Robbert Andringa. Fot. indykpolazs.pl

Robbert Andringa. Fot. indykpolazs.pl

Andringa: Mamy interesujący skład

09.07.20 08:21   mg   0  

Robbert Andringa od początku przygotowań trenuje z drużyną Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnkiem rozmawialiśmy o przedwcześnie zakończonym sezonie, celach na nowy, siatkówce plażowej i wakacjach w Olsztynie.

- Robbert, powróćmy na chwilę do decyzji o zakończeniu przedwcześnie rozgrywek poprzedniego sezonu. Jak z perspektywy czasu oceniasz tę decyzję?

- Oczywiście przerwanie sezonu było troszeczkę rozczarowujące, dlatego że siatkówka to dla nas wszystkich praca, ale także najfajniejsza rzecz jaką można robić, ale patrząc na to co nadal się dzieje i jak ta pandemia nie zwalnia to była słuszna decyzja. Jeżeli chodzi o mnie to od ponad 10 lat, pierwszy raz mogłem spędzić tyle czasu z rodziną. Zazwyczaj pomiędzy sezonami jestem na zgrupowaniu kadry (Robbert jest reprezentantem Niderlandów - przyp. red) więc w trakcie roku tego czasu w domu jest bardzo mało. Ważne też, że pierwszy raz będąc w domu tak długi czas byłem zdrowy (śmiech - red.), co prawda były inne ograniczenia, ale one nie były takie istotne. W momencie poluzowania restrykcji, mogłem swobodnie poruszać się po okolicy, odwiedzić znajomych, także mogę śmiało powiedzieć, że był to dobry czas.

- Indykpol AZS rozpoczął już przygotowania do sezonu. Pierwszy raz od lat, rozpoczynasz przygotowania razem z drużyną?

- Dokładnie, dla mnie to jest nowość, ponieważ zazwyczaj dołączałem do ekipy na 2-3 tygodnie przed startem ligi, prosto po zgrupowaniu kadry narodowej. Będzie to dla mnie ciekawe doświadczenie, ale też fajna sprawa, bo zespół się zmienił i będziemy mieli więcej czasu, żeby się poznać i zgrać. Wszyscy mówią, że okres wakacyjny w Olsztynie to najlepszy czas więc będę miał okazję osobiście się o tym przekonać.

- Jesteś jednym z najstarszych zawodników w ekipie, jesteś gotowy na rolę lidera?

- (śmiech - red.). Na pewno nie będę takim typowym liderem, którego widać na pierwszy rzut oka, który krzyczy i mobilizuje resztę. Charakter bardziej predysponuje mnie do bycia "cichym" liderem, pokazując młodszym kolegom drogę poprzez przykład i profesjonalizm. Po angielsku mówimy "leading by the example".

- Jak oceniasz tegoroczne transfery? To Twój czwarty sezon w Olsztynie, więc śmiało możesz porównać składy z poprzednich lat.

- Myślę, że skład na ten sezon mamy... interesujący. W zeszłym roku było więcej doświadczonych zawodników, teraz skład został odmłodzony. Fajnie się współpracuje z młodymi ludźmi, mają świeżą energię i inne spojrzenie na świat. Od razu czuję się młodszy (śmiech). Oczywiście przed sezonem ciężko jest określić jak to będzie i czy wszystko zadziała jak należy, czy będzie chemia itd, ale jestem pełen nadziei, a mając takiego trenera jak Daniel (Castellani przyp. red) prawie pewien, że zrobi z nas dobrze "trybiącą machine" Jestem podekscytowany, że po tak długiej i przymusowej przerwie ponownie możemy trenować.

- Jak oceniasz decyzję, że AZS weźmie udział w turnieju piłki plażowej na początku sierpnia?

- Myślę, że będzie to dobra promocja siatkówki i okazja do spotkania z kibicami. Szczerze mówiąc, nie znam szczegółów, nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało, z tego co wiem to trener jeszcze nie zdecydował kto wystąpi w tym turnieju. Pewnie wszystko rozstrzygnie się po pierwszych treningach na piasku.

- Czego oczekujesz po nadchodzącym sezonie?

- Przede wszystkim moim założeniem na ten sezon jest... bycie zdrowym. Po tym feralnym sezonie dwa lata temu (Robbert w jednym sezonie był trzy razy kontuzjowany - red.) moim jedynym marzeniem jest grać. Tym bardziej cieszę się, że rozpoczynam przygotowania do sezonu z całą drużyną. Będzie czas na powolne wejście na większe obciążenia. Ten "lockdown" wszystkim dał się we znaki. Trener Castellani to bardzo doświadczony fachowiec więc nie obawiam się, że zaaplikuje nam zbyt duże obciążenia. Dlatego też spotkaliśmy się tak szybko, aby krok po kroku odbudować formę fizyczną. Już nie mogę się doczekać pierwszego meczu w Uranii, mam nadzieję, że z kibicami.

Rozmawiała Magda Gawrońska

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Robbert Andringa Magda Gawrońska - teksty

Komentarze

  _          
 (_)          
  _ _____   _____ 
 | |/ _ \ \ /\ / / _ \ 
 | | __/\ V V / (_) |
 | |\___| \_/\_/ \___/ 
 _/ |          
|__/          
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter