Miłosz Rupp nie zagra już w Warmii Energa Olsztyn. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Miłosz Rupp nie zagra już w Warmii Energa Olsztyn. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Zmiany kadrowe w Warmii Energa Olsztyn. Rupp mógł jednak zostać?

23.06.20 10:56   em   12  

Powoli krystalizuje się kadra Warmii Energa Olsztyn na nowy sezon. Jeszcze w czerwcu mamy poznać nazwiska nowych graczy, którzy zastąpią tych co odeszli.

W następnym sezonie w Warmii Energa Olsztyn nie zobaczymy: Kacpra Kłodzińskiego, Jakuba Pikurę,, Miłosza Ruppa, Filipa Wadowskiego, Dawida Mięsopusta oraz Tomasza Pasymowskiego. Na początku marca z Warmii Energi odszedł Bartosz Idzikowski

Dlaczego zawodnicy odchodzą z olsztyńskiego klubu? Postanowiliśmy zainteresowanych poprosić o komentarz.

Długo myślałem nad tą decyzją - przyznaje Kacper Kłodziński. - Na początku rozmów z zarządem chciałem zostać w Olsztynie, ale niestety nie doszliśmy do porozumienia i stwierdziłem, że to już dobry czas na powrót w rodzinne strony. I dodaje: - Będę bardzo dobrze wspominał trzy lata spędzone w Olsztynie, ciężko jest odchodzić, za bardzo zżyłem się z chłopakami i tym miastem, ale kiedyś trzeba było. Chcę podziękować kolegom z drużyny za cały spędzony czas na parkiecie jak i poza nim. Całemu zarządowi i również wszystkim kibicom Warmii. Życzę powodzenia w przyszłych sezonach. Jeszcze nie wiadomo gdzie będę grał w przyszłym sezonie, ale mam nadzieję że niedługo się wszystko wyjaśni.

Z Warmii Energa odszedł także inny bramkarz Jakub Pikura. - Sporo czasu zajęło mi podjęcie tej decyzji - mówi zawodnik. - Najsilniejszym argumentem o odejściu było to, że dostawałam mało minut na boisku, być może nie wpisałem się w wizje trenera. Okres spędzony w tym klubie będą bardzo dobrze wspominał. Nie rezygnuję z gry w piłkę ręczną, nadal chcę grać.

Największym osłabieniem zespołu wydaje się odejście Miłosza Ruppa. Przed sezonem zawodnik przyszedł do Olsztyna z Wisły II Płock. Zawodnik miał podpisaną roczną umowę, która wygasła.

- Wstępne rozmowy były podczas pandemii koronawirusa i klub poprosił mnie o przedstawienie warunków, które mnie usatysfakcjonują na przyszły sezon - mówi Rupp. - Na konkretną informację czekałem aż do 2 czerwca, czyli sporo czasu. Od pierwszej rozmowy nie było żadnych wspominek o tym, by Warmia nie chciała lub chciałaby przedłużyć ze mną kontrakt. Natomiast jeżeli nie było konkretnych informacji, myślałem, że klub nadal jest zainteresowany moją grą w Olsztynie. Podczas ostatniej rozmowy dostałem informację, że klub nie wyraża chęci podpisania umowy na kolejne sezony. Na tej informacji skończyła się rozmowa telefoniczna.

I dodaje: - Nie ukrywam, jestem rozczarowany, ponieważ z mojej strony dawałem z siebie wszystko na boisku i byłem jednym z wiodących zawodników drużyny. Potwierdzają to ostatnie statystyki, które Warmia wstawiła ostatnio na swój profil. Decyzja klubu była bardzo konkretna. Nie zaproponowali mi żadnej oferty, nawet obniżenia kontraktu z wiadomych przyczyn.

Chciałbym sprostować informacje, które padają w innych serwisach informacyjnych, które są nieprawdą. Wywiadu udzieliłem tylko wam - przekonuje Rupp. - Artykuły w których zawarte jest, że zakończyło się mi się wypożyczenie i odszedłem na własne życzenie jest kłamstwem.

- Mam wiele propozycji jeżeli chodzi o grę. Myślę, że wszystko jest na dobrej drodze. Jeżeli, któraś z ofert mnie usatysfakcjonuje będę kontynuował grę w piłkę ręczną.

Kto będzie grał w nowym sezonie w Warmii Energa? Olsztyński szkoleniowiec jest pełen optymizmu i zbytnio nie martwi się odejściami z klubu.

- Rozmowy zaczęliśmy wcześnie - w momencie kiedy wiedzieliśmy, że jeden czy drugi zawodnik nie zostaną z nami - powiedział dla Radia UWM FM Jarosław Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn. - Będziemy chcieli pozyskać dwóch nowych bramkarzy, żeby ich liczba się zgadzała i aby Danielowi Makowskiemu przybyło konkurentów. To będą młodzi bramkarze, którzy w tym roku kończą szkołę średnią i zdają teraz maturę. Mam nadzieję, że jakościowo podniosą poziom.

I dodaje: - Jeżeli chodzi o inne nazwiska, to już praktycznie jesteśmy po słowie. Mamy podpisanych dwóch rozgrywających, którzy mam nadzieję, że też podniosą poziom naszej drugiej linii. Pewnie będziemy jeszcze pozyskiwać jednego skrzydłowego i rozgrywającego. Ale nie spieszymy się z tym. Im bliżej ligi, tym tych nazwisk pojawia się więcej i są coraz bardziej ciekawe.

Obecnie Warmia Energa ma zakontraktowanych ośmiu zawodników. Są to: Piotr Dzido, Jakub Kozłowski, Jakub Zemełka, Mateusz Kopyciński, Wojciech Golks, Marcin Malewski, Marek Starzec oraz Michał Sikorski.

O ile nie zmieni się sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, to zespół na początku sierpnia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Tagi: Warmia Energa Olsztyn Jarosław Knopik Kacper Kłodziński Miłosz Rupp Jakub Pikura

Komentarze

  1. 01.07.20 14:27 Kibicccc

    A było już coś o odejściu Deptuły? Przegapiłem?

  2. 01.07.20 07:08 Kibic do kibic

    Szczerze...nie mam pojęcia, ale wiem to, że mało minut mieli na boisku za czasów Knopika...lecz jeżeli już je do stali to pokazywali, że nie dają sobie w kasze dmuchać.

  3. 30.06.20 19:50 Jarek

    To co słyszałem to nie którzy pokończyli grę z różnych względów ale również klub przyczynił się do tego jak ich traktowali mieli grać za czapkę gruszek i wynik tego że nawet zawodnicy przyjezdni odchodzą i również olsztyniacy rezygnują a teraz ściągają młodych chłopaków z zewnątrz zamiast utrzymać własnych chłopaków z olsztyna oby tylko awansowali do tej nowej 1 ligi może im się uda w co teraz wątpię takim składem kopycisnki i malewski wypadną i ciężko już będzie pociągnąć zespół chociaż malewski bez formy ostatni sezon ale co z tego jak zrobią awans wtedy będą zamykać tabele patrząc na poziom w innych grupach.. . Mimo to życzę zdrowia dla zawodników i powodzenia w najbliższym sezonie

  4. 30.06.20 16:00 do kibic

    Jestem ciekaw ilu z tych zawodników co "uciekli" jak mieli okazję znajdzie nowych pracodawcow... nie liczę tu Miesopusta i Kosmali oczywiście , którzy pewnie już mają klub... Czy myślisz że Deptuła czy Pikura znaleźli by gdzieś nowy klub? No może w II lidze bo taki poziom prezentują... Nie wspominam tu o Koledzińskim, Pasymowskim, czy Idzikowskim i Kłodzińskim. Dzieniszewski rok temu też odszedł i gra teraz w Szczypiorniaku. Czekam jeszcze kiedy Malewski skończy bo chyba juz czas najwyższy....

  5. 30.06.20 12:46 Kibic

    Marnie to widzę, szkoda chłopaków, dobrze, że uciekają jeżeli mają okazje...

  6. 25.06.20 22:41 kibic

    Ja też zdziwiłem się, że Miłoszowi podziękowano za grę. Trener bronił go wskazując, że jego zdrowie nie jest optymalne i nie może pokazać się w 100% na parkiecie. Natomiast po królu strzelców I ligi spodziewałem się więcej. A co do trenera to jeżeli w nadchodzącym sezonie nie będzie wyników to myślę, że też klub pożegna się z nim. Czekamy na nowych zawodników i rozpoczęcie sezonu.

  7. 25.06.20 08:32 Kibicc

    Niestety nie trafiłeś ze jestem ex zawodnikiem po prostu wyrażam swoją opinie.Kogo nie spotkam z kibiców to każdy to samo mówi trener bez pojęcia gry który w trakcie meczu ma taktykę grę na 3 koła...Jak wcześniej czytałem to chyba Trener nie ma udaje kariery trenera spuszczając 3 zespoły z wyższej ligi do niższej.

  8. 24.06.20 13:14 Adam

    @kibicc: do podstawówki wróć, bo gramatyka i składnia się kłania. W oczy kole:/ komentować nie warto, bo zero konkretów. Co to za śmieszna nagonka?

  9. 24.06.20 09:59 marcin p

    co za bzdury piszecie? równia pochyła? za poprzedniego dyrektora lepiej?? zły trener??!! źle traktują zawodników???? wnioskować można, że to ex-zawodnicy piszą swoje "złote myśli", tylko jakoś brak konkretnych przykładów. na boisku nie potrafili udowodnić swojej wartości, to i poza boiskiem to samo. wstyd

  10. 23.06.20 19:40 Kibicc

    Klub strasznie spadł od kiedy dyrektor P.Dublaszewski odszedł to ten klub słabo funkcjonuje patrząc co nowego sternika to aż płakać się chce.. Nie szanują zawodników , Śmieszne są wypowiedzi ze bazują na olsztyniakach a ciągle odchodzą...Patrząc po tym sezonie ze przed zakończeniem kontraktów odeszło od zespołu 4 zawodników w tym 3 Olsztyniaków.. Pytanie dlaczego ? a patrząc na cały zespól to już chyba 9 zawodników podziękowało za grę w Warmii ..Jako kibic 2-3 sezony temu miło się oglądało ten sport jak chłopacy zostawiali serce na boisku..

  11. 23.06.20 16:13 Szkoda

    Klub miał słabe rządy już wcześniej, nie mniej teraz to już równia pochyla z trenerem na czele...każdy z wiodących zawodników traci formę za obecnego szkoleniowca. A podejście klubu do zawodników? Odejścia mówią same za siebie ...

  12. 23.06.20 11:26 rut

    jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. proste. chodziły słuchy, że Rupp sporo zarabiał, a co do gry... no cóż - ja byłem pod wrażeniem transferu obiecującego zawodnika, ale na parkiecie momentami mieliśmy snującego się, zmanierowanego podawacza, który nie brał odpowiedzialności za wynik. jeśli miał wyraźne zadanie bycia liderem, to tutaj faktycznie tego nie było i może to przeważyło? zresztą zdobycze bramkowe znacznie mu spadły w porównaniu do Płocka i to nie był ten sam grojek. szkoda Mięsopusta i Kłodzińskiego ale nie ma ludzi niezastąpionych, no może poza Kopycińskim i Malewskim:) fajnie, że został Golks i Makowski. teraz ciekawe, kto przyjdzie bo od tego będzie zależało, o co klub powalczy

           _          
          | |         
 _ __ ___ | |__   ___ 
| '__/ _ \| '_ \ / _ \
| | | (_) | |_) |  __/
|_|  \___/|_.__/ \___|
                      
                      
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter