Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Debatują nad przyszłością obiektu przy al. Sybiraków

28.11.19 20:32   rys   6  

Czy obiekt piłkarski przy al. Sybiraków 36a w Olsztynie czeka lepsza przyszłość? Tego nie wiemy, ale za to jest o nim w ostatnim czasie bardzo głośno. W czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli piłkarskich klubów w sprawie obiektu należącego do miasta.

Obiekt na olsztyńskim Zatorzu tak naprawdę nadaję się zrównania z ziemią i zbudowania tam ośrodka piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. I takie plany oczywiście są, tylko miasta nie stać na budowę piłkarskich boisk dla młodzieży, która chciałaby rozwijać swoje piłkarskie umiejętności w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Teraz utalentowani zawodnicy jak tylko mają okazję transferu do lepszego klubu w Polsce to uciekają.

O stadionie Warmii Olsztyn zrobiło się ostatnio głośno po tym jak Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej opublikował film na temat stanu obiektu przy al. Sybiraków 36a. Jeszcze wcześniej związek nie przyznał licencji Warmii na grę w IV lidze na tym stadionie. Brak szatni z prawdziwego zdarzenia czy brak porządnych trybun sprawił, że podopieczni Marcina Wincla praktycznie wszystkie spotkania zagrali na wyjeździe. Trzy razy zagrali na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 69a, a dwa mecze zostali zmuszeni oddać walkowerem.

W czwartek (28 listopada) doszło do spotkania środowiska piłkarskiego z przedstawicielami miasta i OSiR-u. - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Litwiński oraz dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyna Alicja Dzietowiecka zaprosili przedstawicieli środowiska piłkarskiego po to, żeby znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu stadionu przy al. Sybiraków, aby Warmia mogła tam funkcjonować, aby obiekt spełnił wymagania licencyjne do rozgrywania meczów IV ligi. Takiego rozwiązania będziemy szukać – powiedział przed spotkaniem dla olsztyn.com.pl Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy OSiR-u.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Warmii Olsztyn byli także m.in. przedstawiciele Stomilu Olsztyn (Robert Jurga, Robert Knothe) czy Sylwester Czereszewski, właściciel prywatnej szkółki piłkarskiej.

Po spotkaniu OSiR wydał taki komunikat:

Sensownie i merytorycznie, z argumentami i wątpliwościami, ale też z pomysłami na rozwiązanie problemu - w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy jednym stole spotkali się przedstawiciele olsztyńskiego środowiska piłkarskiego szukając pomocy dla klubu piłkarskiego Warmia Olsztyn, który ma spore kłopoty infrastrukturalne dzierżawiąc (do końca 2021 roku) tereny przy ul. Sybiraków. (...) Są wstępne hipotezy, teraz czas na prace w podgrupach. Kolejne spotkanie 10 grudnia. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Trzymamy kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy!

Tagi: Warmia Olsztyn Stomil Olsztyn Zbigniew Szymula OSiR

Komentarze

 1. 03.12.19 01:30 rolmops

  A Szymula co robi jako rzecznik. Pisał relacje w Olsztyńskiej z meczów piłkarskich i teraz jest rzecznikiem. A gdzie kwalifikacje, śmiechu warte. OSIR to relikt przeszłości i on nie buduje ale rujnuje - patrz stadiony Warmii, Stomilu, Urania. Zlikwidować i pozwalniać a tą kasę przeznaczyć na stadiony i halę.

 2. 01.12.19 10:17 Vip

  Super Panie Robercie jak Pana zabraknie to dopiero się będą zastanawiali co niektórzy piszą.Wytrwalosci

 3. 01.12.19 07:59 Stefan Banan

  Znam jednego Jarosława co za słupem się chowa na meczach i na Macieja donosy pisał a wcześniej był jego szoferem ale to chłopak po Szkole Specjalnej 8 i nie mógł mieć prawo jazdy bo by został kierowca księdza w parafii .

 4. 01.12.19 07:54 Piotr

  Bo jest przedstawicielem Akademii i bardzo dobrze a ty Siwy Paczek to kto?no kto bez imienia i nazwiska boisz się pisać??tak a może na imię masz Jarosław i jesteś chłopcem co kiełbasa handluje nieudolnie ????cukiernik to chociaż dobre ciasta piecze a ty co potrafisz ? 500 plus pobierać nierobie

 5. 29.11.19 17:14 kibic

  miasto niech to odda w dzierzawe na 30 lat i osrodek sie wybuduje bo te patalachy nic z tym nie zrobia !!! zwolnic wszystkich z tego osiru!!!

 6. 28.11.19 21:51 Siwy pączek

  Cukiernik bez pojęcia po co tu był?

   _      
  (_)      
 ___ _ _ __ _  _ 
/ __| | '__| | | |
\__ \ | | | |_| |
|___/_|_|  \__,_|
         
         
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter