Aleksandra Folga nie będzie już występować jako bramkarka. Fot. Paweł Piekutowski

Aleksandra Folga nie będzie już występować jako bramkarka. Fot. Paweł Piekutowski

Poważna kontuzja Aleksandry Folgi. Co dalej z "Blondi"?

14.03.16 13:31   paju   14  

Na przełomie stycznia i lutego zawodniczki III-ligowego Stomilu Olsztyn wyruszyły na obóz do Tucholi. Pięć dni później podczas treningu bramkarskiego kontuzji doznała etatowa bramkarka, Aleksandra Folga. Popularna "Blondi" została przewieziona do szpitala, a diagnoza dla zawodniczki była szokiem.

- W momencie, gdy upadłam, poczułam straszliwy ból całej prawej nogi. Nie byłam wstanie wstać, ani jej zgiąć, miałam też problemy z czuciem. Od razu wezwana została karteka - wspomina całe zajście Aleksandra Folga. W karetce dostałam dożylnie Ketonal, który nie uśmieżył w całości bólu. W szptalu od razu zostało wykonane zdjęcie rentgenowskie, po czym lekarze nastawili mi biodro.

Jak przebiegła dalsza historia? Badania stwierdziły, iż zostało skręcone prawe kolano oraz nastąpiło zwichnięcie stawu biodrowego w momencie upadku. Głowa kości udowej straciła kontakt z panewką, co przyniosło negatywny efekt w postaci "wypadnięcia" biodra ze stawu. 

Po powrocie z obozu Aleksandra Folga udała się do lekarza. Pierwsze dwa tygodnie od momentu kontuzji piłkarka poruszała się o kulach. Po kolejnych dwóch tygodniach rozpoczęła rehabilitację, aby jak najszybciej powrócić do sprawności. Miesiąc ciężkiej pracy dał szansę powrotu do regularnych treningów. Niestety, "Blondi" nie zobaczymy już w bramce kobiecego Stomilu. 

- Powoli zaczęłam wracać do zdrowia i z pozytywnymi myślami poszłam do lekarza, który stwierził, iż nie mogę powrócić do piłki jako bramkarka. Argumentował to zbyt dużym ryzykiem odnowienia się kontuzji. Informacja troszkę mnie ścieła, bo wtedy moje wszystkie marzenia zostały przekreślone. Owszem, mogę trenować i grać jako zawodnik z pola, ale i tak muszę bardzo uważać na biodro - przyznała "Blondi". 

19-letnia zawodniczka być może będzie próbowała swoich sił jako... napastniczka. Trener Marek Maleszewski zaznaczył, że możliwość trenowania nie świadczy o pełnej sprawności fizycznej. 

Aleksandra Folga jest pod stałą kontrolą lekarzy i jest w trakcie rehabilitacji. 

 

 

 

Tagi: Aleksandra Folga Stomil Olsztyn

Komentarze

 1. 15.04.16 18:12 Rysiu peja

  Niema bumbap

 2. 19.03.16 22:08 fanclub leader

  :(:(:( przykro, uroda zjawiskowa... wierny fan :)

 3. 17.03.16 21:13 F.Kiepski - fizjonom

  Taka kontuzja to prawie wyrok. Nie jest to sport dla kobiet, za szeroka u nich miednica, nogi schodzą sie od stawu biodrowego do środka pod kątem, taka anatomia i dlatego w kobiecej piłce jest dużo poważnych kontuzji. W każdym razie życzę zdrowia i powodzenia ;)

 4. 15.03.16 21:46 Bart

  Blondi, nie za duze rękawice? ;) zdrowiej:)

 5. 15.03.16 10:06 alvaro

  Piękna dziewczyna.

 6. 14.03.16 22:36 pavlo

  E tam jeżeli jej zależy i to kocha to będzie dalej grała ;) Powodzonka ;)

 7. 14.03.16 19:59 fan

  Aleksandro... Nie znam Cię osobiście. Miałem okazje podziwiania Twojej urody jedynie na stronie www Stomilu- co nie zmienia faktu, że życzę Ci z całego serca jak najszybszego powrotu do zdrowia i pozytywnego kontynuowania przygody ze sportem. Apeluje o więcej sesji w Stomilowych klimatach, bo wyglądasz na nich olśniewająco :) Pozdrawiam.

 8. 14.03.16 17:57 t folga

  zdrowia kochana

 9. 14.03.16 17:42 Normalny

  Powodzenia i zdrówka życzę

 10. 14.03.16 16:08 kos

  Wracaj do zdrowia i dzięki za autograf. Potrójne buziaki :*, :*, :*

 11. 14.03.16 15:19 Do kibic *

  Zazdrość *

 12. 14.03.16 15:16 Do kibic

  Ludzka zazdroś nie zna granic.

 13. 14.03.16 15:04 do kibic

  z tą pryszczycą napewno nie

 14. 14.03.16 14:36 kibic

  Już modelka nie zostanie

             
             
 _ __  _____   _____ 
| '_ \ / _ \ \ /\ / / _ \ 
| |_) | (_) \ V V / (_) |
| .__/ \___/ \_/\_/ \___/ 
| |            
|_|            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Zobacz także

Najnowsze artykuły

Twitter