Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Beznadziejna gra, słaby remis

15.07.20 20:20   kyn   14  

Na 75-lecie Stomilu podopieczni Adama Majewskiego, po beznadziejnym widowisku, bezbramkowo zremisowali z Puszczą w Niepołomicach. Olsztynianie nadal nie są pewni utrzymania w Fortuna I lidze.

  • Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 0:0

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Bondarenko, Biedrzycki, Szota, Carolina - Hajda, Tecław, Hinokio, van Huffel (68 Lech) - Sobczak

Trener Adam Majewski zostawił tym razem w Olsztynie Piotra Skibę. Jego miejsce między słupkami Dumy Warmii zajął po raz drugi w tym sezonie Michał Leszczyński. W domu został także kontuzjowany Artur Siemaszko.

Pierwsza połowa była zwyczajnie nudna. Uwagę mogła zwrócić jedynie akcja z 19. minuty, kiedy to Carolina oddał mocny strzał na bramkę Puszczy i bramkarz musiał zbijać piłkę na rzut rożny.

Biorąc pod uwagę to, że Stomil ostatnio grał jedna połowę meczu lepiej, nalezało spodziewac się huraganowych ataków gości. Nic bardziej mylnego. Druga część meczu była jeszcze brzydsza od pierwszej, przepełniona głupimi stratami z obu stron i mnóstwem fauli.

Niewiele brakowało, a doszłoby do blamażu Dumy Warmii w Niepołomicach. W 65. minucie zawodnik Puszczy oddał potężny strzał sprzed pola karnego i pokonał Leszczyńskiego, ale wcześniej faulowany został Wiktor Biedrzycki i sędzia podyktował rzut wolny dla Stomilu. jeszcze w doliczonym czasie gospodarze przeprowadzili szybki atak, który na szczęście zakończyli minimalnie niecelnym strzałem z narożnika pola karnego.

Bezbramkowy remis stał się faktem i Stomil nadal musi drżeć o pierwszoligowy byt.

Kolejne spotkanie Stomil zagra w sobotę (18. lipca) o 12:40. Biało-Niebiescy podejmą zespół GKS-u Tychy.

WYNIKI 32. KOLEJKI:

  • 14.07.19 17:30 Wigry Suwałki 1:0 Sandecja Nowy Sącz
  • 14.07.19 20:40 Stal Mielec 1:0 Chrobry Głogów
  • 14.07.19 17:00 Chojniczanka Chojnice 1:3 Zagłębie Sosnowiec
  • 14.07.19 18:10 Warta Poznań 2:2 GKS Tychy
  • 15.07.19 18:00 Puszcza Niepołomice 0:0 Stomil Olsztyn
  • 16.07.19 18:10 Miedź Legnica 3:0 GKS Bełchatów
  • 15.07.19 20:40 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Radomiak Radom
  • 16.07.19 20:40 Olimpia Grudziądz 0:0 GKS 1962 Jastrzębie
  • 15.07.19 18:10 Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3 Odra Opole
  Drużyna M Pkt Z-R-P Br
1. Podbeskidzie Bielsko-Biała 32 65 19-8-5 64-33
2. Stal Mielec 32 61 19-4-9 50-30
3. Warta Poznań 32 57 17-6-9 49-32
4. Radomiak Radom 32 54 15-9-8 49-41
5. Miedź Legnica 32 50 14-8-10 48-40
6. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 32 46 13-7-12 46-34
7. Puszcza Niepołomice 32 44 12-8-12 32-37
8. GKS Tychy 32 44 11-11-10 58-51
9. Zagłębie Sosnowiec 32 41 11-8-13 47-52
10. Sandecja Nowy Sącz 32 40 11-7-14 44-49
11. Chrobry Głogów 32 40 11-7-14 35-44
12. Stomil Olsztyn 32 40 11-7-14 26-36
13. GKS 1962 Jastrzębie 32 39 9-12-11 40-45
14. GKS Bełchatów 32 39 11-6-15 36-44
15. Odra Opole 32 39 10-9-13 32-38
16. Olimpia Grudziądz 32 39 11-6-15 45-55
17. Chojniczanka Chojnice 32 33 9-6-17 45-60
18. Wigry Suwałki 32 26 7-5-20 26-51

Tagi: Stomil Olsztyn Puszcza Niepołomice

Komentarze

  1. 17.07.20 00:08 zorro

    Dajta spokój ze tym wszystkim. Podroby najmondrzejsze so, wiedzo sycko i tyle. Weźta ich na trenerkie to zobaczym czy so takie ogarniente. Zorro jest jedyny. A podroby to nie Stomilaki tylko wsioki z kurpiów z Ciechanowa albo Mławy. Cygan i kurp w jednym. Stomil to my a nie wy!

  2. 16.07.20 11:55 Tevion

    Jesli Tychy nie beda chcialy grac w barazach , to tylko w tym jednym przypadku z taka gra i takim beznadziejnym skladem i trenerska taktyka jest szansa w sobote na 1 pkt., gdy sedzia bedzie zyczliwy i podyktuje karnego dla Stomilu i Sobczak nie przestrzeli. Z Warta to bedzie tradycyjnie w plecy.Wiec oznacza to spadek z ligi,chyba ze przy zielonym stoliczku PZPN spusci dp 2 ligi Belchatow za brak licencji i w ten sposob uratuje i przedluzy te olsztynskie pilkarskie bagno.Konczyc wasci panowie czas przyszedl i oszczedzic kibicom i miastu wstydu.

  3. 16.07.20 10:04 Shadow

    Juz teraz widać jak bardzo nowy właściciel pomylił sie angażując do tej pracy Prezesa, Dyrektora sportowego i Trenera. Ci Panowie piłkarzami byli ale o zarządzaniu pojęcia nie mają. Trener który samodzielnie nie prowadził drużyny nawet z 2 ligi przychodzi walczyć o baraże w 1 lidze? To nie miało prawa się udać. Panie M.B. rozgoń to towarzystwo wzajemnej adoracji i zarządzanie pierwszoligowym ( miejmy nadzieję) klubem powierzy Pan ludziom z doświadczeniem , wynikami i sercem do tej roboty. Pozdrawiam i zyczę trafnych decyzji bo jak narazie to trafna była tylko jedna. Przejęcie klubu.

  4. 16.07.20 09:58 Marek

    Gdzie podcast? Gdzie relacja live? Czyżby Kyniu już bał się cokolwiek powiedzieć złego na Stomil? Poza tym - czy na oficjalnej stronie znajdę wideo, zdjęcia czy wywiady po wczorajszym meczu? Ważniejsze były race niż mecz? To się nazywa profesionalizm?

  5. 16.07.20 01:49 ...

    5 strzałów Stomilu (3 celne) i 4 Puszczy (3 celne). Wynik nawet po zsumowaniu obu zespołów jak na jeden jest słaby. To ten nowy ofensywny styl gry Prezesie? Rafał Kujawa jest wolnym zawodnikiem ale pseudoprezes nie wie jak grał ten zawodnik w Olsztynie bo go tu nie było więc nie działa. Poza tym od zmiany trenera nie widzę by Stomil grał bardziej ofensywnie (oprócz meczu wyjazdowego z BBT Nieciecza). A podobno mało atrakcyjny styl gry był powodem do zwolnienia. Proponuję po spadku lub zajęciu miejsca 14-15 zwolnić prezesa bo okazał się idiotą wymagając bardziej ofensywnego stylu gry nie kontraktując żadnego wzmocnienia ataku. Gratuluję prezesowi poukładania spraw licencyjnych i finansowych, ale ocnę pracy trenerów i piłkarzy powinien zostawić komuś innemu. Czekam, aż sam w końcu zauważy, że na to stanowisko zwyczajnie się nie nadaje. Co do nowego trenera jestem daleki od oceny po kilku meczach chociaż można by liczyć ile punktów średnio na mecz zdobył obecny a ile zdobywał poprzedni ale tylko ślepiec nie widzi, że piłkarze Stomilu nie potrafią strzelać! To w uproszczeniu. Rozwinę to bo widzę że sztab ma problemy z analizami zachowań na boisku i podczas treningu. Prawie wszyscy piłkarze nie umieją uderzyć piłki w ruchu by leciała w światło bramki. Piłka w ruchu inaczej odbita lecąca w dół w górę, przypadkowa pod nogami i zagrana po ziemii. Jednyne co jest pewne, że przy takiej próbie wszystko leci nad bramką lub obok. Czy nie czas poświęcić kilka godzin na ten element?! Jeszcze jedna sprawa decyzji o strzale. Trzeba je podejmować ekspresowo a nie się zastanwiać nad odegraniem. ułamki sekund i nie ma sytuacji strzeleckiej. Jak widać na załączonych obrazkach z ostatnich meczy.

  6. 16.07.20 00:12 Flipy

    "Beznadziejna gra, słaby remis" kto to mówi? Gostek, który wali byki w swoich tekstach, a uważa się za eksperta-dziennikarza. Żenada. Tutaj wypisuje, że słaba gra, a w swoich pogaduchach liże to i owo. Dwulicowość!

  7. 15.07.20 22:51 Tevion

    Te zimowe transfery to w 90% zenada.Tu i teraz nie ma kto naprawde grac.To nie jest nawet poziom 2 ligi.Jesli uda sie znow uciec w tym sezonie grabarzowi spod lopaty, to w przyszlym sezonie bedzie w tym obecnym zestawieniu zarzadzajacym i zawodniczym spadek z ligi i to z przytupem bardziej ponizajacym niz Wigry w tym sezonie.Stomil jest aktualnie najslabsza druzyna 1 ligi.Tego sie juz nie da ogladac.Prezes,dyrektor sportowy, trener i doslownie caly zespol z wyjatkiem Sobczaka out,out,100 razy out.Amen.

  8. 15.07.20 22:21 zorro

    Olimpia jutro wygrywa z Jastrzębiem, za 3 dni Jastrzębie wygrywa z Termaliką i gdzie jesteśmy ? W drugiej lidze...

  9. 15.07.20 22:20 Tak to jest

    Czego można było się spodziewać, słaby trener, słaby prezes to i słaby Stomil. Wszystko się układa w logiczną całość

  10. 15.07.20 22:19 zoltar

    Co wniósł Lech? Świeżość?, dojrzałość taktyczną? Nie kiks i brak formy jak Skiba, Siemaszko i reszta. Widać jak trenowali w okresie pandemii chyba przy stole!

  11. 15.07.20 21:58 mario

    Czy przypdakiem na rocznicę GKS nie pożegnał się z I ligą? Czyżby historia miała się powtórzyć?

  12. 15.07.20 21:52 zorro

    Jak nie będzie 3 punktów z Tychami to koniec z wielkim footbolem na Warmii i wkrótce derby z Sokołem

  13. 15.07.20 21:50 rolmops

    Panowie chyba lecimy z tej ligi. Tychy grają o baraże, Warta u siebie nie odpuści, jesteśmy number one do spadku niestety. Jedyny pozytyw z tego meeczu to zero na koncie Leszczyńskiego, facet po długiej przerwie dał radę i na niego powinno się postawić a nie na dziadka, który wpuszcza szmatkę. Gra jest coraz gorsza, trener nic nie wniósł i powinno się go pożegnać. 3 mecze 1 punkt! To nie duma WArmii lecz ciele Warmii

  14. 15.07.20 20:34 Karolek

    Co dziś powie Mareczek? Czy pokaże swoją butę i arogancję wobec kibiców? Czy będzie panem i władcą świata?

                        
                        
__      _______   _____ 
\ \ /\ / / _ \ \ / / _ \
 \ V  V / (_) \ V /  __/
  \_/\_/ \___/ \_/ \___|
                        
                        
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter