Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Fantastyczny początek nowego roku Warmii Energa Olsztyn

02.02.20 17:42   em   5

Warmia Energa Olsztyn wskoczyła na 1. miejsce w tabeli I ligi. W spotkaniu rozegranym awansem olsztyński zespół wygrał 25:18 z Mazurem Sierpc. Najlepszym zawodnikiem Warmii był bramkarz Daniel Makowski.

• Warmia Energa Olsztyn - Mazur Sierpc 25:18 (12:7)

Warmia Energa: Makowski - Mięsopust 5, Dzido 5, Starzec, Idzikowski, Pasymowski, Kopyciński 4, Sikorski, Kosmala 2, Pikura, Golks 1, Zamełka 1, Rupp 2, Deptuła 2, Malewski 3

Kary: 10 - 6

Olsztyński zespół bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, pierwszą bramkę w nowym roku zdobył bardzo szybko Dawid Mięsopust. Drużyna z Sierpca nie potrafiła zdobyć bramki aż do 11. minuty, kiedy to olsztyński zespół prowadził 4:1. Z minuty na minutę podopieczni Jarosława Knopika powiększali przewagę, w 22. minucie było 10:3 dla Warmiaków. Wtedy jednak zespół gości zaczął grać w przewadze jednego z zawodników i zaczęli odrabiać straty, doskoczyli do Warmii na trzy gole, ale jeszcze przed przerwą Warmia zadała dwa ciosy i do szatni schodzili z przewagą 5. goli.

Po przerwie Warmia Energa wyszła mocno zmotywowana z myślą powiększania przewagi w tym meczu. Goście nie znaleźli recepty na powstrzymanie siły rażenia olsztyńskiego zespołu. Na 13. minut przed końcem spotkania Warmia Energa prowadziła 7. bramkami. Z minuty na minut z gości uchodziło powietrze i ochota do gry, a 8. minut przed kocem meczu Warmia prowadziła przewagą 9. trafień. Ostatecznie wygrali 25:18 i wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Zdobywanie bramek w tym meczu rozłożyło się na wiele zawodników, a więc organizatorzy spotkania mieli trochę kłopotów z wyborem najlepszego zawodnika meczu. Ostatecznie statuetkę MVP otrzymał Daniel Makowski, którzy w tym meczu obronił wiele rzutów karnych i nie raz w akcjach sam na sam bronił rzuty Mazura, doprowadzając do szewskiej pasji zawodników drużyny gości.

- Bardzo długo czekaliśmy na spotkanie w Uranii - mówił po meczu Jarosław Knopik, trener Warmii Energa. - Ostatni raz graliśmy tutaj 80. dni temu. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania, bo graliśmy z drugim zespołem w tabeli, a i my mamy swoje problemy kadrowe. Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, szybko jednak musimy o nim zapomnieć i od nowego tygodnia szykować się na kolejne ciężkie starcie z Nielbą Wągrowiec.

Za tydzień olsztyński pierwszoligowiec zagra z dotychczasowym liderem Nielbą Wągrowiec. Jeżeli tam się uda wygrać to... śmiało można myśleć o wygraniu tej ligi i przystąpieniu do baraży w walce o Superligę. Działacze olsztyńskiego klubu muszą to wziąć pod uwagę i poważnie myśleć o podwyższeniu budżetu klubu.

• 08.02.20 18:00 Sokół Kościerzyna 31:20 Mazur Sierpc
  • 08.02.20 17:00 GKS Żukowo 36:31 Jurand Ciechanów
  • 08.02.20 18:00 Nielba Wągrowiec 27:27 Warmia Energa
  • 08.02.20 17:00 Meble Wójcik Elbląg 31:38 SKPR USAR Kwidzyn
  • 08.02.20 18:00 Tytani Wejherowo 33:40 Gwardia Koszalin