Radość piłkarzy Stomilu po zwycięstwie nad Bytovią. Fot. sport.egit.pl

Pieniądze to nie wszystko. Stomil wygrał 2:0 z Bytovią

07.03.15 17:59   rys   0

Wypłat na koncie nie widzieli od listopada, o obozie mogli tylko pomarzyć, a mimo wszystko okazali się lepsi od zespołu, któremu niczego nie brakuje. Stomil Olsztyn po bardzo dobrej połowie wygrali 2:0 z Bytovią Bytów.

• Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów 2:0 (2:0)

1:0 - Kowal (24), 2:0 - Jegliński (44)

Stomil: Skiba - Bucholc, Berezowśkyj, Czarnecki, Wełna - Maczułenko, Szymonowicz, Skoba (77 Paweł Głowacki), Jegliński, Żwir (88 Piotr Głowacki) -  Kowal (81 Łukasik)

Stomil od początku przyjął taktykę, że da pokazać się drużynie gości. Bytovia przeważała, próbowała robić akcje, po której wyjdą na prowadzenie. Po jednej z akcji piłka zatrzymała się na poprzeczce. To by było na tyle, co potrafiła zrobić drużyna gości.

W 24 minucie na prowadzenie wyszedł Stomil. Kapitan "biało-niebieskich" z prawej strony zagrał w pole karne, a tam piłkę do siatki wpakował Wołodymyr Kowal. Asystę można zaliczyć także Wojciechowi Pawłowskiemu, który słabo zachował się w tej sytuacji. Dwadzieścia minut później było już 2:0 dla Stomilu. Bramkarza gości ładnym strzałem pokonał Łukasz Jegliński.

Przed meczem kibicie Stomilu remis wzięliby w ciemno. Po meczu radości nie było końca. Olsztyńscy piłkarze udowodnili, że kibicowska zbiórka pomocy nie poszła na marne. Kolejne spotkanie zawodnicy Stomilu Olsztyn zagrają w następną sobotę z Arką Gdynia. Relację na żywo z tego spotkania przeprowadzi stacja Orange Sport.