Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Stomil czeka na rozwój sytuacji

16.03.20 09:21   kyn   7  

W poniedziałek (16 marca) Stomil powinien być po ligowym spotkaniu z Chrobrym Głogów, ale jak doskonale wiemy, 23. kolejka Fortuna 1. Liga została odwołana. Nic nie wskazuje na to, że odbędzie się mecz Zagłębiem Sosnowiec, ale PZPN oficjalnie jeszcze nie odwołał tego meczu.

Ze spotkaniem z Chrobrym Głogów także było sporo zamieszania. W czwartek oficjalnie władze polskiego futbolu zdecydowały, że wszystkie spotkania na centralnym poziomie w kraju będą rozgrywane bez udziału publiczności. W piątek jednak zmieniono decyzję i odwołano ligowe spotkania. Ekstraklasa ma przerwę do końca marca, a rozgrywki I ligi, do kiedy? Logicznie wydaje się, że także do końca marca rozgrywki nie ruszą, ale oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie ma.

Władze Stomilu Olsztyn podeszły do tej decyzji zrozumiale i dostosowały się do panującej sytuacji w kraju. Trening pierwszego i drugiego zespołu zostały wstrzymane do odwołania. - Decyzja trudna, ale w pełni zasadna. Zdrowie najważniejsze - powiedział Wojciech Kowalewski, prezes olsztyńskiego klubu. - Sztab szkoleniowy opracowuje schemat i plany indywidualnych sesji treningowych mających na celu podtrzymanie dyspozycji fizycznej zawodników.  

- Czekamy na rozwój sytuacji - mówi Jonatan Straus, obrońca olsztyńskiego klubu. - Dostaliśmy przykaz od prezesa klubu (Wojciech Kowalewski - red.) żebyśmy do środy nie opuszczali Olsztyna. Co będzie dalej to będziemy na bieżąco informowani. Sztab szkoleniowy drogą internetową rozesłał nam rozpiski treningowe na ten okres. Jesteśmy w razie potrzeby w stałym kontakcie z lekarzem klubowym i fizjoterapeutą. Stomil dostosował się do wszelkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia. 

Zrozumienie sytuacji wykazuje także Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn. - Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja w Polsce i na świecie - mówi. - Trzeba być odpowiedzialnym i to była jedyna słuszna decyzja. Wiadomo, że gra dla piłkarza jest bardzo ważna, ale w tej sytuacji trzeba wykazać zdrowy rozsądek. 

Zaznacza jednak, że on i jego koledzy z zespołu do meczu z Chrobrym Głogów szykowali się bardzo poważnie. - Byliśmy skupieni na swojej robocie - dodaje Bucholc. - Ten mecz mógł się odbyć, a koncentracja jest mega istotna. Było trochę zamieszania, sytuacja zmieniała się z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Wychodząc na piątkowy trening myśleliśmy, że zagramy, a już po jego zakończeniu ukazała się informacja, że nie gramy. Byliśmy skoncentrowani na meczu, bo do godz. 12 w piątek byliśmy przekonani, że zagramy z Chrobrym. 

Na pracę zdalną przeszli także pracownicy biura olsztyńskiego Stomilu.

Tagi: Stomil Olsztyn Jonatan Straus Janusz Bucholc

Komentarze

 1. 20.03.20 13:48 Kto?

  Skończ z tym Olszewskim. Już miał swoje 5 minut. Warmia jest na ostatnim miejscu w 4 lidze. Gdzie połowa zespołów jest niewidoma.

 2. 19.03.20 20:33 Kibole

  Panie Tomaszu Olszewski wróć.do.STOMILU !!!!!.

 3. 17.03.20 00:51 Do Flipa

  Tęgi to wartość dodana. To jak szyld, bez niego nie ma Stomilu :). Borek przy nim to pikuś. Trzeba go pilnować bo nam Polsat Sport go sprzątnie ;)

 4. 16.03.20 18:30 Flipy

  "Dziennikarz-jasnowidz" nam się trafił? Przepowiada skład Stomilu przed każdym meczem, wynik, pogodę, wiatr, plony, rozkład jazdy a teraz jeszcze epidemię i odwołanie rozgrywek. Ufffff dobrze, że go mamy!!!

 5. 16.03.20 12:29 Kibice

  Pytacie Jaśka który olał STOMIL dla Suwałk i później z braku chęci ze strony Pogonii Siedlce do której aż się palił iść na temat STOMILU ?. Troszkę nie ładnie postepujecie

 6. 16.03.20 12:28 Olas

  Tarasiewicz na trenera Stomilu!

 7. 16.03.20 11:18 Janek

  Mariola masz plan na przestój może roztrenowania do swiat zrobić?

            
            
 _  _ ___ __ _ ___ 
| | | |/ _ \/ _` |/ _ \ 
| |_| | __/ (_| | (_) |
 \__,_|\___|\__, |\___/ 
       __/ |   
      |___/    
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter