Bramkę na 1:0 strzelił Wiktor Biedrzycki. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Wymęczone zwycięstwo i ósme miejsce w tabeli

02.07.20 22:34   kyn   8

Po bezbarwnym przez większą część meczu, Stomil pokonał Olimpię Grudziądz 2:0. Goście kończyli mecz w dziewięciu. Bramki dla Dumy Warmii strzelili Wiktor Biedrzycki i Koki Hinokio.

• Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

1:0 - Biedrzycki (71), 2:0 - Hinokio (90)

Stomil: Skiba - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Mosakowski, Carolina (73 Straus) - Hajda (88 Bondarenko), Tecław (46 Siemaszko), Hinokio, van Huffel - Sobczak.

Trener Adam Majewski dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie, w porównaniu do meczu w Bielsku - Białej, obu w linii obrony. Mateusza Bondarenkę zastąpił Serafin Szota, a Jonatana Strausa - Jakub Mosakowski.

Pierwsza połowa był po prostu nudna. Stomil nie zaatakował z animuszem, skupił się na rozgrywaniu piłki, choć momentami zawodnicy Adama Majewskiego nie potrafili wymienić dwóch celnych podań. Dwukrotnie w polu karnym padał Szymon Sobczak, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Najgroźniejszą sytuację tę części gry stworzyli goście w 25. minucie, kiedy to strzał głową napastnika Olimpii ledwo na rzut rożny sparował Piotr Skiba.

Widząc nieporadność w ataku Stomilu, trener Majewski zdjął po przerwie Jakuba Tecława i zastąpił go Arturem Siemaszką. W 51. minucie Stomil powinien prowadzić, ale Sobczak oddał zbyt słaby strzał podcinką i piłkę sprzed linii bramkowej zdołał wybić obrońca gości.

W końcu marzenia kibiców Stomilu się spełniły, gdy w 71. minucie Wiktor Biedrzycki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu Sama van Huffela i dał prowadzenie gospodarzom. To była pierwsza bramka Dumy Warmii po rzucie rożnym w tym sezonie.

Goście kończyli spotkanie w dziewięciu, bo najpierw w 78. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Remigiusz Szywacz, były zawodnik Stomilu, a potem, w 82. minucie, za uderzenie Hajdy wyleciał z boiska Elvir Maloku.

Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Koki Hinokio, ładnie wykorzystując prostopadłe podanie Sobczaka.

Wygrana z Olimpią wywindowała Stomil na ósme miejsce w tabeli.

Następny mecz Stomil rozegra już w niedzielę (5. lipca). Olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.