Zbigniew Kubelski. Fot. wmzpn.pl

Zbigniew Kubelski. Fot. wmzpn.pl

Nie żyje były piłkarz Stomilu i Warmii. Grał w latach 70-tych w Ekstraklasie

18.03.20 12:27   rys   0  

W poniedziałek (16 marca) zmarł Zbigniew Kubelski, były zawodnik Stomilu Olsztyn i Warmii Olsztyn. Piłkarz miał na swoim koncie także występy w Ekstraklasie w barwach ROW-u Rybnik. W czwartek spocznie na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie.

Kubleski był wychowankiem Stomilu Olsztyn. W 1974 roku pod wodzą Jerzego Masztalera zdobył ze swoim klubem mistrzostwo Polski juniorów. W finale Stomil pokonał 2:0 Szombierki Bytom.

"Kubeł" był bardzo wyróżniającym się piłkarzem drużyny Stomilu i zapracował na transfer do silniejszego klubu. W latach 1975-1977 reprezentował barwy ROW-u Rybnik, zagrał w 48. spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej. Strzelił w niej 5. goli.

Po powrocie do rodzinnych stron grał w Warmii oraz ponownie w Stomilu. - Graliśmy razem za czasów drugiej ligi - wspomina na stomilolsztyn.com Janusz Mochola, zawodnik Stomilu Olsztyn w latach 1968 – 1983. - Występowałem na prawej obronie, on grał jako pomocnik. Naprawdę bardzo dobrze się rozumieliśmy. Był jednym z lepszych piłkarzy. Charakterny chłopak.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek (19 marca). Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą w parafii w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. Ceremonia pochowania odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej.

Tagi: Stomil Olsztyn Warmia Olsztyn Zbigniew Kubelski

Komentarze

           
           
 ___ _____  _____ 
/ __|/ _ \ \ / / _ \ 
\__ \ (_) \ V / (_) |
|___/\___/ \_/ \___/ 
           
           
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter