie cały piątek będziemy jechać. Tym razem nie zdecydowałem się na trening w trakcie podróży, bo jest ona zbyt męcząca. Trzeba dać zawodnikom dać trochę świeżości Mam nadzieję, że uda nam się dojechać tam popołudniu i przeprowadzimy krótki, 30-minutowy rozruch, rozbieganie i myślę, że będzie to najlepsze wyjście.

W meczu z Radomiakiem Radom nie zagrali Piotr Skiba oraz Janusz Bucholc, którzy dostali wolne, ale na meczu z drużyną byli.

Tagi: Stomil Olsztyn Radomiak Radok Mirosław Jabłoński

Komentarze

 1. 10.04.16 19:34 Blajek

  Stomil jeszcze ten sezon zakonczy gdzies w okolicach 8-9 miejsca.Ale do nastepnego juz nie przystapi.Poprostu z braku funduszy.Taka jest bolesna prawda.Żazdsen prezydent nie bedzie wywalał kasy i to nie małej na piłkarzy.

 2. 09.04.16 22:53 XOX

  Uwaga Rafała śledzą ! (Rafał Śledzą)

        _    
        | |   
__  ____ _ __| | ___ 
\ \ / / _` |/ _` |/ _ \ 
 \ V / (_| | (_| | (_) |
 \_/ \__,_|\__,_|\___/ 
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter