Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Warmia Energa Olsztyn pogodzona z końcem sezonu

25.03.20 11:56   rys   0  

Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce podejmą decyzję o zakończeniu rozgrywek I ligi piłki ręcznej. Olsztyński zespół jest z tym pogodzony, ale apeluje do związku o zmniejszenie kosztów licencyjnych oraz jest za tym, żeby w tym sezonie jednak kluby miały możliwość awansu do SuperLigi.

Nikogo już nie dziwi, że sezon piłki ręcznej nie zostanie dokończony. W obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy nie ma możliwość rozgrywania ligowych spotkań. Zakończenie rozgrywek wydaje się być jedyną i słuszną decyzją. Czy jednak rzeczywiście żaden klub z I oraz II ligi w tym sezonie nie może awansować? Z tym postulatem nie zgadzają się klubu występujące na niższym poziomie rozgrywkowym.

Związek wysłał pisma do klubów żeby określiły swoje stanowisko w tej sprawie. Władze Warmii Energa Olsztyn ze zrozumieniem przyjęły informację o tym, że nie uda się dokończyć sezonu.

- Aktualna sytuacja epidemiologiczna w pełni uniemożliwia zapewnienie bezpieczeństwa zarówno zawodnikom, sztabom szkoleniowym i pracownikom klubów - mówi Bogdan Grzybowski, wiceprezes Warmii Energa Olsztyn. - Zakończenie rozgrywek wydaje się być jedynym i właściwym rozwiązaniem.

I dodaje: - Należy liczyć się z tym, iż rozwiązanie to może spowodować brak płynności finansowej wielu klubów, zmniejszenie kwot, bądź całkowite zerwanie umów sponsorskich.

Dlatego w obawie o utratę wpływów do budżetu Warmia Energa proponuje rozważenie możliwości pomniejszenia opłaty licencyjnej na sezon 2020/2021, proporcjonalnie do czasu o jaki rozgrywki sezonie 2019/2020 zostały skrócone.

- Olsztyński Klub Piłki Ręcznej Warmia Olsztyn podziela stanowisko wielu klubów dotyczące awansu drużyn zajmujących pierwsze miejsca w swoich grupach i uważam, że ich awans do wyższej klasy rozgrywkowej byłby stosownym - czytamy w piśmie wysłanym do związku, pod którym podpisał się Bogdan Grzybowski.

Decyzje o zakończeniu rywalizacji w I lidze ma być podjęta najpóźniej do piątku.

Tagi: Warmia Energa Olsztyn Bogdan Grzybowski

Komentarze

             
             
__   ____ _ ___ _  _ 
\ \ /\ / / _` / __| | | |
 \ V V / (_| \__ \ |_| |
 \_/\_/ \__,_|___/\__,_|
             
             
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter