KKS Olsztyn wygrał po dogrywce. Fot. sport.egit.pl

KKS wygrał po dogrywce! FOTORELACJA!

13.01.20 19:49   kyn   3

Po niezwykle emocjonującym i zaciekłym meczu, KKS Olsztyn wygrał z Mon-Polem Płock 87:82 . Po IV kwartach rywalizacja skończyła się remisem 79:79 i o wyniku zadecydowała dogrywka.

• KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock 87:82 pd. (15:18, 23:26, 16:21, 25:14, 8:3)

KKS: Markiewicz 28, N. Żukowska 9, Woźniak 20, K. Żukowska, Wichłacz 16, Sztąberska 12, Gromadzińska 2, Kitkowska, Wybraniec, Gzinka, Birkos

Pierwsza piłkę wygrały olsztynianki i od razu mocno zaatakowały. Tylko sporej nieskuteczności KKS-u Mon-Pol, przy własnej słabej grze w ataku, zawdzięcza to, że po 5 minutach nie przegrywał 0:20. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, wynik oscylował całą kwartę wokół remisu lub niewielkiego prowadzenia jednej z drużyn. Ostatecznie tę cześć gry wygrały koszykarki z Płocka 15:18.

Do połowy II kwarty zarysowywała się przewaga gości, w szeregach których prym wiodła kapitan Lucyna Kotonowicz. Mon-Pol wyszedł na sześciopunktową przewagę, ale olsztynianki przycisnęły i doprowadziły do wyniku 30:32. Końcówka jednak znów należała do płocczanek i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 38:44.

Trzecią kwartę przewagę znów miał Mon-Pol, ale to głownie za sprawa ponownej fatalnej skuteczności olsztynianek. Do tego, gdy tylko KKS zbliżył się na sensowna różnice punktową, płocczanki uruchamiały rzut za trzy i znów odskakiwały gospodyniom. Kwarta zakończyła się przy wyniku 54:65.

Czwartą odsłonę rozpoczęły dwie dobre akcje Joanny Markiewicz, które dały olsztyniankom pięć punktów. KKS cały czas gonił wynik, znów zawodziła skuteczność. W końcu po 6 minutach było już tylko 71:73. Dały znać o sobie nerwy, olsztynianki głupio traciły piłkę a ataku i Mon-Pol znów zbudował przewagę. Olsztynianki nie odpuszczały a o wyniku kwarty zadecydował rzut za trzy punkty Natalii Żukowskiej równo z syreną i KKS wywalczył dogrywkę.

W dodatkowy czasie lepszy był KKS i odniósł niezwykle waaże zwycięstwo w walce o utrzymanie w I lidze.

Kolejne spotkanie KKS rozegra na wyjeździe. W sobotę (25. stycznia) olsztynianki zagrają z Polonią Warszawa.