Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Stomil utrzymał się w I lidze!

18.07.20 14:32   kyn   12

W ostatnim w tym sezonie meczu na własnym boisku, Stomil Olsztyn wygrał z GKS-em Tychy 2:1 i tym samym zapewnił sobie ytrzymanie w I lidze. Barmki dla Dumy Warmii strzelili Jakub Tecław i Szymon Sobczak.

• Stomil Olsztyn - GKS Tychy 2:1 (1:0)

1:0 - Tecław (42), 2:0 - Sobczak (84), 2:1 - Grzeszczyk (88)

Stomil: Leszczyński - Bucholc (63 Kubań), Bondarenko, Biedrzycki, Szota, Carolina - Tecław, Hajda (70 Lech), Hinokio, van Huffel (85 Loshi) - Sobczak

Trener Adam Majewski nie dokonał żadnych zmian w porównaniu z wyjściową jedenastką z meczu w Niepołomicach. Na ławkę rezerwowych powrócił Piotr Skiba.

Już w 4. minucie Szymon Sobczak mógł otworzyć wynik, jednak jego strzał został obroniony. W odpowiedzi tyszanie przeprowadzili szybki atak, po którym swoim kunsztem musiał popisać się Michał Leszczyński.Gra toczyła się głównie w środku pola, choć z minuty na minutę olsztynianie nasilali ataki.

18. minucie ładną, indywidualną akcja popisał się Sam van Huffel, który wpadł w pole karne, zwiódł dwóch rywali i strzelił niestety minimalnie obok słupka bramki bronionej przez Konrada Jałochę. W 23. minucie van Huffel zmarnował kolejną sytuację, idealnie wypuszczony pomiędzy obrońców prostopadłym podaniem od Sobczaka. Holender znalazł się przed Jałochą, po piłkarsku go "nawinął" i...nie trafił w bramkę.

Gra się wyrównała, ale to Stomil powiedział ostatnie słowo w tej części gry. W 42. minucie Jurich Carolina wygrał indywidualny pojedynek na lewej stronie, wbiegł w pole karne i zagrał piłkę do środka, gdzie z pięciu metrów Jakub Tecław pokonał Jałochę.

Druga połowa zaczęła się od ataków Stomilu i już w 48 minucie mogło być 2:0. Sobczak wywalczył piłkę w środkowej strefie, Stomil wyszedł 3/3, ale Tecław nie zauważył wybiegającego mu zza pleców Kokiego Hinokio i zmarnował ostatnie podanie.W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Dario Kristo i Stomil grał w przewadze.

Stomil znów zaczął tworzyć sytuacje bramkowe. Van Huffel uderzał z dystansu, dobre podanie Sobczaka w polu karnym w ostatnim momencie zablokował obrońca gości,  niecelnie strzelał na bramkę Jałochy Sobczak, niecelnie po rzucie rożnym uderzał Serafin Szota, pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Tecław, a jego strzał z trudem wybił na róg Jałocha. Niestety bez zdobyczy bramkowej. W końcu Sobczak w 84. minucie przytomnie wykorzystał podanie Caroliny i podwyższył prowadzenie Dumy Warmii.

W 88. minucie sprytnym strzałem pokonał Leszczyńskiego i do końca spotkania było nerwowo.

Na zakończenie sezonu 2019/2020 Stomil zagra 25. lipca o 17:40 z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim.