Sylwester Czereszewski. Fot. Paweł Piekutowski

Sylwester Czereszewski. Fot. Paweł Piekutowski

Czereszewski: Nie będzie żadnych kominów płacowych

03.01.20 20:48   kyn   25  

We wtorek (7 stycznia) piłkarze Stomilu Olsztyn wracają do ligowych zajęć. Na pierwszych zajęciach pojawią się pierwsi nowi testowani zawodnicy. Sylwester Czereszewski nie chce zdradzać nazwisk piłkarzy, którzy przyjadą do Olsztyna, bo jak twierdzi nie są to znani piłkarze z występów w Ekstraklasie. Nowy dyrektor sportowy olsztyńskiego klubu szuka przede wszystkim piłkarzy potrafiących grać lewą nogą.

- Kilka dni minęło od tego jak awansowałeś z asystenta trenera na dyrektora sportowego. Jak się pracuje na nowym stanowisku?

- Całkiem inaczej niż w sztabie szkoleniowym. Dzisiaj (np. piątek) osiem godzin debatowaliśmy nad transferami, ale teraz jest gorący okres, więc tego czasu trzeba sporo poświęcić.

- Dużo telefonów odebrałeś z propozycją sprawdzenia w Olsztynie nowych zawodników?

- Tak. Dużo osób się kontaktuje, ale także w formie elektronicznej czy na maila czy whatsappie. Wiemy na jakie pozycje szukamy zawodników i jaki mamy budżet, więc sporo tych propozycji jest odrzucanych. Jak ktoś chce zarabiać więcej niż niektórzy zarabiają w Ekstraklasie, to takich piłkarzy nie będziemy sprawdzać, nie ważne kto to by był.

- Na jakie pozycje szukacie piłkarzy?

- Zawodników grającymi lewą nogą, zarówno na lewą obronę i lewą stronę pomocy. Brakuje nam jakości przy dośrodkowaniach, przy akcjach ofensywnych czy przy wyprowadzaniu piłki. Szukamy zawodników, którzy z miejsca dadzą nam jakość, nie interesują nas tacy, którzy za dwa miesiące "odpalą". Ma przyjść 3-4 zawodników, którzy daj Boże wejdą do pierwszego składu lub wejdą z ławki rezerwowych i dadzą nam jakość, której szczególnie na wyjazdach nam brakowało.

-  Ilu piłkarzy pojawi się na pierwszych zajęciach olsztyńskiego klubu?

- Trudno ocenić bo to wszystko jest płynne. Pochopnych decyzji nie możemy podejmować zanim zakontraktujemy tych zawodników co chcemy. Jest pewna grupa piłkarzy co przyjdzie we wtorek na treningi. Nie są to znani zawodnicy z występów w Ekstraklasie, bo szczególnie w młodzież chcemy uderzyć, którzy grają ogony lub siedzą na ławce rezerwowych w Ekstraklasie. Zależy nam na punktowaniu w Pro Junior System i przede wszystkim na jakości. Zależy nam na zawodnikach, którzy chcą grać, a nie tacy, którzy przyjadą tutaj odcinać kupony. Absolutnie nie będzie żadnych kominów płacowych, pieniądze będzie można podnieść z boiska.

- Wiadomo już kto opuszcza Stomil?

- Na ten moment nie. Uznaliśmy, że niektórzy zawodnicy z rezerw muszą pójść na wypożyczenie, ale kto dokładnie będzie wiadomo w najbliższych dniach. W styczniu się sporo wyjaśni, albo i później, bo do ostatniego dnia okienka transferowego to będzie szukanie piłkarzy. Z pierwszej dwudziestki meczowej nikt na ten moment nie odchodzi, bo najpierw trzeba pozyskać zawodników, żeby można było się z kimś pożegnać. Jest taki okres, że nie możemy popełnić błędu i staramy się to wszystko dobrze zrobić.

- Czy w twoje miejsce dołączy ktoś do sztabu szkoleniowego Stomilu?

- W tym momencie jest wystarczająca ilość osób, bo jest Adaś Zejer, Sylwek Wyłupski i Piotrek Klepczarek, który jest odpowiedzialny za analizę rywala, ale jako były piłkarz tego klubu dobrze się ze wszystkimi zna. Współpracował z Jackiem Magierą z reprezentacji Polski.

- Trener Piotr Zajączkowski nadal może liczyć na twój udział w treningach?

- W styczniu będzie można o tym zapomnieć. Jest dużo pracy, w jak zacznie się liga, to też będzie trzeba dużo spraw załatwić. Gdzieś zadzwonić, podpatrywać, wyjechać i oglądać. Chciałbym być na jak największej ilości spotkań wyjazdowych, o domowych nie wspomnę. Dobrze poznałem tę drużynę i chcę przy niej być jak najbliżej. Wiem czego tej drużynie brakuje. Wszystkie transfery będą oczywiście konsultowane ze sztabem szkoleniowym, nie ma mowy o żadnej łapance. Idziemy wszyscy w jedną stronę.

- Na meczach będziesz się pojawiał teraz na trybunie VIP w garniturze czy na ławce rezerwowych?

- To drugorzędna sprawa skąd ja będę oglądał spotkania. Wiem jaka odpowiedzialność ciąży na mojej nowej funkcji i na tym chcę się najbardziej skupić. Na honorową przychodzą różni ludzie, menadżerowie czy inni pseudomenadżerowie. Ja dobrze znam to olsztyńskie środowisko piłkarskie. Podczas spotkań nie chciałbym żeby mi ktoś przeszkadzał i głowę zawracał.

- Drużyna w tym sezonie ma rzeczywiście powalczyć o baraże?

- Matematycznie oczywiście mamy szanse. Naszym głównym celem jest utrzymać się, bo to różnie bywa. GKS Katowice miał awansować do Ekstraklasy, a gra teraz w II lidze. Trzeba zbierać punkciki, bo runda wiosenna będzie zdecydowanie cięższa. Inne zespoły się wzmacniają i robią korekty w składach. Punkty zdobyte w rundzie jesiennej są bardzo cenne. Wydawałoby się na początku, że Chrobry Głogów i Odra Opole odpadły z rywalizacji, a są blisko wyjścia ze strefy spadkowej. Oczywiście łapiąc dobrą formę w końcówce sezonu można dostać się do baraży i zagrać w Ekstraklasie (śmiech - red.). Ja mam chłodną głowę i spokojnie do tego podchodzę. Każdy mecz będzie najważniejszy i zobaczymy co życie pokaże. Pierwsza dwa-trzy mecze są najważniejsze, zobaczymy jak zaczniemy na wiosnę. W rundzie jesiennej przegraliśmy dwa pierwsze spotkania i potem powstaliśmy z kolan. Przez moment byliśmy nawet liderem. Jesteśmy zaprawieni w bojach i nic nas nie rozłoży na łopatki.

Tagi: Stomil Olsztyn Sylwester Czereszewski

Komentarze

 1. 07.01.20 11:14 Remek

  Miała być transmisja live z konferencji no i nie było...Licytacja koszulki, która dopiero została pokazana dzień przed zakończeniem licytacji, a tak to licytowało się w ciemno...Wybór piłkarza na daną pozycję i absurdalne przyporządkowanie do danych pozycji...Informacja prasowa nt. Czereszewskiego i zdanie "jak przekazał informacje na Twitterze prezes klubu" + zdjęcie z innego portalu...Pierwszy miesiąc rządów działu medialnego pod batutą Pani Rzecznik i jej współpracownika Paja, to słaby miesiąc...

 2. 06.01.20 10:52 Karol

  Ale przecież żałośni twitterowcy chcą Gikiewicza! Magvelli vel radoslaw vel dzikjest zly, Stomilowiec czy Manis sranis chcą go tutaj i pod każdym jego wpisem piszo "wal reszte, dawaj do OKS!" To dlaczego Stomilaki mają być temu przeciwni? Przecież to Wasz głos!

 3. 06.01.20 10:43 Kibic

  Dominik Kun na. lewo strone

 4. 05.01.20 22:26 OKS

  Za Bucholca kogoś kumatego i Embalo.napastnik i gramy

 5. 05.01.20 22:05 Maciej wróż

  "dzisiaj, 21:19 em, kyn 0 Po ponad miesięcznej przerwie piłkarze Stomilu Olsztyn wracają do treningów. Przed olsztyńskim zespołem najpierw zajęciach na własnych obiektach, potem pierwsze sparingi, dwa wyjazdy i wyjazd na pierwszy z dwóch obozów przygotowawczych. Pierwsze zajęcia w 2020 roku trener Piotr Zajączkowski zaplanował na dzisiaj (wtorek) o godz. 11 na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a. " Napisane w niedzielę 05.01.2020. Kto takim jest wróżbitą? Flipy, tak flipy!

 6. 05.01.20 22:00 @Marcin

  Dzwoniłem, nie odbiera, pewnie trenuje. Sylwek.

 7. 05.01.20 21:45 kacper

  GIKIEWICZ MALO OSIAGNAL W PILCE KLUB PROCES SADOWY KLUB PROCES SADOWY AFERKI MONDFRALOWANIE I narzekanie NA KOLESI

 8. 05.01.20 14:25 ??

  Jonatan Straus rozwiazal kontrakt z Legionovią. Czyzby Stomil?

 9. 05.01.20 11:58 Kibic Stomilu

  Zawada słabo wypadł w meczu pucharowym, nie rzuca na kolana. Gikiewicz? Chłop 33 lata na karku, bilans w ex 61 występów i 10 goli, niektórzy obrońcy mają lepszy. Niech idzie w egzotykę i sobie jeszcze dorobi. Kujawa odejdzie z ŁKS i to byłoby spore wzmocnienie

 10. 05.01.20 09:57 karol

  ale żałośni twitterowicze chcą tutaj Gikiewicza, więc nie rozumiem, dlaczego sam Giki nie chce tu przyjść...

 11. 05.01.20 02:08 Marcin

  Sylwek dzwoniles do Zawady?

 12. 04.01.20 22:24 klasy

  Giki wyraźnie napisał, że nie przyjdzie do Stomilu.

 13. 04.01.20 22:20 Gikiewicz do OKS!

  Gikiewicza brać, jak większość żenujących ekspertów z Twittera chce!

 14. 04.01.20 20:00 Olsztynianin z Dorotowa

  Jak nie było kominów płacowych tzn, ze takie dotychczas były....... tzn również ze idziemy w wariant młodzieży wszechpolskiej z województwa warminsko- mazurskiego, to już było przerabiane za dyrektora biedrzyckiego. I skończyło się spadkiem tylko zielony stolik w PZPNie nas uratował.

 15. 04.01.20 19:59 kibic

  mam nadzieje ze Cetnarski jednak zostanie!!!! bo jak on odejdzie a zostana inni Niedziela czy Ukrainiec to wasza fachowosc do wora

 16. 04.01.20 18:44 kryszys

  Fajnie jakby Zawada do nas trafił, ale... chyba nas nie stać. Tak samo jak Gikiewicz, a ten gości z Puszczy niech się nawet tu nie pojawia. Jest słaby...

 17. 04.01.20 13:53 Segrdh

  Łukasz Gikiewicz

 18. 04.01.20 09:15 .

  Zawada by sie przydal. Na pomoc i moze grac w ataku

 19. 04.01.20 08:12 Olo

  Maikela z Poznania...chłop lewą nogą wiąże krawaty

 20. 03.01.20 22:32 S

  Jose Embalo? Czemu nie

 21. 03.01.20 22:24 Hmmm

  Szuka piłkarzy? Brać tych dwóch, co po odwołanym meczu z Wigrami "biegali" za piłką na murawie. Olsztyniacy, Stomil w sercu, fanatycy, brać na już!

 22. 03.01.20 22:22 Oby

  Jak będzie takim samym dyrektorem jak był trenerem napastników to nie wróżę sukcesu.

 23. 03.01.20 22:21 Dziennikarzu Kinio

  Kali ma, Kali dać. A do szkoły pod górkę było?

 24. 03.01.20 22:12 kibic

  Zaa Suwałki kogoś tam kręcą Go na tej prawie slaby jest. Napastnika Embalo koniecznie ,, Lukaku ,,

 25. 03.01.20 21:55 Dawid

  Sylwek sciagnij Zawade z Wisły Płock

     _      
    | |     
 _______| |__  ___ 
|_ / _ \ '_ \ / _ \ 
 / / __/ | | | (_) |
/___\___|_| |_|\___/ 
           
           
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter