Maciej Pałaszewski. Fot. sport.egit.pl

Maciej Pałaszewski. Fot. sport.egit.pl

Pałaszewski odchodzi ze Stomilu. Kto następny?

22.06.20 22:40   rys   36  

Maciej Pałaszewski nie zdecydował się na grę w Stomilu w lipcu i tym samym odszedł z olsztyńskiego klubu.

Pałaszewski w sierpniu zeszłego roku został wypożyczony do Stomilu ze Śląska Wrocław. Teraz otrzymał ofertę aneksowania umowy także na lipiec, ale pomocnik nie zdecydował się na takie rozwiązanie.

Tym samym sztab szkoleniowy wraz z zarządem postanowili odsunąć piłkarza od drużyny. Tym samym piłkarz nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na wyjazdowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Jak napisał na twitterze Wojciech Kowalewski, prezes Stomilu, wszyscy piłkarze, którym kończą się kontrakty w czerwcu 2020 roku, otrzymali propozycję aneksowania umów na lipiec na takich samych warunkach.

Komu kończą się umowy? M.in. Arturowi Siemaszce, Lukasowi Kubaniowi, Wojciechowi Hajdzie (wypożyczony z Górnika Zabrze), Oktawianowi Skrzeczowi (wypożyczony z Korony Kielce) czy Ericowi Molloyowi.

Nowy klub znalazł Bartłomiej Niedziela, który w nowym sezonie będzie grał w Pilici Białobrzegi (IV liga).

 

Tagi: Stomil Olsztyn Maciej Pałaszewski

Komentarze

  1. 26.06.20 22:49 Do roboty Zarządzie!!!

    Popatrzcie jak ambitnie walczą Chojniczanka i Odra ,a my jedziemy klasycznie dostać w tube, moze tylko 1:0 ale punktow nie będzie.Ledwo się utrzymamy kolejny sezon z rzędu a miało być tak AMBiTNIE... Naiwni łyknęli nawet te baraże i EX -hahahahah

  2. 26.06.20 13:45 Olsztynianin z Dorotowa

    Kolego- Garść- masz dużo racji, lecz za nadzór albo jego brak ponosi Prezes odpowiedzialność. Trochę słaby z niego zarządzający, że po popełnieniu błędu z tym kosowsko-albańsko-holenderskim asem pakują się w kolejne gów.. z tym Łotyszem. Jest po prostu amatorem. Tak naprawdę Kowal uczy się zarządzania na Stomilu, a jak widać same twittowanie to za mało do zarządzania. Najlepszy prezes to taki, który miał najlepsze wyniki. Kto takim był w ostatnich 10 latach ja nie wiem?

  3. 26.06.20 10:21 Garść

    Napiszę, nie wpisując się w ton komentów, z innej strony. Po pierwsze czas skończyć z wysychaniem do czasów „było biednie, ale była atmosfera”. Piłka to biznes (o jego prowadzeniu za chwilę). Przede wszystkim obecny skład to słabizna. Teraz jest też trudny czas, bo musi w dużym stopniu odejść ekipa, która nas utrzymała - dla większości to był szczyt możliwości i będą grać tylko gorzej. Jeśli zmiany, to i szatnia, to jest cena. Szatnia nie ma być sielanką przyjaciół, bo to nie B klasa. Pałasz był niezły, ale nie róbmy z info herosa. Średnio do 3 koszmarnych strat na mecz, super mecze miał może ze 2-3, a tak nic wielkiego, chociaż na tle pozostałych przeciętnych zdarzało mu się wyróżniać. Szybko też wszyscy zapomnieli, że do Stomilu wrócił, bo nie dał rady kolejny raz w Śląsku. Pretensji nie mam, że chłop dba o swoją karierę, bo to zawodowstwo. Ale robienie z niego jakiejś ikony jest niepoważne. W całym zamieszaniu wszyscy wydają sądy, a nikt nie wie oprócz zainteresowanych, co tam się wydarzyło. Molloy - serio? Nikt nie widzi, że ten człowiek nie ma pojęcia o taktyce i na boisku nie umie się ustawić i zero postępów w tej materii. Bieganie bez sensu i wydolność to nie jest poziom 1 ligi. Kuban - kupując bilet na mecz z Odrą (nie w klubie) usłyszałem „Kuban już odpalony” - także sprawa nie jest nowa, może ludzie, którzy już wtedy tak mówili, powiedzą (pewnie nie mogą, bo skończą się wywiady i dostęp). Sprawa 2 napastników - ja nie wiem, czy sobie zdajecie sprawę, jaka jest rola dyrektora, a jaka prezesa. Założę się, że Gibon kilka razy pytał Czeresia, czy wszystko OK i można podpisywać. Dostał potwierdzenie, podpisał. Prawda jest taka, że po tej akcji powinien wywalić Czeresia na zbity ryj, ale przecież darlibyście się, że wam ikonę sponiewierał i że L w Stomilu. Wybrał mniejsze zło, teraz zbiera i tak po d (słusznie). Natomiast miesiącami nikt nie powiedział wprost, że C zawalił, tylko całe g poszło na Gibona. Inna sprawa, że gadanie o braniu na klatę nic nie kosztuje, ale wzięcie na klatę już tak - bo po prostu taki tekst można rzucić tylko wtedy, gdy się za to odpowie finansowo w całości. Inaczej to żenujące pitolenie. Agencje reprezentujące zawodników można znaleźć na transfermarkt, więc po co kwękać po forach, powiązania można sprawdzić, kot jest w tym dobry, do dzieła. Ostatnia sprawa: nie ma w tym nic dziwnego, że każdy, biorąc odpowiedzialność, chce mieć przy sobie zaufaną ekipę. My nie bierzemy i możemy sobie uprawiać publicystykę, ale fakt jest faktem. Tak jak to, że wielu byłych dobrych piłkarzy idących w dyrektory, przechodzi przez topowe kluby w kraju, u nas jest to Legia. Nie gorączkowałbym się tym zupełnie. Wyjaśnienie: to wszystko, co piszę, nie oznacza, że w wielu punktach się z wami nie zgadzam, jednak widzę brak trzeźwego spojrzenia z drugiej strony i takie chciałem tu nieco rzucić. Kontekst jest najważniejszy, a w życiu nie ma czarno-biało. Na taki luksus mogą sobie pozwolić tylko niezbyt rozgarnięci albo tacy, którzy mają niewiele do stracenia. PS. Tak nielubiane przez was „okrągłe komunikaty” to jest normalna komunikacja wszędzie, nie oczekujcie nic innego. Żaden zarząd nigdzie nigdy nie będzie prał kuchni na forum publicznym. Można się nie zgadzać, ale tak jest i tyle.

  4. 25.06.20 23:45 do zorro wsioka

    podpisuj się zorro-wsiok lub zorro spod Myszyńca lub zorro-dajta

  5. 25.06.20 22:16 zorro

    Japa kurpiu

  6. 25.06.20 22:14 zorro

    odezwał się wsiok z Myszyńca!

  7. 25.06.20 21:17 zorro

    Dajta spokój temu , bo to nie wsze so buty co byśta w nich chodzili. Zorro to ja Stoilak za krew i kości prawdziwych. Nie słuchajta kurpioków podróbów moich. Lepiej mówta kedy bedzie nowy stadion Stomilaków. No no kiedy.

  8. 25.06.20 06:47 Układy syf burdel

    Prezes odejdz

  9. 25.06.20 00:16 do zorro

    Lepiej tej rzeczywistosci w Stomilu jak Pan to ujal, nikt tu nie potrafil sformulowac. To sa twarde, nawet brutalne slowa prawdy, a jakze smutne dla tego klubu. Gratuluje. Czy w tym klubie prawdziwe odnowienie struktur zarzadzajacych jest wogole mozliwe?

  10. 24.06.20 20:32 zorro

    Gibon na drzewo. Temu panu już dziękujemy.. Nie chcemy cię tu, bo lody kręcisz. Kibic Stomilu nie lubi być oszukiwany, a Stomil pudrowany. My już nieboszczyka Stomil mieliśmy. Teraz miały przyjść lepsze czasy. A widzimy machloje, cyrk tylko z nie naszymi małpami i brak klasy. Taki Maciek przekaże kolegom jak tu wygląda i poza IV ligowcami nikt ku nie będzie chciał przyjść przez takiego Gibona i Czeresia. Dziwie się że Brański dopuścił do rozwałki atmosfery, poniżania kibiców i piłkarzy.

  11. 24.06.20 14:55 kibic

    Kowalewski odejdz albo won

  12. 24.06.20 14:22 Grzegorz1981

    Do Edi : mam nadzieję, że Kot wkrótce się tym zajmie, bo cuchnie to na kilometr. Mam również nadzieję, iż poda ile klub(a w rezultacie mieszkańców Olsztyna) kosztuje utrzymanie dwóch turystów, którym trzeba płacić za kontrakt/mieszkanie, a którzy nie mogą grać bo tak się zatrudnia bez sprawdzenia.To jest skandal i za to powinien już #kowalewski won!

  13. 24.06.20 13:15 legia Olsztyn

    Dobrze to brzmi #kowalewskiwon

  14. 24.06.20 13:08 Edi

    Jakiś czas temu Czereszewski mówił że jacyś pseudomenedżerzy wciskali mu gościa z motoru ( chodzi o napastnika) . Powiedział że z takimi ludźmi nie będzie współpracował. A moze powie z jakimi współpracuje w tym momencie? Chodzi mi o zaciąg z łotwy, niderlandów itd. Chyba że czegoś takiego upubliczniać nie można to OK. Ale chętnie dowiedziałbym się kto reprezentuje poszczególnych grajków.

  15. 24.06.20 11:28 OKS STOMIL OLSZTYN

    Borkos na facebooku Kowalewski na twiterze a JA KIBIC STOMILU W BAJKI NIE WIERZE !

  16. 24.06.20 11:13 RafalS2

    MACIEK PALASZEWSKI DZIEKUJEMY !!!!! Kowalewski wypierdaj

  17. 24.06.20 10:48 Olsztynianin z Dorotowa

    \Kowalewskiout- nieudaczniku- sabotażysto. Zmieniłeś ten klub, którego jestem wychowankiem w pośmiewisko. Deale z Łotwy, Holandii to inwestycja z przyszłość..... Buhhaha, tylko czyją klubu czy duetu Kow-Cze i to za pieniądze podatników olsztyńskich, bo wielki Pan Barański nie wyłożył żadnej złotóweczki...... To ci się byznes kręci.

  18. 24.06.20 10:17 Sektor 2 loza szyderców

    Kowa(L)ewski wypierdalaj !!!!!!!!!!

  19. 24.06.20 07:41 Stomilowiec

    Takie odczucia Kibicu maja wszyscy,szczegolnie starsi kibice,jak ja i moi koledzy,zgadzam sie z tym,bylo biednie,ale atmosfera byla i na trybunach i w szatni,teraz nie ma nic,dramat,prywatny folwark za nasze pieniadze!Banda amatorow,tylko $$,klubu w sercu nie maja I miec nie beda,dlatego nic z tego nie bedzie,jeszcze spuszcza nas do 2 ligi,szkoda najbardziej klubu,znow trafil na sciemniaczy...

  20. 24.06.20 06:23 Kibic STOMILU

    Miało być nie chcesz za dużo mówić . A niżej szal w górę i buzie darł. Sorki za niedociągnięcia

  21. 24.06.20 06:20 Kibic STOMILU

    Maciek dla takich jak Ty będziesz chciał to wracaj !. Nawet i 3 raz bo zasługujesz Swoją gra i ambicja. Dzieki !. Ja rozumiem Twoja decyzję u wiem że nie chce za dużo mówić ale po przyjści Kowala coś się ugięło i miałeś dojść. Nie zdziwię się jak przejechałeś się na Czeresiu, funkcja stołka pierdoli w bani pewnie... Kowalewski out odejdz. Zrobiliście Sobie z klubu lekko mówiąc ,, zabaweczke ,,... Grzym nie chciał pana Radkiewicza ale trzeba uczciwie przyznać że to były czasy najlepszej atmosfery na meczach czuło się klimat trybuny żyły, doping miazga nie zależnie czy młody czy starszy wiekowo szal w górę darł buzie hehe łezka w oku się kręciła !!!. Uchoronowanie byłych zawodników kibiców wszystko pięknie , i nie są to Moje żale ale fakty !!!!. Ale to już było.. ech.. Inna sprawa i zapamiętaj prezes My dla nie przychodzimy to że będzie Nas te 3000 tys ( w chwili jak otworzą trybunę cała )to nie wasza zasługa tylko Nasza wiara która Nas napędza dla STOMILU !. Ode mnie hajsu nie dostaniecie żadnych kurwa. Najlepsze przed Nami to było za pana Radkiewicza ! I na koniec wypierdalacie odsuwacie piłkarzy żeby zwolnić miejsce dla L amatorów nie chcianych w pierwszej drużynie kuzyni wujkowie itp.. jebać legie. Zapamiętaj gibon. STOMIL TO MY

  22. 24.06.20 05:51 Sylwestrr

    Za Pałaszami 3 z Łotwy przywiezie Kowal z Czeresiem bez prawa grania przez 12 miesięcy ,jeszcE Sylwek Wyłupa czeka na podziękowanie bo w kolejce jest nowy trener.czereszewski dostał propozycje od Chińskiego lidera produkcji maseczek

  23. 24.06.20 01:21 zorro

    Wiemy więcej. Jest wywiad z Pałaszewskim Czereś igibon lecą w siuśki. Nie dziwię się ,że Pałasz wybiera Śląsk, jak ostatnio mało grał w Stomilu. A te panny (Czeres i Gibon) obraziły się i Pałasza do rezerw przesunęły, zamiast zgotować mu fetę i mecz pożegnalny z Podbeskidziem, chłopak grałby na 150%, ale cóż w tym klubie coraz mniej klasy, Warszawka pełną gębą

  24. 23.06.20 22:12 kibic

    Pałaszewski też powinien zrozumieć pandemię i nie zostawiąc Stomilu na 7 kolejek przed końcem. Tylko szczury uciekają z tonącego okrętu. A dziur coraz więcej krypa ledwo pływa, i tym trzecim do spadku po Wigrach i Chojniczance moze być Stomil. Nie trzeba będzie jeżdzić innmy druzynom na północ, czy pólnocny -wschód. Gibon do roboty się weż albo s...j na drzewo

  25. 23.06.20 16:05 Bolo

    Zgadza się,poza jednym Pan Branski żadnej kasy w klub nie włożył, owszem na początku pożyczył,ale już zwrot był,także żaden to inwestor, pieniądze z miasta, skończą się to i warszawsko-suwalska klika szybko się zawinie zostawiając klub w czarnej...

  26. 23.06.20 15:14 alarm sie wlacza

    Czereszewski to ma albo slabiutki przeglad rynku pilkarskiego,albo nie ma nic do gadania, ostatnia mozliwosc to tworzy absolutna duet-klike z prezesem.To juz naprawde zaczyna smierdziec nawet poza Olsztynem. Przy tym ukladzie zarzadzajacym nic z tych ambicji nie bedzie.Panie Branski niech Pan sie temu zacznie dobrze przygladac, bo ten duet potrafi ladnie mowic, ale juz wyraznie nic poza tym. Nic sie u gory w tym klubie na lepsze nie zmienilo, oprocz kasy Pana Branskiego. Niech wszyscy najlepsi odchodza i dalej opowiada sie kibicom bajeczki o ekstraklasie. Na koniec tylko mala uwaga. Jeszcze sie w lidze nie utrzymali .A ci co mysla, ze Odra,Belchatow i Chrobry pozostana za Stomilem w tabeli, to sie moga jeszcze bardzo zdziwic.

  27. 23.06.20 12:22 SPW

    Siemka odejdzie na 99 procent nad morze...

  28. 23.06.20 12:09 Zibi

    Oczywiscie, ze sie konczy i nie zdziwie sie jak on rowniez nie podpisze widzac co tu sie wyprawia.

  29. 23.06.20 11:43 legia Olsztyn

    A Sobczakowi przypadkiem też nie kończy się kontrakt?

  30. 23.06.20 11:21 mentor

    I co z tego ze Siema jest z Olsztyna? Ile mozna juz tego sluchac jak na boisku nie ma pozytku z tego .Pomoc nie jego pozycja a w napadzie z Suwałkami ktorzy odpuscili juz lige to wygladal strasznie i nie dotrwal konca meczu.Dla mnie osobiscie niech nie przedluza kontraktu dla Siemy a zostawia Plaszewskiego bo w chlopaku jest nadzieja chyba ze jak ostatnio musi sie ze Slaskiem przygotowac zeby miec forme a nie ze Stomilem.Prywatny folwark sie prezesa robi moze Skrzecz ma Macka zastapic tak ? haha Sobczak jest z drugiego konca Polski i na boisku i poza nim jest nalepszym naszym zawodnikiem dla mnie albo jednym z najlepszych .Koniec glaskania.

  31. 23.06.20 09:19 Levante

    Mam nadzieję że z tej pozostałej piątki : Siemaszko, Skrzecz, Molloy, Kubań, Hajda - przynajmniej trzech zostanie................ Skrzecz się nie sprawdził zatem strata bedzie niewielka........ Kubań praktycznie nie gra (choc powinien)........ Molloy jest bardzo uniwersalny i przy takcyce z wahadlami by sie przydał...... Siemaszko jest z Olsztyna i mam nadzieje ze sie dogadaja,.......a Hajda ma ogromny potencjał - po odejściu Pałaszewskiego nie mozemy sobie pozwolic na jego stratę.....,

  32. 23.06.20 05:57 Jerzy

    Klub stracił torzsamosc, tyle lat w biedzie ale było przywiązanie do barw , ludzi z tad zobaczcie co jest teraz chcecie to macie 2 lata tluste i po zabawie zobaczycie kto wtedy zostanie, zero wychowanków tylko niewiadomego pochodzenia transfery i Warszawski Sylwester,będzie płacz!!!!

  33. 23.06.20 05:36 Zibi

    Granie za wszelka cene mlodymi,bo najwazniejsza $$$ srogo moze sie zemscic,pozbycie sie najlepszego pomocnika w takim momencie to jest strzal w kolano,jeszcze beda problemy,a podobno Palasz nie jest ostatni,ktory ma dosc tego bałaganu...wspaniali zarzadzajacy z twitterka...dno

  34. 22.06.20 23:33 kibic

    Siemaszke Kubania i Hajde bym zostawil

  35. 22.06.20 23:12 zorro

    Gibona celem sąnie baraże, a spadek z ligi!

  36. 22.06.20 23:11 robin

    Gibon przestań rozwalać klub z tradycjami. Odszedł Pałaszewski a ściągasz szrot! Tutaj Konia Trojańskiego z W-wy czy Moskwy nam nie potrzeba. Kończ waść wstydu oszczędź.

      _ _         
     (_) |        
__  ___| |_ _   _ 
\ \/ / | __| | | |
 >  <| | |_| |_| |
/_/\_\_|\__|\__, |
             __/ |
            |___/ 
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter