Adrian Mierzejewski. Fot. sport.egit.pl

Adrian Mierzejewski. Fot. sport.egit.pl

Mierzejewski: Muszę być gotowy, ale nie wiem na kiedy

26.02.20 22:38   mg   0  

Adrian Mierzejewski, piłkarz chińskiego klubu Chongqing SWM, przebywa obecnie w Olsztynie. Dostał wolne od swojego klubu, ponieważ liga została przesunięta z powodu coronavirusa. Zadaliśmy piłkarzowi pochodzącemu z Olsztyna cztery krótkie pytania.

- Adrian, przebywasz właśnie w Olsztynie, jakie są powody Twojej obecności w domu?

- Pewnie wszyscy wiedzą jaka obecnie jest sytuacja w Chinach związana w coronavirusem, razem z moją drużyną przebywaliśmy na obozie na południu Chin, następnie przenieśliśmy się na Okinawę (wyspa japońska - red.) tam nie było żadnych problemów z tym związanych, natomiast w trakcie drugiego obozu ten wirus zaczął się rozprzestrzeniać, było coraz więcej zachorowań, wtedy też federacja ogłosiła, że liga nie rozpocznie się w planowanym terminie. Z racji tego większość klubów dała zawodnikom wolne i tak dwa tygodnie jestem w Olsztynie. 

- Kiedy w takim razie rozpoczniecie zmagania ligowe?

- W tym momencie nie jest znana data rozpoczęcia ligi, początkowo przełożono mecze o minimum miesiąc. Na razie sytuacja jest ciągle niestabilna, więc jesteśmy kolokwialnie mówiąc "w zawieszeniu". Okienko transferowe także zostało przeciągnięte, ciężko powiedzieć jak się to wszystko potoczy. W sobotę lecę do Dubaju, tam większość zespołów będzie przygotowywała się do sezonu, łącznie z reprezentacją Chin. Wstępnie w Emiratach będziemy przebywać do 20 marca, być może do tego czasu będzie coś więcej wiadomo.

- Nie jest to łatwa sytuacja, jak w takim razie dbasz o swoją formę? 

- Dokładnie, sytuacja nie jest ciekawa, trzeba być przygotowanym, ale nie wiadomo na kiedy. Znając datę można zaplanować makro i mikro cykle, każdą jednostkę treningową, moja drużyna rozpoczęła przygotowania na początku stycznia, a na pewno nie rozegramy meczu do początku kwietnia. Mam teraz dwa tygodnie, powiedzmy "wolnego", ale wiadomo, że cały czas się ruszam, tym bardziej się cieszę, że zawsze mogę liczyć na Tomka Olszewskiego, który się mną opiekuje podczas moich powrotów do domu. Ma ogromną wiedzę i ufam mu w stu procentach.

- Zmieńmy temat, jak oceniasz szanse ekipy Jerzego Brzęczka na Euro? 

- Jeżeli chodzi o drużynę narodową to jestem spokojny i pozytywnie nastawiony, mamy dobry skład, ze świetnymi zawodnikami. Na każdej pozycji zawodnicy z topowych lig i klubów. Każdy kibic na świecie zna Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego czy Grzegorza Krychowiaka. Takim celem minimum jest wyjście z grupy, a później zobaczymy jak będzie wyglądała drabinka, oby wszystko ułożyło się po naszej myśli.

Rozmawiała Magda Gawrońska

Tagi: Adrian Mierzejewski Magda Gawrońska - teksty

Komentarze

     _   _ 
     (_)  (_)
__   _____ ___ 
\ \ /\ / / \ \/ / |
 \ V V /| |> <| |
 \_/\_/ |_/_/\_\_|
          
          
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter