Daleka podróż przed Warmią Traveland Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski

Daleka podróż przed Warmią Traveland Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski

Daleka podróż przed Warmią Traveland Olsztyn

29.10.15 21:45   kyn   0  

W ósmej kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn Warmia Traveland Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z ŚKPR Świdnica. Z powodu znacznej odległości olsztyńscy szczypiorniści wybierają się na mecz już w piątek.

Spotkanie zapowiada się na pojedynek Dawida z Goliatem, ale nic nie wróży biblijnego rozstrzygnięcia. Warmia nie dość, że niepokonana, to jeszcze jest zwycięska nieprzerwanie od 19 września i zanotowała serię ośmiu wygranych meczów, wliczając w to środowy pojedynek w Wojewódzkim Pucharze Polski z Meblami Wójcik Elbląg. Dodatkowym atutem Warmii jest gra Marcina Malewskiego, który z 56 bramkami zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców grupy A I ligi.

Klub ze Świdnicy również wygrał 19 września, pokonując SMS ZPRP Gdańsk 27:25, ale od tego czasu cały czas przegrywa, co zapewne martwi kibiców "Szarych Wilków", jak nazywają swój klub Świdniczanie. Co prawda, trener Olsztynian, Giennadij Kamielin, zapowiada trudny mecz, ale robi tak już od pierwszej kolejki, podkreślając inne nastawienie przeciwników do liderującej Warmii.

- My nie mamy łatwych meczów, każdy podchodzi do nas bardzo poważnie – powiedział nam w rozmowie Kamielin. – Ze względu na odległość, jedziemy do Świdnicy już w piątek, w sobotę zagramy mecz, a w niedzielę wracamy do Olsztyna. Oczywiście, że jedziemy wygrać ten mecz, tak jak każdy inny.

Do składu Warmii wraca Daniel Zółtak, który nabawił się w Wolsztynie kontuzji po starciu z jednym z zawodników. Daniel zagrał już w pucharowym spotkaniu z Elblągiem i w sobotę powinien poważnie wzmocnić olsztyńską obronę.

Mamy nadzieję, że Olsztynianie wyciągnęli wnioski z końcówki meczu z Wisła II Płock i tym razem nie zgotują horroru swoim kibicom i wysoko i bezproblemowo wygrają, jak przystało na lidera.

Początek meczu ŚKPR Świdnica – Warmia Traveland Olsztyn w sobotę, 31 października, o godz. 18.

Tagi: Warmia Traveland Olsztyn ŚKPR Świdnica Giennadij Kamielin Marcin Malewski Daniel Żółtak

Komentarze

     _   
     (_)   
 _______ _ ___ 
|_ / _ \| |/ _ \
 / / (_) | | __/
/___\___/| |\___|
    _/ |   
    |__/   
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter