Stomil wygrał z Pogonią Grodziska Mazowiecki. Fot. sport.egit.pl

Stomil pokonał kolejnego III-ligowca

13.02.20 18:15   rys   5

Piłkarze Stomilu Olsztyn w czwartek rozegrali 10. spotkanie sparingowe w 2020 roku. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki (III liga).

• Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)

0:1 - Hinokio (22), 1:1 - ? (24 k), 1:2 - Skrzecz (30), 1:3 - Siemaszko (72)

Stomil: Leszczyński (46 Skiba) - Bucholc (46 Kubań), Mosakowski (46 Tarasenko), Szota (46 Bondarenko), Straus (46 Staszak) - Molloy (46 Johnson), Tecław (46 Hajda), Pałaszewski (W. Gancarczyk), Skrzecz (60 Mosakowski) - Hinokio, Siemaszko

Pierwszego gola w spotkaniu strzelił Koki Hinokio, który dobił piłkę, po tym jak Artur Siemaszko zmarnował rzut karny. Napastnik Stomilu chwilę wcześniej był faulowany w polu karny. Dwie minuty po objęciu prowadzenia przez Stomil stracił gola. Pogoń Grodzisk Mazowiecki doprowadziła do remisu po strzale z rzutu karnego. Faulował w polu karnym Jakub Mosakowski.

W 30. minucie gola strzelił Oktawian Skrzecz. Skrzydłowy olsztyński zespołu po rajdzie znalazł się w polu karnym i zagrał piłkę do Hinokio, który odegrał mu piłkę. Skrzecz z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi III-ligowca. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Siemaszko. Napastnik zdecydował się na strzał z 18. metra i piłka wpadła do siatki.

Czwartkowy był dziesiątym sparingiem Stomilu w 2020 roku. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego są drużyną bezkompromisową, bo nie padł żaden remis. Olsztyński zespół wygrał osiem spotkań oraz dwa przegrał. Na koniec zgrupowania, w sobotę drużyna Stomilu zagra z nieco silniejszym rywalem niż w ostatnich dwóch meczach. Formę olsztynian sprawdzi II-ligowy Znicz Pruszków.

- Wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w meczu zaprezentowali się z dobrej strony - powiedział po meczu Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Najważniejsze, że nikt nie doznał kontuzji. Do końca obozu zostały nam dwa dni. Mecz ze Zniczem Pruszków będzie dla nas najważniejszym sprawdzianem podczas tego obozu.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stomil Olsztyn 1:3