Stomil Olsztyn przegrał 1:3 z Widzewem Łódź. Fot. sport.egit.pl

Słaby występ piłkarzy Stomilu Olsztyn w Ostródzie

28.03.15 23:49   rys   0

Nie tak miał wyglądać sobotni wieczór w Ostródzie. Kibice Stomilu dużo sobie obiecywali po tym spotkaniu. Zamiast zwycięstwa swojego zespołu, zobaczyli dominację Widzewa Łódź.

• Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 1:3 (0:0)

0:1 - Osmanaj (61), 0:2 - Wrzesiński (78), 0:3 - Rybicki (81), 1:3 - Jamróz (90)

Stomil: Skiba (46 Mieczkowski) - Bucholc, Berezowśkyj, Czarnecki, Wełna - Maczułenko (77 Skoba), Paweł Głowacki, Szymonowicz, Jegliński, Piotr Głowacki - Kowal (67Jamróz)

Od początku spotkania Widzew Łódź miał optyczną przewagę i utrata bramki pachniała jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Łódzki zespół grał piłką, a podopieczni Mirosława Jabłońskiego próbowali rozbijać akcje gości. W pierwszej połowie jeszcze jakoś się to udawało, ale w drugiej połowie się to wszystko posypało.

Z powodu kontuzji boisku musiał opuścić Piotr Skiba, a w jego miejsce wszedł Dawid Mieczkowski. Jak się po meczu okazało Skiba doznał wstrząsu mózgu. Dawid Mieczkowski tylko przy pierwszej straconej bramce mógł się lepiej zachować, a dwie kolejne to bardzo dobrze rozegrane kontrataki Widzewa Łódź.

Honorową bramkę w tym meczu dla olsztyńskiego zespołu zdobył Łukasz Jamróz, który na boisku pojawił się za kontuzjowanego Wołodymyra Kowala.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn ponownie rozegra w Ostródzie. 4 kwietnia "Duma Warmii" zagra z Zagłębiem Lubin, początek meczu o godzinie 14:30.