Hala Urania. Fot. sport.egit.pl

Hala Urania. Fot. sport.egit.pl

W grudniu pożegnanie z Halą Urania?

10.08.20 09:08   em   5  

W 2023 roku Hala Urania ma mieć już nowy wygląd. Kiedy zacznie się jej remont? Najprawdopodobniej na początku stycznia.

Przypomnijmy, że Urząd Marszałkowski dostał zgodę Komisji Europejskiejj na dofinansowanie modernizacji Hali Urania, która lata świetności ma już dawno za sobą. Komisja Europejska przekaże 130 milionów złotych na ten cel. Pozostałą część sumy potrzebnej do zmodernizowania hali musiało znaleźć miasto.

Kiedy zacznie się remont? - W ostatnich dniach lipca otrzymaliśmy dokumentacje - mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy olsztyńskiego ratusza. - Zgodnie z planem - zostanie sprawdzona do połowy sierpnia. Następnie wystąpimy z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Gdy je otrzymamy wystąpimy do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o podpisanie umowy na dofinansowanie hali.

I dodaje: - Szacujemy, że umowa mogłaby zostać zawarta na początku listopada. Również w listopadzie przygotujemy postępowanie przetargowe, tak by rozpocząć realizację na początku 2021 roku. Zakończenie robót przewidujemy w 3. kwartale 2023 roku.

Olsztyńskie kluby już myślą, gdzie będą przez te lata rozgrywać swoje spotkania. Indykpol AZS Olsztyn ma grać w Iławie, ale w klubie po cichu liczą, że uda się rozegrać do końca nowy sezon PlusLigi. Jeżeli się tak nie stanie, to plan już mają, a na frekwencję w takiej Iławie narzekać nie będą. Dobrze znają tę halę, bo często rozgrywają tam spotkania towarzyskie.

Warmia Energa Olsztyn też jest gotowa na to, że w styczniu będą musieli “wynieść” się z Hali Urania. - Będziemy grali w Ostródzie lub w Biskupcu - mówi Bogdan Grzybowski, wiceprezes olsztyńskiego klubu piłki ręcznej. - Niedługo będziemy sprawdzać warunki jakimi możemy tam dysponować.

Warmia Energa Olsztyn podczas remontu hali Urania będzie trenować w LO5. - Będziemy chcieli także trenować też przed meczem w hali, której będziemy grali. Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich to Ostróda. Najlepszy dojazd dla nas, kibiców, a także dla rywali.

Budowa hali Urania ruszyłą w 1973 roku. Ukończono ją dopiero w 1978 roku. Wtedy była jednym z najnowocześniejszych hal w kraju. Teraz już tylko niestety straszy, ale ma też swój niepowtarzalny klimat.

Hala Urania po remoncie ma pomieścić 4500 widzów, ma powstać także pełnowymiarowa hala rozgrzewkowa, częściowo kryte lodowiska oraz ścianka wspinaczkowa.

Tagi: Hala Urania Indykpol AZS Olsztyn Warmia Energa Olsztyn

Komentarze

 1. 13.09.20 01:30 rolo

  Grzym nieudacznik i jego świta z OSIR nic nie potrafią. Brak remontu stadionu Stomilu i Uranii to ich zaniedbania od 15 lat, za tą kasę to i Urania i stadion przeszły by remont.

 2. 10.08.20 20:16 kibic 2

  A ponadto to zobaczcie Państwo jeszcze ile miasto, czyli My wszyscy, zapłaciliśmy za aktualizację projektu budowlanego z uwagi na to, że pozwolenie na budowę straciło ważność (termin 3 lat od uzyskania ostatecznego PNB). To kwota z sześcioma zerami. A czy wiele trzeba, żeby przedłużać pozwolenie na budowę rozpoczynając je wpisem geodety o wytyczenie jakiegokolwiek elementu i dokonywaniu takich wpisów co roku? Rozpoczynając formalnie budowę nie trzeba było zmieniać projektu budowlanego za miliony i dostosowując go do obecnych przepisów, które wiadomo, że się często zmieniają.

 3. 10.08.20 20:09 kibic 2

  skąd ta niewyobrażalna kwota? Należy zbudować budynek na planie prostokąta a nie koła. Jak już ktoś ma taki wileki sentyment do na dachu zrobić małą kopułę. Nieekonomiczny okrągły budynek pod względem eksploatacyjnym. I jeszcze jedno. W mieście uniwersyteckim to miasto już dawno powinno się dogadać z uniwersytetem i postawić nową halę w Kortowie, przy wzajemnym wsparciu. Ale miasto swoje i UWM swoje. A ponadto szkoda, że nie budują hali koło stadionu Stomilu, to może stadion by wyremontowali.

 4. 10.08.20 19:40 mokat

  POPIERAM??????????????????????????????

 5. 10.08.20 17:40 kibic

  tylko w Olsztynie buduje sie za takie pieniadze takie badziewie za 160 mln mozna spokojnie wybudowac kompleks Stadion i hala sportowa plus boiska !!!! ale w Olsztynie modernizacja !!! kosztuje tyle !!! i to hala na 4500 tys gdzie niemozna zorganizowac zadnych zawodow narodowych wstyd !

      _      
      | |     
__ ___  _| |__  __ _ 
\ \/ / | | | '_ \ / _` |
 > <| |_| | |_) | (_| |
/_/\_\\__,_|_.__/ \__,_|
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter