Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Bez fajerwerków, ale Stomil zrobił to, co musiał

21.06.20 17:01   kyn   11

Po dość bezbarwnym, ale rozegranym w końcu przy publiczności, meczu, Stomil Olsztyn pokonał Wigry Suwałki 1:0. Duma Warmii po raz trzeci z rzędu grała pewną część spotkania w przewadze, po wyrzuceniu kapitana Wigier za drugą żółtą kartkę,a zwycięską bramkę dla Stomilu zdobył w 13. minucie Janusz Bucholc

• Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

1:0 - Bucholc 13

Stomil: Skiba - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina (46 Mosakowski) - Tecław, Hajda, Hinokio, van Huffel (80 Pałaszewski) - Siemaszko (64 Gancarczyk)

Trener Adam Majewski dokonał tylko jednej, wymuszonej zmiany w wyjściowej jedenastce, w porównaniu do meczu ze Stalą Mielec. Pauzującego za kartki Szymona Sobczaka na szpicy zastąpił Artur Siemaszko.

Pierwsze 10 minut to bardzo słaba gra z obu stron, nacechowana niewymuszonymi stratami piłki. Stomil zaczął naciskać i już w 13. minucie Janusz Bucholc zamknął dobrą ofensywną akcję Stomilu, dobijając piłkę po strzale Sama van Huffela.

Goście próbowali się odgryzać, ale bardzo nieudolnie. Dobrze też w obronie funkcjonowała defensywa Stomilu. Duma Warmii dążyła do podwyższenia wyniki, bardzo aktywni byli van Huffel i Hinokio.

Kilka razy próbował z dystansu i półdystansu van Huffel, jednak niecelnie. Końcówka pierwszej części meczu bezbarwna i na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Stomilu.

W przerwie nad Olsztynem rozpadało się na dobre i druga połowę zawodnicy zaczęli w strugach deszczyu. W 52. minucie ładnie strzelał na bramkę Hinokio i Dominik Kąkolewski ledwo zbił piłkę na rzut rożny. W 59. minucie były zawodnik Stomilu Adrian Karankieiwcz wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Siemaszki, czym uchronił suwalczan od straty drugiej bramki.  Wigry grały o życie i zaczęły zyskiwać przewagę. W 64. minucie opuścił boisko Siemaszko, a zastąpił go Mateusz Gancarczyk. W 71. minucie znów z dobrej strony pokazał się van Huffel, oddając strzał z 13 metrów, jednak znów na miejscu był Kąkolewski.

Od 77. minuty Stomil grał w przewadze jednego zawodnika. Drugi żółty kartonik ujrzał kapitan Wigier Arkadiusz Najemski. Przewaga jednego zawodnika nie zmieniła obrazu. Stomil grał cofnięty, licząc na szybkie ataki, a Wigry biły głową w mur.

W 85. minucie tylko wyjście Piotra Skiby z pola karnego uchroniło Stomil przed stratą bramki. Wigry cały czas próbowały, Stomil był bardzo głeboko cofnięty, nie chcąc zbytnio forsować sił przed kolejnym, ciężkim meczem.

Kolejne spotkanie Stomil zagra 28. czerwca, kiedy to o 15:10 zmierzy się z Podbeskidziem w Bielsku-Białej.