Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

KKS zrobił co musiał. FOTORELACJA!

30.01.20 21:17   kyn   0

KKS Olsztyn pokonał we własnej hali SMS PZKosz Łomianki 77:73. Zwycięstwo to było konieczne, by olsztynianki nadal mogły myśleć o utrzymaniu w szeregach I ligi bez play-outów. Teraz jednak podopieczne Tomasza Sztąberskiego muszą czekać na wyniki Politechniki II Gdańsk.

• KKS Olsztyn - SMS PZKosz Łomianki 77:73 (21:14, 22:20, 13:25, 21:14)

KKS: Markiewicz 13, N. Żukowska 17, Woźniak 17, K. Żukowska 11, Wichłacz 15 oraz Sztaberska 4, Gromadzińska, Birkos.

KKS znów zgotował swoim kibicom prawdziwy horror. Olsztynianki świetnie zagrały dwie pierwsze kwarty i na przerwę schodziły prowadząc 9 punktami (43:34). W III kwarcie oddały jednak inicjatywę młodzieży z Łomianek i potem rozpaczliwie goniły wynik, prawie do samego końca spotkania. Jeszcze na minutę i 52 sekundy przed końcową syreną przegrywały 70:73, potem jednak za sprawą rzutów Natalii Żukowskiej, Kseni Woźniak i Jolanty Wichłacz wyszarpały upragnione zwycięstwo.

Do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwie kolejki, ale przed KKS-em jeszcze tylko jedno spotkanie. 15. lutego o godz. 16 zawodniczki KKS-u Olsztyn zmierzą się w Pruszkowie z miejscowym MKS-em. W ostatniej kolejce KKS planowo pauzuje z powodu nieparzystej liczby drużyn w grupie 1. I ligi.