Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Kolejny wyjazd Indykpolu AZS

01.12.19 15:40   kyn   1  

Nie zwalniają rozgrywki PlusLigi. Po środowej potyczce z Cuprumem Lubin, podopieczni trenera Paolo Montagnaniego zmierzą się w poniedziałek z Visłą w Bydgoszczy.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w środę przed własną publicznością Cuprum Lubin 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gości, w kolejnych górą byli gospodarze, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów. Najskuteczniejsi w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn w spotkaniu z Cuprum Lubin byli: Jan Hadrava (21 punktów), Wojciech Żaliński (19), Mateusz Mika (15) i Seyed Mousavi (14). Po ośmiu rozegranych spotkaniach, Zielona Armia z dorobkiem 16. punktów, zajmuje w ligowej tabeli 6. miejsce.

- Nie zaczęliśmy tego spotkania zbyt dobrze - mówi gwiazda Indyków Seyeda Mousavi. - Po przegranej w Suwałkach, w początkowych akcjach środowego spotkania, nie byliśmy zbyt pewni siebie. Dlatego przegraliśmy pierwszą partię. Od drugiego seta, nasza gra się znacznie poprawiła. Lepiej spisywaliśmy się na zagrywce, w bloku oraz kontrataku. Mieliśmy wszystko w naszych rękach i wygraliśmy 3:1. Cieszę się z tego zwycięstwa, ponieważ do kolejnego spotkania ponownie podejdziemy pewni siebie.

I dodaje: - Drużyna z Bydgoszczy jeszcze ani razu nie wygrała w tym sezonie, dlatego tym bardziej będą to chcieli zrobić w meczu z nami. Każdy zespół w takiej sytuacji jak Visła, będzie chciał wygrać z nami, ponieważ mamy dobry zespół, przez co nasi rywale mają podwójną motywację. Musimy nałożyć presję na rywalu, dobrze sprawować się w polu serwisowym oraz grze w polu, a wtedy trzy punkty będą zapisane na nasze konto.

Po wolnym czwartku, w piątkowy poranek, Zielona Armia rozpoczęła operację „Bydgoszcz”, której zwieńczeniem będzie poniedziałkowy, wyjazdowy mecz z BKS Visła. Ekipa znad Brdy nie odniosła jeszcze w tym sezonie żadnego zwycięstwa, lecz na swoim koncie ma 4 punkty – wszystkie, dzięki pięciosetowym starciom z Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Jastrzębskim Węglem oraz Treflem Gdańsk. W ligowej tabeli, bydgoszczanie zajmują przedostatnie, 13. miejsce.

Trzon drużyny prowadzonej przez Przemysława Michalczyka stanowią m.in. – najlepiej punktujący Toncek Stern (174 punkty), dobrze znani z występów w stolicy Warmii i Mazur w minionym sezonie – Radek Gil i Jakub Urbanowicz oraz Janusz Gałązka, Tomasz Kalembka, Jakub Peszko czy Kamil Szymura.

Początek poniedziałkowego spotkania w hali Łuczniczka o godz. 17:30.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn Visła Bydgoszcz

Komentarze

 1. 03.12.19 01:37 rocky

  3:2 z Bydgoszczą brawo

    _      
   (_)     
__  ___ ___ ___ 
\ \ / / |/ __/ _ \ 
 \ V /| | (_| (_) |
 \_/ |_|\___\___/ 
          
          
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter