Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Szalony mecz w Wągrowcu. Warmia wraca z jednym punktem

08.02.20 22:37   rys   0

Warmia Energa Olsztyn nadal jest liderem I ligi. Olsztyński zespół zremisował w Wągrowcu z Nielbą, ale gorzej wykonywał rzuty karne. Zespół Jarosława Knopika do Olsztyna wrócił z jednym punktem.

• Nielba Wągrowiec - Warmia Energa Olsztyn 27:27 (15:13), k. 6:5

Warmia Energa: Makowski, Kłodziński, Pikura - Mięsopust 4, Dzido 1, Starzec, Kopyciński 5, Sikorski 1, Pasymowski, Idzikowski, Kosmala 2, Golks, Zemełka, Rupp 4, Malewski 8

Olsztyński zespół dobrze rozpoczął mecz bo szybko osiągnął przewagę i kontrolował przebieg spotkania. W pewnym momencie jednak gospodarze zdobyli sześć bramek podrząd i na przerwę Warmia schodziła przegrywając. Po przerwie Nielba z początku powiększała przewagę, ale olsztyński zespół doganiał rywala, na minutę przed końcem meczu gospodarze prowadzili dwoma trafieniami, ale Warmia Energa potrafiła doprowadzić do remisu.

Po szalonej końcówce meczu Warmiakom zabrakło koncentracji przy serii rzutów karnych. Warmia Energa przegrała 5:6, ale wywalczyła na trudnym terenie jeden punkt. Przynajmniej do następnego weekendu podopieczni Jarosława Knopika będą na pierwszym miejscu w tabeli. - Od samego początku łatwo nie było - powiedział po meczu Jarosław Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn.

- Nielba postawiła ciężkie warunki. Staraliśmy się to udźwignąć i największe słowo uznana za to, że udało się doprowadzić do rzutów karnych, bo przegrywaliśmy 5. bramkami. Cały czas byliśmy zespołem, wierzyliśmy, wspieraliśmy się. Mogliśmy nawet wygrać w regulaminowym czasie. W rzutach karnych Nielba miała więcej szczęścia od nas, a to jest tylko loteria. Jesteśmy dumnie z tego jak się postawiliśmy rywalom.

W kolejnym spotkaniu Warmia Energa Olsztyn zagra we własnej hali z SMS-em ZPRP Gdańsk. Mecz odbędzie się 18 lutego (wtorek) o godz. 19.