Cały czas trwa walka o Stomil Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Cały czas trwa walka o Stomil Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Jest pierwsza konkretna informacja na temat finansowania Stomilu

09.02.16 08:23   em   11  

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował się przekazać 300 tysięcy złotych spółce akcyjnej Stomil Olsztyn. Pieniądze mają być wykorzystane na grupy juniorskie olsztyńskiego klubu. Teraz radni muszą przyjąć poprawki na sesji, a potem zostanie ogłoszony konkurs na promocję miasta poprzez rozgrywki I ligi.

- Żeby "stomilowskie" drużyny dziecięce i młodzieżowe mogły uczestniczyć w swoich klasach rozgrywkowych, "Stomil" Olsztyn musi nadal funkcjonować jako spółka. Wynika to z regulacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dlatego, pieniądze samorządu w wysokości 300 000 złotych, po wyrażeniu zgody przez Radę Miasta, trafią do spółki i - mam taką nadzieję - zostaną tam jak najracjonalniej wydatkowane. Tym samym będą też istotnym wsparciem klubu, pozwalając "Stomilowi" na dokończenie tegorocznych rozgrywek I ligi - czytamy na blogu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Przypomnijmy, że w piątek pojawiła się pozytywna informacja na temat finansowania spółki akcyjnej i piłkarze Stomilu Olsztyn nie odeszli do innych klubów. Podczas sobotniego spotkania prezesa Mariusza Borkowskiego z piłkarzami Stomilu nie padły konkretne firmy i instytucje, które będą sponsorować olsztyńską spółkę.

Prezes zaznaczył jednak, że wszystko dokładnie wyjaśni się na początku tygodnia. Teraz pojawiła się pierwsza konkretna informacja na temat 300 tysięcy złotych z miasta.

Do końca bieżącego tygodnia trwa akcja #MiliondlaStomilu. Kibice "Dumy Warmii" do poniedziałku zebrali blisko 52 tysiące złotych.

Do treningów z zespołem wrócili wszyscy piłkarze, któzy w poprzednim tygodniu przebywali na testach: Rafał Remisz (Olimpia Grudziądz), Rafał Kujawa (Pogoń Siedlce), Tomasz Wełna (Zagłębie Sosnowiec), Karol Żwir (Puszcza Niepołomice) oraz Dawid Mieczkowski (Nadwiślan Góra).

W piątek oraz w sobotę podopieczni Mirosława Jabłońskiego mają rozegrać dwie kontrolne gry z drużynami z niższych lig. Jeszcze dzisiaj (wtorek - red.) mają zostać podane szczegóły.

Tagi: Stomil Olsztyn Piotr Grzymowicz

Komentarze

 1. 12.02.16 00:06 wwwwww

  Jak widać Grzymowicz płaci również, za dezinformację i wprowadzanie w błąd ludzi poprzez głupie komentarze jego przydupasów. Typowe działanie dla wschodnich służb wywiadowczych. Komuna ciągle przy władzy w naszym mieście dlatego stadion i hala też wyglądają jak za komuny a Grzymo ciągle organizuje imprezy i daje nagrody. Wyjazd do Katowic również za pieniądze podatników, by ukryć się przed tłumem i uniknąć pytań.

 2. 11.02.16 00:19 KGB Olsztyn

  300tys brutto czyli ok 230tys

 3. 11.02.16 00:16 Kgb

  300 tys brutto czyli ok 230tys glaby

 4. 10.02.16 11:54 SPW

  @Ol jeszcze zmienisz zdanie o Borkowskim :)

 5. 10.02.16 03:23 OL

  @spw ty naprawdę jesteś cienki Bolek , jak można doprowadzić spółkę do takiego stanu . Po to się zakłada spółkę aby zarabiała , ale najpierw trzeba zrobić wkład i działanie ma doprowadzić do zysków , a tu jest machanie kadzidłem na przetrwanie bez sensu wyrzucanie pieniędzy w błoto , polityczne działanie arbuza to pokazanie ciemnemu narodowi jaki on wielki i jak pomaga Stomilowi , tylko zapomina ,że Stomil to spółka miejska i jego obowiązkiem jest aby zarabiała po odpowiednim zainwestowaniu . Kończąc powiem Ci na skróty jak firma ponosi strat a no taka która jest źle zarządzana- proste , a spółka to miejska firma . Wniosek jest prosty brak drużyny nie potrzebny stadion który arbuz buduje od pięciu lat i końca nie widać, hasło miasto bez futbolu.

 6. 09.02.16 21:29 SPW

  @ol masz człowieku pojęcie o czym piszesz?? Raczej nie wiec gadaj glupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd!!

 7. 09.02.16 21:19 OL

  nie udolność Borkowskiego i cwany zabieg Grzyma , pytanie jest proste , dlaczego kibice Stomilu dają się mamić Borkowskiemu który nic nie załatwił a żyje na łasce prezydenta umiejącego nim manipulować i wykorzystywać do swoich gierek politycznych . Panie prezesie i tak działkę o którą się Panu w Łuprsztychu obiecano kupi kto inny. Zejdź Pan na ziemię i przejrzyj na oczy lub tak jak Pan obiecał na początku swojej władzy transparentność . Bo te pieniądze to nie łaska a obowiązek miasta i tylko Sobieskiego należy pochwalić za uratowanie Stomilu.

 8. 09.02.16 17:20 Kibic

  Podobno jakas firma bukmacherska ma rowniez sponsorowac Stomil.

 9. 09.02.16 10:32 JAROTY

  Witam. Emil do Ciebie pytanie. To jest 300 tys jednorazowo ?. Czy 500 tys jest kapital i doloza 300 tys i bedzie teraz 800 caly czas ze tak powiem wyjsciowka na dzien dobry te 800 ? pozdrawiam

 10. 09.02.16 09:48 oks

  dal na odczepnego dajcie spokoj wstyd taka kwote niech da pilkarza recznym to niebeda siw wachac czy awansowac

 11. 09.02.16 08:48 kras

  No proszę. Jak się chce to można, prawda panie prezydencie?

   _ _      
  | (_)      
 __| |___  ____ _ 
 / _` | \ \ / / _` |
| (_| | |\ V / (_| |
 \__,_|_| \_/ \__,_|
          
          
 

Najnowsze artykuły

Twitter