Indykpol AZS Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Indykpol AZS Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Zawieszono rozgrywki PlusLigi. To już koniec sezonu dla Indykpolu AZS Olsztyn?

12.03.20 15:02   rys   1  

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki podjął bardzo ważna decyzję w kontekście rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Rozgrywki PlusLigi zostały wstrzymane do odwołania.

- Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Zarząd PLS jednocześnie dodaje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w lidze. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się w piątek na posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS. 

Indykpol AZS Olsztyn zajmuje obecnie ósmą pozycję w tabeli PlusLigi. Do rozegrania w sezonie zasadniczym zostały dwa spotkania. Najpierw u siebie z Jastrzębskim Węglem, a następnie ze Skrą Bełchatów.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Paweł Zagumny

Komentarze

 1. 17.03.20 00:53 Zorro

  Koniec tej bajki. Nie będzie play-off. Mistrzem Azoty, a AZS jest ósmy. Z ligi nikt nie spada w tym roku tak jak u koszykarek ekstraklasy.

           _ 
          (_)
__  ____ ___   ___ 
\ \ / / _` \ \ /\ / / |
 \ V / (_| |\ V V /| |
 \_/ \__,_| \_/\_/ |_|
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter