Jakub Czerwiński. Fot. materiały klubowe

Jakub Czerwiński. Fot. materiały klubowe

Jakub Czerwiński przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

07.07.20 13:54   kyn, źródło: indykpolazs.pl   0  

Mistrz Polski Juniorów 2019, a także brązowy medalista tegorocznych mistrzostw juniorskich. Jakub Czerwiński przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn

Jakub Czerwiński urodził się w 22 lipca 2001 roku w Wągrowcu. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w NTS Trójka Nakło. W 2015 roku zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików, a rok później, w kategorii kadetów, również stanął na najniższym stopniu podium.

W 2017 roku, Jakub Czerwiński rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wraz z kolegami z reprezentacji, zdobył m.in. złoty medal EEVZA do lat 17 (2017) oraz był uczestnikiem MŚ do lat 21 w 2019 roku (w kadrze występowali również Mateusz Poręba i Remek Kapica). Największym sukcesem młodego siatkarza jest tytuł Mistrza Polski juniorów w 2019 roku. Czerwiński zdobył medal w barwach Trefla Gdańsk, zostając również najlepszym przyjmującym turnieju. Choć w tym roku nie udało się zawodnikowi powtórzyć tego sukcesu, to i tak może on zaliczyć mistrzostwa do udanych. Na zakończonych niedawno zawodach w Dębicy, Czerwiński zdobył brązowy medal.

Młody przyjmujący w minionym sezonie, brał udział w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi w zespole SMS Spała. Sezon 2020/2021 będzie debiutem dla przyjmującego na PlusLigowych parkietach. Jakub Czerwiński to nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn!

- Pojawiła się fajna oferta z Indykpolu AZS Olsztyn i zdecydowałem, że czas sprawdzić się na PlusLigowych parkietach – mówi Jakub Czerwiński. – Mam tutaj starszych kolegów (Mateusz Poręba i Remek Kapica – red.), z którymi konsultowałem ten wybór. Doradzali mi oni to miejsce, dlatego wybrałem klub z Olsztyna. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się nowego sezonu.

Kontrakt młodego przyjmującego z olsztyński klubem, będzie obowiązywał przez trzy sezony. Jakub Czerwiński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 9.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Jakub Czerwiński

Komentarze

           
           
 _ __ __ ___  _____ 
| '__/ _` \ \ / / _ \ 
| | | (_| |\ V / (_) |
|_| \__,_| \_/ \___/ 
           
           
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter