Piłkarze Stomilu Olsztyn zapowiadają walkę o trzy punkty. Fot. sport.egit.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn zapowiadają walkę o trzy punkty. Fot. sport.egit.pl

Stomil wyjechał do Bytowa po kolejne ligowe punkty

22.09.15 04:14   rys   2  

Niektórzy jeszcze dyskutują o ostatnim meczu Stomilu z Chrobrym Głogów, a za chwilę olsztyński zespół rozegra kolejne spotkanie w I lidze. Tym razem będzie to zaległe spotkanie z Drutex-Bytovią Bytów. We wtorek podopieczni Mirosława Jabłońskiego udali się w kierunku miejsca docelowego, żeby w spokoju skoncentrować się tylko na ligowym meczu.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sierpniu, ale na stadionie w Bytowie nie działały jeszcze jupitery. Działacze długo szukali nowego terminu dla spotkania, aż w końcu ustalono datę 23 września. Początek meczu zaplanowano na godzinę, dlatego mecz odbędzie się w blasku jupiterów. 

Stomil rozważał po meczu w Bytowie zostać w tej części kraju i do Olsztyna wrócić dopiero po meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Jednak ostatecznie do tego nie dojdzie, nie udało się znaleźć blisko siebie hotelu oraz dobrego boiska treningowego. 

Do klubowego autokaru nie wszedł Grzegorz Lech, który w ostatnim meczu zobaczył czerwoną kartkę. Pomocnik Stomilu Olsztyn pokazał w kierunku bramkarza Chrobrego Głogów tzw. "gest Kozakiewicza". Arbiter otrzymał sygnał od sędziego technicznego, że był to tzw. "fuck you" i "Lesiu" musiał przedwcześnie opuścić boisko. Nasz zawodnik napisał odwołanie do PZPN-u i liczy, że otrzyma karę pauzy tylko w jednym spotkaniu. Sprawa ma się wyjaśnić w czwartek. 

- Jedziemy zarówno w Bytowie i w Bydgoszczy powalczyć o punkty. To są wyjazdy, ale my z wyjazdów także potrafimy przywieźć punkty. Chcemy jak najdłużej być w czubie tabeli, bo zależy nam na spokojnej wiośnie - mówi pomocnik Stomilu Olsztyn Paweł Głowacki. 

Przypomnijmy, że w ostatnim meczu Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z Chrobrym Głogów. Zobaczcie naszą relację wideo ze spotkania: 

Tagi: Stomil Olsztyn Bytovia Bytów

Komentarze

 1. 23.09.15 15:14 resiu

  Z tym Lechem to Ci trochę poniosło kolego... No chyba że nie awansujemy :p

 2. 22.09.15 22:40 jt

  jaka spokojna wiosna??? gramy o pełną pulę, a na jesieni gramy niestety w Ostródzie z Legią, Lechem, Lechią i Wisłą....wystarczy już tych wyjazdów do Suwałk, Bytowa czy Ząbek....

     _    
     | |    
__ _____| | _____ 
\ \/ / _ \ |/ / _ \
 > < __/  < __/
/_/\_\___|_|\_\___|
          
          
 

Najnowsze artykuły

Twitter