Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Jak nie teraz to kiedy? Indykpol AZS czeka na zwycięstwo

13.02.20 23:15   rys   2  

W piątek (14 lutego) Indykpol AZS Olsztyn zagra przed własną publicznością z Ślepskiem Malow Suwałki. Akademicy mają ze sobą fatalną serię porażek. Spotkanie ze Ślepskiem Suwałki to idealna okazja żeby w końcu wygrać. Czy olsztyńscy siatkarze dadzą radę? Przekonamy się w piątek wieczorem.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim czasie nie mają dobrej passy. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w 2020 roku. W miniony weekend, akademicy z Kortowa, ulegli na wyjeździe ekipie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3. Olsztynianie z dorobkiem 20 punktów, zajmują w ligowej tabeli 11. miejsce.

Za sportowcami już ponad trzy i pół miesiąca zmagań na ligowych parkietach. Czy akademicy odczuwają już trudy obecnego sezonu?

– Fizycznie czuje się dobrze – przyznaje Wojciech Żaliński, przyjmujący Indykpolu AZS, który w ostatnich spotkaniach pełni rolę atakującego. – Gdy weźmiemy jednak pod uwagę cały zespół, wygląda to już gorzej niż na początku sezonu. W ostatnim czasie musieliśmy radzić sobie bez Janka i Remigiusza. Mam nadzieję, że ten czas już minął i Janek od najbliższe meczu będzie już razem z nami. Ostatnia seria pozostawia również ślad w sferze mentalnej. W obecnej sytuacji, pewność siebie nie jest taka sama, jak na początku sezonu.

Obecny tydzień jest drugim pod wodzą Daniel Castellaniego. Debiut dla argentyńskiego trenera w barwach Indykpolu AZS nie jest udany – jego zespół dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali. Czy Żaliński zauważa różnicę w treningach z nowym szkoleniowcem akademików?

– Na pewno zmieniło się kilka detali, choć sam trener zauważył, że nie jest to odpowiedni moment w sezonie, na diametralne zmiany. Trener obejrzał wszystkie nasze spotkania, z każdym z nas porozmawiał indywidualnie, gdzie poznał nasze zdanie – mówi siatkarz AZS.

Najbliższe spotkania dla drużyny z Olsztyna będą bardzo ważne. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się z sąsiadami z tabeli – z Ślepsk Malow Suwałki (7 miejsce) Cuprum Lubin (9) oraz BKS Visła Bydgoszcz (14). Pierwsze z nich, z ekipą z Suwalszczyzny, już w walentynkowy piątek, w Hali Urania o godz. 20:30.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Ślepsk Suwałki Wojciech Żaliński

Komentarze

 1. 16.02.20 13:22 vukovic

  A nie mówiłem 3÷1 dla Suwalk

 2. 14.02.20 19:16 vukovic

  Suwałki wygrają 3:1, Olsztyn nie ma paki w tym roku!!!

            
            
 ___ __ ___   _____ 
/ __|/ _` \ \ /\ / / _ \
\__ \ (_| |\ V V / __/
|___/\__,_| \_/\_/ \___|
            
            
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter