Wojciech Kowalewski (w środku) prezesem Stomilu Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski

Wojciech Kowalewski (w środku) prezesem Stomilu Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski

Były reprezentant Polski u sterów Stomilu Olsztyn

16.12.19 20:05   rys   12  

W 2019 roku doszło do drugiej zmiany prezesa Stomilu Olsztyn. Roberta Jurgę na stanowisku zastąpił Wojciech Kowalewski, były reprezentant Polski i piłkarz takich klubów jak Legia Warszawa czy Spartak Moskwa.

Robert Jurga w Stomilu pracował pięć miesięcy. Do olsztyńskiego klubu trafił w połowie lipca po tym jak klub oficjalnie przejął Michał Brański. Na stanowisku zastąpił Macieja Radkiewicza. Jurga w Stomilu miał odpowiadać głównie za jego finanse. - Piłka to też biznes, a w biznesie bardzo dobrze się poruszam, więc zostałem powołany głównie do tej funkcji, żeby przenieść dobre praktyki z biznesu do sportu - mówił po przyjściu do Stomilu.

O tym, że nie zna się na piłce było wiadomo od początku, dlatego szybko zatrudniono Remigiusza Lembowicza, który został doradcą zarządu ds. sportowych.

Jurga w Stomilu będzie jeszcze pracował przez najbliższe trzy miesiące, ale nie będzie już pełnił funkcji prezesa Stomilu. Na tym stanowisku od poniedziałku zatrudniony jest Wojciech Kowalewski, były reprezentant Polski oraz zawodnik takich klubów jak Legia Warszawa czy Spartak Moskwa.

O zmianie prezesa na konferencji prasowej poinformował Michał Brański, właściciel klubu i przewodniczący rady nadzorczej Stomil Olsztyn SA. - Dokonaliśmy progresu w obszarze organizacji pracy i kadrowych wzmocnień - mówi Brański.

I dodaje: - Do niewątpliwych sukcesów należy zaliczyć pozyskanie nowych sponsorów Stomilu, jak i wzrost sprzedaży biletów w ujęciu rok do roku. Na Roberta czekają inne wyzwania biznesowe w regionie, ale zakontraktowaliśmy się na pomoc w obszarze sponsorsko-reklamowym na najbliższych kilka miesięcy. Reorganizacja następuje przed świętami, aby Wojtek mógł zarządzić okienkiem transferowym oraz okresem przygotowawczym. To była dobra jesień. Nowi sponsorzy i osiem transmisji telewizyjnych (6 ligowych i 2 mecze pucharowe), co sprawia, że staliśmy się jako klub atrakcyjnym partnerem biznesowy.

- Dziękuję za nominację i mam świadomość dużego wyzwania, które stoją przed klubem i zespołem - mówi Wojciech Kowalewski, nowy prezes Stomilu Olsztyn. - Wierzę w to, że grą zespołową uda nam się osiągnąć zakładane cele. Dla mnie to nowe doświadczenie i wyzwanie. Zespół zawsze będzie stał dla mnie na pierwszym miejscu. Dobre funkcjonowanie zespołu, to gwarancja sukcesu.

- Osoba Michała Brańskiego wprowadziła do Stomilu wiele świeżości - mówił Michał Jurga, były już prezes Stomilu. -Teraz klubowi wzmocnienia sportowego, a to nie jest moją rolą, dlatego składam na ręce Wojciecha Kowalewskiego prezesurę i dowodzenie zespołem. Myślę, że udało mi się z dobrym skutkiem połączyć pracę biura i zespołu. Dziękuję wszystkim pracownikom, zawodnikom, trenerom, mediom i związkowi, za ciepłe przyjęcie i pozytywne relacje, oraz pomoc. Nigdy nie zderzyłem się z czymś takim, że ktoś w czymś mi nie pomoże. Bardzo się cieszę, że miałem okazję być w tej rodzinie i witam człowieka, który teraz pokieruje tym okrętem.

W piątek podczas gali Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Michał Brański zapewniał, że na stanowisku pozostaje trener Piotr Zajączkowski. Przypomnijmy, że drużyna Stomilu Olsztyn zajmuje 11. miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem 26. punktów. Obecnie zespół przebywa na urlopach, a do zajęć wróci 7. stycznia. Stomil ma zaplanowane dwa obozy przygotowawcze: we Władysławowie-Cetniewie oraz Nieborowie. Więcej o przygotowaniach Stomilu Olsztyn pisaliśmy tutaj.

Tagi: Stomil Olsztyn Wojciech Kowalewski Michał Brański Robert Jurga

Komentarze

 1. 31.12.19 15:18 łukasz obłudnik

  Ten Jurga, to jakiś komiczny gość......, miał wprowadzić biznes do Stomilu. No udało mu się....., W ogóle Brański nie dokonuje dobrych posunięć: 1. Jurga- kibel, 2. Lembowicz - kibel, 3. Kowalewski - zobaczymy. 4. Czereszewski - zobaczymy. Najlepszym prezesem byłby - Piotr Tyszkiewicz

 2. 23.12.19 18:45 Slonecznikowiec

  A Pania rzecznik to Jurga sciągnął pod siebie,czy ktoś inny decydował,bo goscia już nie ma a rzecznik została....

 3. 22.12.19 07:34 jolsky

  To juz w Wigrach go nie chcieli !?

 4. 18.12.19 17:18 Obiektywny

  Jurga jest strasznie egzotyczny jak na Olsztyn. Może w Warszawie nie budziłby wielkiego zadziwienia ale jak dla mnie to śmieszny facio. Do tego narcyz - facet zaczyna konferencję od stwierdzenia, że wprowadził do Stomilu świeżość i ożywienie...... Buahaha

 5. 17.12.19 18:52 Fish

  Oświadczenie byłego już prezesa(na szczęście)totalnie powala,jaka świeżość chyba dobrych perfum,przekaz UNIKALNYCH MYŚLI-serio!Zero konkretów,same frazesy za to lista podziękowań to 3/4 oświadczenia szacun ;)

 6. 17.12.19 17:05 Kibic

  Poprzedni prezes - Jurga to nieporozumienie!!!! Uważam, że również powinno się rozliczyć trenera Zajączkowskiego za fatalną grę zespołu i brak poczucia odpowiedzialności za słabe wyniki Stomilu!

 7. 17.12.19 16:15 k

  zajac zostaje czlyli napewo odpali Cetnarskiego a swoich przydupasow zostawi Gancarczykow Niedziele i ukrainca!!! to bedzie kabaret!

 8. 17.12.19 08:32 Karol

  W jaki sposób została podniesiona sprzedaż biletów? Patrzymy tylko na pierwsze trzy spotkania czy ogólnie na całą runde? Bo to, jak ostatnio klub walczył o kibica, to było śmiechem na sali. Ale dalej płaczmy, że pan rzecznik nie został ujęty w pożegnaniu

 9. 16.12.19 22:15 Sektor 2 loza szydercow

  O tym.ze nie zna sie na pilce, bylo wiadom , dlatego zatrudniono innego cobsie nie zna Pan Remigiusza... Cyrk

 10. 16.12.19 22:11 K

  No mysle zevzmiana w dobrym momencie chociaz mspodziewalem sie trenera nie prezesa ale spoko chociaz troche legijnie ale mam adziwje ze Wojtek nie da sie nabrac na jakies sciaganie 3 ligowych zawodnikow i blokowanie gry w rezerwach naszym wychowankom i am nadzieje ze w rezerwach postawi na normalnego trenera bo o co jest teraz to amatorka! Mam tez nadzieje ze wezmie sie za akademie bo niestety kolesiostwo sie tam zrobilo edno wielkie a wynikow zadnych! A i najwazniejsze pytanie brzmi tak? Czy polecialy glowy ludzi ktorzy pozwolili policji robic co im sie podoba na naszym stadionie? Olek czy Jurga mam nadzieje ze o tez bylo przyczyna i ze teraz skonczy sie ten cyrk z policja pod i a stadionie?l

 11. 16.12.19 21:54 Kibic

  Jeszcze pogonić Lembowicza Knotha i będą szczęśliwe święta

 12. 16.12.19 21:20 SPW

  Lembowicz OUT !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!. Zero pomyslu nie nadajesz sie pan na dyra sportowego

         _ _ 
         | (_)
__   _____ __| |_ 
\ \ /\ / / _ \/ _` | |
 \ V V / __/ (_| | |
 \_/\_/ \___|\__,_|_|
           
           
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter