Stomil przegrał 0:3 w Nowym Sączu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Kuriozalne błędy w obronie. Sandecja - Stomil 3:0

07.03.20 21:43   rys   12

Stomil Olsztyn przegrał 0:3 w Nowym Sączu. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego stracili trzy gole w kuriozalny sposób w pierwszej połowie.

• Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 3:0 (3:0)

1:0, 2:0 – Gabrych (12, 15), 3:0 – Piter-Bučko (37)

Stomil: Skiba – Bucholc, Remisz (24 Szota), Mosakowski, Straus – Siemaszko, Pałaszewski (71 Hinokio), Hajda, van Huffel, M. Gancarczyk (64 Skrzecz) – Sobczak

Trener Piotr Zajączkowski w porównaniu z ostatnim zwycięstwem z Odrą Opole dokonał tylko jednej zmiany w składzie. To to niestety wymuszona zmiana, bo niezdolny do gry był Jakub Tecław. Piłkarz przed piątkowym treningiem wziął udział w kolizji drogowej. Kierwca jednego z aut wjechał w auto piłkarza Stomilu i ten doznał urazu ręki. Defensywny pomocnik Stomilu pojechał do Nowego Sączu, ale do soboty ból nie przeszedł i olsztyński szkoleniowiec musiał zdecydować się na zmianę. W jego miesjce wskoczył inny młodzieżowiec Wojciech Hajda.

Trener Piotr Zajączkowski, w swoim stylu, na konferencji prasowej mówił o dobrej grze olsztyńskiego Stomilu. Co z tego jak nie ma z tego punktów, ale analizując to spotkanie, na prawdę tylko pierwsze minuty olsztyńskigo zespołu były dobre. Potem to seria błędów w obronie, a potem niemoc w ataku pozycyjnym.

- Piłka nożna jest sportem bardzo brutalnym i my się o tym przekonaliśmy - ocenił po meczu Zajączkowski. - Grając dobre spotkanie, a momentami bardzo dobre, pokazaliśmy dobre przygotowanie do sezonu, fizyczność, utrzymanie się przy piłce, ale popełniliśmy bardzo proste błędy w defensywie. Jest to bardzo dotkliwa porażka. Gospodarze, mając tak doświadczoną linię obrony, mimo naszych akcji w drugiej połowie na połowie przeciwnika, nie dopuścili do kontaktowej bramki. Bardzo chcieliśmy tę bramkę strzelić. Jesteśmy bardzo rozgoryczeni dotkliwą porażką, ale po powrocie musimy wyciągnąć wnioski, przeanalizować i grać dalej, bo liga jest dosyć długa i jest jeszcze dużo punktów do zdobycia.

Moment na rehabilitację po słabym występie w Nowym Sączu przyjdzie w najbliższą sobotę w starciu z Chrobrym Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.