Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Przegrana w Mielcu po kuriozalnej bramce

18.06.20 20:01   kyn   10

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 ze Stalą Mielec. Jedyną bramkę spotkania strzelił Jonatan Straus, który zaliczył samobójcze trafienie po błędzie Piotra Skiby.

• Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

1:0 - Straus (44 s)

Stomil: Skiba - Bucholc, Szota, Biedrzycki, Straus, Carolina - Tecław (78 Pałaszewski), Hajda (53 Siemaszko), Hinokio, van Huffel (67 Gancarczyk) - Sobczak.

Trener Majewski dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce, w porównaniu ze swoim debiutanckim meczem z Chojniczanką.. Grzegorza Lecha zastąpił Sam van Huffel.

Od początku meczu Stal przeważała, starała się szybko wyjść na prowadzenie, ale nie mogła sforsować dobrze dysponowanej defensywie Dumy Warmii. Olsztynianie starali się odgryzać, przeprowadzając kilka składnych akcji, nie zakończonych jednak strzałem na bramkę.

W 29. minucie Stal przeprowadziła szybki atak i tylko przytomna interwencja Piotra Skiby uratowała Stomil przed stratą bramki.

W 41. minucie Szymon Sobczak został ukarany żółtą kartką, za dyskusje z sędzią i nie będzie mógł zagrać z Wigrami Suwałki.

Gdy wydawało się, że I połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w 44. minucie kosmiczny błąd popełnił Skiba. gdy Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, olsztyński bramkarz minął się z piłkę, która odbiła się od nogi Jonatana Strausa i wpadła do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od faulu Mateusza Bodziocha, który ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Stomil rzucił się do odrabiania strat.

W 53. minucie Wojciecha Hajdę zmienił ofensywny Artur Siemaszko. Olsztynianie zamykali wręcz w hokejowym zamku mielczan, ale niestety bez zdobyczy bramkowej. Na bramkę Strączka co chwila sunęły ataki, próbowali kilka razy strzelać z dystansu Carolina i Siemaszko.

W 72. minucie, po świetnym dośrodkowaniu Siemaszki, piłkę nie wiadomo gdzie posłał wprowadzony za van Huffela Mateusz Gancarczyk.

Olsztynianie cały czas napierali, dobrze też kasowali nieliczne ataki gospodarzy. Niestety Stal praktycznie całkowicie cofnięta do linii obronnych, dobrze rozbijała ataki Dumy Warmii.Jeszcze w doliczonym czasie gry gospodarze wyprowadzili dobrą kontrę. Tym razem Skiba był na posterunku i wygrał pojedynek sam na sam z Dadokiem.

Kolejne spotkanie Stomil zagra w niedzielę (21. czerwca), gdy o godz. 15:10, przed własną publicznością, zmierzy się z Wigrami Suwałki.