Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Jak ma wyglądać nowy stadion w Olsztynie? Konkurs portalu sport.egit.pl

16.11.15 12:18   rys   8  

Otrzymaliśmy pierwszą pracę na konkurs portalu sport.egit.pl "Jak ma wyglądać nowy stadion w Olsztynie?". Postanowiliśmy przedłużyć konkurs i teraz na pracę czekamy, do 24 listopada. Prezentujemy pierwszą pracę. Czekamy na Wasze komentarze!

Mamy konkurs dla naszych czytelników. Do wygrania jest elektroniczna ramka do zdjęć! Co trzeba zrobić żeby wygrać nagrodę?

1) Napisać pracę na temat: JAK MA WYGLĄDAĆ NOWY STADION W OLSZTYNIE? Praca musi być napisana na minimum 1000 znaków. Prace należy wysłać na adres kontakt@sport.egit.pl.

2) Na pracę będziemy czekać do 18 listopada włącznie! Prace będą publikowane na bieżąco w portalu sport.egit.pl.

3) Po 24 listopada kolegium redakcyjne wybierze trzy najlepsze prace, które otrzymają kolejne 20, 10 oraz 5 punktów. W dniach 25-30 na naszym facebooku odbędzie się głosowanie na nadesłane prace. Trzy najlepsze prace otrzymają kolejno 20, 10 oraz 5 punktów. Wygra praca która po zsumowaniu otrzyma najwięcej punktów.

= = =

Praca kolegi Arkadiusza:

Moja koncepcja zakłada przesunięcie Stadionu na południe, tak aby zagospodarować przestrzeń po starym lodowisku oraz plac na którym zazwyczaj rozbijał się namiot cyrkowy i jednocześnie zwolnić miejsce po północnej części terenu.

Biorąc pod uwagę skromne możliwości finansowe miasta skupiłbym się na wybudowaniu 2 trybun - południowej i wschodniej na około 5000 miejsc, jednocześnie pozostawił wolną przestrzeń na późniejsze dobudowanie trybuny zachodniej i północnej.

Rezygnując w pierwszej fazie budowy z 2 trybun można by skupić się na budowie boisk treningowych w miejscu powstałym w wyniku przesunięcia stadionu oraz na placu po starym boisku treningowym i bazarze.

TRYBUNA POŁUDNIOWA - ULTRAS - od al. Piłsudskiego

W trybunie południowej powinien znaleźć się Fan-Shop oraz Stomil Football Pub/Restauracja, który jednocześnie stanowiłby małe klubowe muzeum.

Przed trybuną południową powinien być plac/skwer nazwany imieniem Józefa Łobockiego, na którym kibice przed meczem mogliby się gromadzić w celu wspólnej konsumpcji napojów oraz rozmów. W większości cywilizowanych piłkarsko krajów przestrzeń wokół stadionu zaczyna tętnić na 4-5 godzin przed godziną rozpoczęcia spotkania. Trybuna południowa powinna być dedykowana dla najzagorzalszych fanów. Wspomniany skwer mógłby też stanowić wspaniałe miejsce dla pomników zasłużonych dla Stomilu osób.

TRYBUNA WSCHODNIA - GŁÓWNA - od ul. Leonharda

Trybuna wschodnia powinna stanowić jednopoziomową krytą trybunę główną, z lożą VIP, lożą prasową, instalacjami i podestami dla kamer TV - tak aby odwrócić się od industrialnej dzielnicy miasta i skierować kamery ku malowniczemu centrum Olsztyna. Pod trybuną powinny znajdować się pomieszczenia biurowe Klubu, szatnie, odnowa biologiczna.

Na północ od trybuny wschodniej powinien powstać parking.

Biorąc pod uwagę, że wymogiem od sezonu 2016/17 będzie podgrzewana murawa budowę należałoby rozpocząć od zniwelowania całości terenu i umiejscowieniu murawy w nowym docelowym miejscu, jednocześnie rozpoczynając budowę wspomnianych 2 trybun.

Sektor gości mogłaby stanowić tymczasowa trybuna północna - konstrukcja stalowa (coś na wzór trybuny budowanej na World Tour w siatkówce plażowej na miejskiej np. na 500 miejsc).

W późniejszym etapie realizacji dobudowana zostałaby trybuna zachodnia - jednopoziomowa - niezadaszona, zaprojektowana tak, aby możliwe było dobudowanie drugiego poziomu i ewentualnie zadaszenie całości.

Mistrzem Painta nie jestem, ale załączam małą wizualizację.

Tagi: Stomil Olsztyn stadion Stomilu

Komentarze

 1. 17.11.15 09:48 Arkadiusz

  Kibic - zadeklarowana kwota na inwestycję 60 mln pln netto. To nie 2004 rok kiedy w Kielcach rozpoczęto budowę i w 2 lata uwinięto się za 48 mln pln. Dziś koszt jednej trybuny to około 20 mln pln. Co z tego, że powstaną trybuny jak w Olsztynie NIE MA GDZIE TRENOWAĆ !!! I ten problem jest nierozwiązany od ostatniego sukcesu młodzieżowej drużyny trenera Nakielskiego. Ale tak jak pisałem, czekam na Twoja propozycję. Każdy może wziąć udział w konkursie. Pamiętaj o zadeklarowanej przez miasto kwocie, bo na drugi "Narodowy" raczej nie wystarczy.

 2. 16.11.15 23:06 michu

  A może stadion powinien wyglądać czarna opona z żółtym logo Stomilu, a w tej oponie boisko.

 3. 16.11.15 22:32 kibic

  Jak chcemy grać z lepszymi drużynami to wypadało by mieć większy sektor. Po drugie nie było tam nic napisane że to rozwiązanie tymczasowe

 4. 16.11.15 19:35 Arkadiusz

  Do kibic. Widzę, że skupiłeś się na obrazku a nie wczytałeś się w opis. 1. Rozwiązanie z dwoma trybunami jako 1 etap - na rzecz zbudowania boisk treningowych, które są równie potrzebne Klubowi. 2. Rozwiązanie z trybuną gości - także jako rozwiązanie tymczasowe. Może mi przypomnisz, kto w 2015 roku oprócz fanów Śląska Wrocław pojawił się w liczbie większej niż 500 osób na naszym stadionie? 3. Przy obecnej lokalizacji stadionu marnotrawi się masę miejsca, które można wykorzystać pod boiska. Nie oszukujmy się, chcemy być poważnym Klubem, musimy mieć gdzie trenować - nie tylko seniorzy !!! Rezerwy, grupy młodzieżowe, sekcje kobiet... Czekam na Twoją koncepcję!

 5. 16.11.15 17:12 oli

  edo widać że jesteś młody --- popytaj starszych to Cię uświadomią

 6. 16.11.15 16:30 kibic

  I co że niby miały by być 2 trybuny a reszta odsłonięta? Stalowa konstrukcja jako sektor gości i w dodatku tylko na 500 osób... Co najmniej na 500... Stadion powinien stać tam gdzie stoi i niczego się nie powinno przestawiać... Jak dla mnie projekt jest lipny.. licze na lepsze

 7. 16.11.15 16:04 edo

  Oli a jeb ... Sie w glowe !

 8. 16.11.15 15:32 oli

  Im. Józefa Łobockiego? Gościa który wspólnie z Wieczorkiem uciekł do Iławy zabierając z sobą 6 piłkarzy i spuścił Stomil z ówczesnej I ligi --- nigdy

   _ __   
   (_)/ _|   
__ ___| |_ ___ 
\ \/ / | _/ _ \ 
 > <| | || (_) |
/_/\_\_|_| \___/ 
         
         
 

Najnowsze artykuły

Twitter