Wojciech Żaliński. Fot. indykpolazs.pl

Wojciech Żaliński. Fot. indykpolazs.pl

Jak ubrać maseczkę i rękawiczki? Pokazuje Żaliński z Indykpolu AZS

16.04.20 11:05   rys, źródło: indykpolazs.pl   0  

W czwartek (16 kwietnia) weszły nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Każdy w miejscu publicznym musi nosić maskę, zakrywającą usta oraz nos. Indykpol AZS Olsztyn przygotował film w którym Wojciech Żaliński prezentuje jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę oraz rękawiczki.

Jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę?

1. Przed użyciem maseczki, dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce.
2. Przyłóż maseczkę starannie do twarzy w okolicy ust i nosa i rozłóż ją tak, by dobrze przywierała (bez żadnych szczelin pomiędzy twarzą a maską).
3. Jeśli maseczka ma metalowy pasek, spróbuj go zlokalizować i rozmieść na twarzy tak, by środek był w okolicach nosa.
4. Nigdy nie dotykaj maseczki w trakcie jej noszenia. Jeśli ci się to zdarzy, dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce.
5. Wymień maseczkę higieniczną na nową, kiedy stanie się wilgotna.
6. Nigdy nie używaj ponownie maseczki ochronnej jednorazowego użytku.
7. Jeśli chcesz zdjąć maseczkę, to bez dotykania przedniej części chwyć za wiązanie z tyłu i je rozwiąż (jeśli maska zaczepiana jest na uszy, to zacznij po kolei zdejmować każde łączenie).
8. Po zdjęciu jednorazowej maseczki od razu umieść ją w koszu na śmieci z zamykaną klapą.
9. Na koniec zadbaj o higienę rąk, umyj je i zdezynfekuj. 

Jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę?

1. Przed użyciem rękawic, dokładnie umyj lub zdezynfekuj ręce.
2. Po wyjęciu rękawic z opakowania uchwyć ją w miejscu, w którym powinien znajdować się nadgarstek i płynnym ruchem wsuń je na dłoń. To samo zrób z drugą rękawiczką.
3. Ważne, by przy zakładaniu rękawic nie dotknąć skóry przedramienia. Jeśli chcesz tego uniknąć, odwiń zewnętrzną powierzchnię nakładanej rękawicy zgiętymi palcami w taki sposób, aby udało się nałożyć rękawicę na drugą rękę. 
4. Zdejmowanie rękawic warto zacząć od uchwycenia jednej z nich na wysokości nadgarstka w taki sposób, by nie dotykać skóry przedramienia, a w dalszej kolejności należy wywrócić ją wewnętrzną stroną na wierzch.
5. Po zdjęciu pierwszej rękawicy trzymaj ją w drugiej ręce, do której przyłóż palce, wsuwając je pod rękawiczkę i zwijając ją wzdłuż dłoni.
6. Na koniec zadbaj o higienę rąk, umyj je i zdezynfekuj.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Wojciech Żaliński

Komentarze

 _           
| |          
| |_ _____   ____ _ 
| __/ _ \ \ /\ / / _` |
| || (_) \ V V / (_| |
 \__\___/ \_/\_/ \__,_|
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter