Awans AZS-u UWM Olsztyn w Pucharze Polski. Fot. Archiwum klubu

Awans AZS-u UWM Olsztyn w Pucharze Polski

27.02.20 19:04   rys   1

Zawodniczki AZS UWM High Heels Olsztyn awansowały do kolejnej fazy Pucharu Polski w futsalu kobiet. Podopieczne Eweliny Kuliś wygrały 4:2 z Włókniarzem Białystok.

• AZS UWM High Heels Olsztyn - Włókniarz Białystok 4:2 (2:1)

1:0 - Michalska (4), 2:0 - Michalska (4), 2:1 - Lasota (18), 2:2 - Pieszko (23), 3:2 - Michalska (34), 4:2 - Klonowska (39)

AZS UWM: Kojadyńska - Cwalińska, Klonowska, Leszczyńska, Michalska oraz Krajewska - Seroka, Duda, Dąbrowska, Karwacka, Wasilewska, Piwko, Łapińska.

Do przerwy AZS UWM prowadził 2:1. Na początku meczu dwukrotnie Magdalenę Kosowską pokonała Nina Michalska. Rywalki na dwie minuty przed przerwą zdobyły bramkę po mocnym uderzeniu "w okienko" sprzed pola karnego w wykonaniu Julii Lasoty. Na początku drugiej połowy stan rywalizacji wyrównała Natalia Pieszko.

Na sześć minut przed końcem po faulu na Julii Klonowskiej trzeciego gola z rzutu karnego uzyskała Nina Michalska. Pod koniec Włókniarz wprowadził "lotnego bramkarza" i o mały włos, a ta ryzykowna zmiana dałaby wyrównanie, gdyż po jednym ze strzałów z okolic środka boiska piłka trafiła w słupek bramki Aleksandry Kojadyńskiej. Olsztynianki czekały na błąd w rozegraniu piłki przez Włókniarz. Po jednym z przechwytów, w stronę bramki białostocczanek popędziła Julia Klonowska i poprzez wpakowanie piłki do siatki wyjaśniła kwestię awansu.

Pierwszoligowy AZS UWM High Heels Olsztyn wyeliminował ekstraligowy Włókniarz Białystok. "Wysokie Obcasy" weszły do 1/8 finału kobiecego Pucharu Polski i zagrają ze zwycięzcą pary Ladies Football Academy Szczecin – AZS UG Gdańsk.

- Przeciwniczki były bardzo dobrze wyszkolone technicznie - powiedziała po meczu Ewa Kuliś, trener AZS-u UWM. - Niektóre posiadały bardzo silne uderzenie. Częściej przetrzymywaliśmy piłkę, rywalki próbowały kontrować. Wydaje mi się, że było to główne założenie taktyczne.

W sobotę, 29. lutego w samo południe, w kortowskiej hali olsztynianki podejmą FC Gwiazda Toruń w ostatniej serii gier pierwszej ligi fustalu kobiet. AZS UWM nie ma już szans na baraże, gdyż akademiczki tracą do toruńskiej drużyny cztery punkty.

Tagi: AZS UWM High Heels Olsztyn AZS UWM Olsztyn Włókniarz Białystok Ewa Kuliś