Nowy zarząd Warmii. Fot. Małgorzata Skutnik

Nowy zarząd Warmii. Fot. Małgorzata Skutnik

Warmia Olsztyn ma nowe władze. Filipek prezesem!

31.01.20 23:19   kyn   10  

W piątek (31. stycznia) doszło w końcu do skutku sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie Warmii Olsztyn. Po ponad trzygodzinnych obradach stowarzyszenie wybrało nowy zarząd, który wybrał nowego prezesa. Został nim Krzysztof Filipek, czynny zawodnik IV-ligowej drużyny Warmii, a w przeszłości piłkarz Stomilu Olsztyn, Huraganu Morąg czy Sokoła Ostróda.

Skończyła się, trwająca od grudnia, epopeja z wyborem nowych władz w Warmii Olsztyn. Po rezygnacji z funkcji prezesa Marcina Wincla i wiceprezesa Roberta Urbana, członkowie stowarzyszenia spotykali się już dwukrotne i nie mogli dojść do porozumienia i wyłonienia nowych władz klubu. W końcu działaczom Warmii udało się porozumieć, naświetlić problemy, z którymi będzie musiał się zmierzyć nowy zarząd i wybrać nowe władze. 

- To ważny dzień, bo wybieramy nowe władze stowarzyszenia - mówił dla sport.egit.pl Krzysztof Izdebski, jeszcze podczas obrad walnego. - To pozwoli prostować formułę organizacyjną. Od strony sportowej to wszyscy wiedzą w jakiej sytuacji jest Warmia. Uporządkowanie organizacyjne umożliwi nam odpowiednią reprezentacje stowarzyszenia i załatwianie wszystkich spraw, czy to w Urzędzie Miasta, czy to z radnymi i rozmowy ze wszystkimi, którzy będą skłonni nam pomagać. Mieliśmy troszeczkę problemów statutowych, ale chcemy to wszystko poprostować, zmienić zapisy w statucie i wyjdziemy z tych problemów.

I dodaje: - Na wiosnę zaczynamy meczem z rezerwami Stomilu i zaprosimy wszystkich sympatyków Warmii, wszystkich ludzi z Zatorza i wszystkich tych, którzy kochają sport i nie są zwolennikami tego, by w 200-tysięcznym mieście był tylko jeden klub, który wszystkie profity, czy wszystkie pieniądze zgarnia, łącznie ze środkami publicznymi.

Do nowego zarządu Warmii weszli: Elżbieta Osenkowska, Krzysztof Filipek, Krzysztof Izdebski, Marcin Wincel, Krzysztof Kaim i Andrzej Lejman.  Zarząd się ukonstytuował i wybrał prezesa i wiceprezesa. Nowym sternikiem Warmii został Krzysztof Filipek, a pomagał mu będzie Krzysztof Kaim.

- Podjąłem się tego zadania, bo jest ciężkie i jest wyzwaniem - powiedział po wyborze nowy prezes Warmii Krzysztof Filipek. - Cały czas jestem przy sporcie, nadal jestem czynnym zawodnikiem. Już wcześniej pomagałem i działałem w porozumieniu z członkami zarządu. teraz to taka ogólna decyzja, prezes to tylko funkcja , a najważniejsze jest działanie. Będziemy działać wspólnie, każdy z określonymi obowiązkami. trzeba coś zrobić dobrego dla piłki, zawsze to powtarzam. Piłka w regionie jest najważniejsza w tym momencie i to ogół tej piłki. Żebyśmy robili dla niej coś dobrego. Mamy pomysły, będziemy działać.

Walne podjęło też szereg uchwał, mających wspomóc funkcjonowanie klubu, zarówno sekcji piłki nożnej, jak i autonomicznej sekcji badmintona. W trakcie zebrania uhonorowano także Wojciecha Linowa, długoletniego zawodnika i działacza Warmii oraz wojewódzkich struktur związkowych.

Warmia wróciła do zajęć, w sobotę rozegra sparing z DKS-em Dobre Miasto. W rundzie wiosennej czwartoligowca poprowadzi nowy trener Tomasz Aziewicz.

Walne Warmii Olsztyn

Tagi: Warmia Olsztyn Krzysztof Filipek Marcin Wincel

Komentarze

 1. 04.02.20 10:19 Bambo

  Filip na Prezydenta !!!!

 2. 03.02.20 04:42 Utopia

  Wincel taki był optymista i co?Zobaczcie na tych działaczy płakać się chce to cała Warmia.Ciekawe czy Audyt zrobiony ????

 3. 03.02.20 01:20 Jaro

  Prezesem to nie powinien byc pilkarz lecz gosc ogarniety ktory sciagnie sponsorow i kase do klubu, co taki Wincel czy Filipek potrafią. Tu tezeba ruszyc dupe i w Polske a nie narzekac na Stomil i Urzad Miasta. Nie porownujcie sie ze Stomilem czy AZS bo smieszni jestescie. Gdzie wy gracie? Juz praktycznie 5 liga kto was oglada?

 4. 01.02.20 22:14 Kks

  To klub seniora.

 5. 01.02.20 21:36 k

  wincel to kawal szuji ktory buntuje ludzi przeciwko Stomilowi od taki wychowanek zero szacunku dla niego

 6. 01.02.20 21:05 klan

  Tak to wincelewski rozwaliła i pocichutku uciekał z tonącego stattu, który sam zatapiał!

 7. 01.02.20 20:36 Takija

  Olsztyn nie był podzielony i niech tak zostanie. Na ostatnim derbowym meczu IV ligi na Piłsudskiego wszyscy kibicowali obu zespołom. Nie dzielcie Olsztyna

 8. 01.02.20 20:02 kibic

  mozecie sobie byc 2 klubem w Olsztynie ale nie dzielcie olsztyna i niepodburzajcie ludzi na Stomil bo jak chcecie wojowac to dlugo niepowalczycie !!! od Stomilu sie odpierdolcie!!

 9. 01.02.20 19:37 kolo

  Izdebski robi trzodę, najeżdżając na Stomil. A tu trzeba współpracować i czerpać profity. Może Krzychu to poukłada. Powodzenia!

 10. 01.02.20 19:07 kl

  Widzę, że nowy prezes Warmii najeżdża na Stomil jak jego poprzednicy przez wiele lat. I po co??

   _ _    
   (_|_)   
__ ___ _ _  _ 
\ \/ / | | | | |
 > <| | | |_| |
/_/\_\_| |\__,_|
   _/ |   
   |__/    
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter