Daniel Castellani. Fot. sport.egit.pl

Daniel Castellani. Fot. sport.egit.pl

Castellani zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

07.04.20 13:32   rys   0  

Bardzo dobra wiadomość dla fanów Indykpolu AZS Olsztyn. Daniel Castellani przedłużył umowę z olsztyńskim klubem i poprowadzi Akademików w sezonie 2020/2021.

Na początku roku Daniel Castellani zastąpił na stanowisku Paolo Montagnaniego, który po słabych wynikach zrezygnował z pracy w olsztyńskim klubie. Pod wodzą trenera z Argentyny olsztyński zespół zaczął grać zdecydowanie lepiej. Sezon został przedwcześnie zakończony i ostatecznie Indykpol AZS Olsztyn uplasował się na ósmej pozycji w tabeli PlusLigi.

Za kadencji Castellaniego w Indykpolu AZS, olsztynianie czterokrotnie zwyciężyli, a pięć razy zaznali goryczy porażki. Ze względu na pandemię, rozgrywki PlusLigi zostały zakończone przed czasem, a akademicy ostatecznie zajęli 8. miejsce. Ostatni mecz odbył się 11 marca – siatkarze Indykpolu AZS pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1.

– Od samego początku mojego pobytu w Olsztynie, czułem się bardzo dobrze - mówi Daniel Castellani, trener Indykpolu AZS. - Po miesiącu wspólnej pracy, razem z Prezesem zaczęliśmy powoli myśleć o przyszłości. Po kilku spotkaniach, utwierdziłem się w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Dlatego podjęcie było dla mnie szybkie i przyjemne. Cieszę się, że będę mógł prowadzić Indykpol AZS Olsztyn w nowym sezonie. 

- Wreszcie w tym trudnym czasie dla wszystkich, możemy się pochwalić dobrą informacją - mówi Tomasz Jankowski, prezes Akademików. - Po dwóch miesiącach negocjacji, rozmowy z Danielem Castellanim dobiegły końca. Jeden z najlepszych trenerów na świecie będzie prowadził w nowym sezonie Indykpol AZS Olsztyn i bardzo się z tego cieszę. Umowa została podpisana na rok. Teraz mamy czas, aby zastanowić się nad koncepcją nowej drużyny.

Pochodzący z Argentyny Daniel Castellani to utytułowany trener. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo Europy w 2009 roku, a w kadrze był wtedy obecny kapitan Indykpolu AZS - Paweł Woicki. W Polsce trzy razy zdobył tytuł mistrza Polski ze Skrą Bełchatów. W naszym kraju pracował jeszcze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Póki co nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy sezon Plusligi, więc nie można też mówić, kiedy ruszą przygotowania do nowego sezonu.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Daniel Castellani Tomasz Jankowski

Komentarze

      _ _ 
      (_|_)
__  _____ _ _ 
\ \ / / _ \| | |
 \ V / (_) | | |
 \_/ \___/| |_|
     _/ | 
     |__/  
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter