Marcin Malewski Fot. Paweł Piekutowski

Marcin Malewski Fot. Paweł Piekutowski

Lider jedzie do Malborka

04.12.15 13:30   kyn   0  

Lider I ligi piłki ręcznej zagra w 12 kolejce w Malborku z Polskim Cukrem Pomezanią. Warmia już od dziesięciu spotkań zdobywa komplet punktów i w sobotę powalczy o kolejne.

W zeszłym sezonie Warmia Traveland minimalnie przegrała w Malborku 27:28 po bardzo zaciętym meczu. Tamto spotkanie szczególnie pamięta Marcin Malewski, który, po uderzeniu przez jednego z zawodników gospodarzy, miał problemy z oddychaniem.

- Byliśmy wtedy inną drużyną, inaczej nastawioną i niepoukładaną. Teraz jesteśmy poukładaną drużyną, każdy wie na boisku co ma robić i za co jest odpowiedzialny. Z taka formą jak mamy teraz, na pewno nie przegralibyśmy końcówki w tamtym meczu. Analizowaliśmy grę Pomezanii w tym sezonie, trener przygotował nas taktycznie jak grać z nimi w ataku i co prezentują w obronie. W tym temacie jesteśmy przygotowani, więc trzeba teraz tylko zagrać to, co potrafimy najlepiej, czyli twardo w obronie i skutecznie w bramce, wyprowadzić parę kontr i będzie dobrze. Na pewno się ich nie obawiamy, wiemy na co ich stać. Poza tym, mamy luz psychiczny i jedziemy tam po takie zwyczajne dwa punkty, bez żadnego stresu. Oni z kolei muszą te punkty gromadzić, bo mają ich mało. Zapewne będzie z ich strony walka, ale jak ktoś się śpieszy i denerwuje, to nie zawsze mu wychodzi, a my możemy ich niewymuszone błędy wykorzystać, tak jak to zrobiliśmy z Wybrzeżem Gdańsk. Jedziemy po 11 zwycięstwo w lidze - powiedział nam w rozmowie Malewski.

W meczu z Polskim Cukrem na pewno zabraknie Sebastiana Koledzińskiego i Radosława Dzieniszewskiego. Obaj w tym tygodniu nie trenowali, leczyli kontuzje, których doznali w meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Koledziński ma poważny uraz nosa, natomiast Dzieniszewski naderwany mięsień przyłokciowy. Nie wiadomo jeszcze ile potrwa ich rehabilitacja.

Warmia do Malborka wyjeżdża w sobotę o godz. 13, natomiast spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Tagi: Warmia Traveland Olsztyn Polski Cukier Pomezania Malbork Marcin Malewski Radosław Dzieniszewski Sebastian Koledziński

Komentarze

          
          
__ ____ _ ___ ___ 
\ \/ / _` |/ __/ _ \
 > < (_| | (_| __/
/_/\_\__,_|\___\___|
          
          
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Twitter