Fot. sport.egit.pl

Fot. sport.egit.pl

Podcast "Rozmówki Biało-Niebieskie" #19 POSŁUCHAJ!

26.11.19 18:35   hcg   33  

Krzysztof Betkier i Marek Kleitz skomentowali ostatni mecz Stomilu u siebie w tym roku. Ponad 40 minut dyskusji o grze Dumy Warmii, przewidywaniach przed ostatnią tegoroczną ligową kolejką i organizacji.

Komentatorzy sport.egit.pl już troszkę spokojniej,  niż w zeszłym tygodniu, odnieśli się do wydarzeń z niedzielnego spotkania. Zapraszamy!

Tagi: Stomil Olsztyn Rozmówki Biało-Niebieskie Radomiak Radom GKS Jastrzębie I liga Fortuna I Liga

Komentarze

  1. 01.12.19 19:34 Kibic

    Panowie proszę byście poruszyli w którymś z odcinków podcastu kwestię OSiR, ludzi tam zasiadających i sposobu zarządzania olsztyńskimi "obiektami sportowymi". Bo wg mnie my podatnicy wyrzucamy pieniądze w błoto utrzymując tą skostniałą instytucję z poprzedniej epoki!

  2. 28.11.19 17:14 do Irek

    Pisz chłopie o AZS pod ich artykułami, bo tam bieda z tym to może i gruby będzie zadowolony

  3. 28.11.19 07:03 Irek

    . Żadnych powiązań z AZS nie mam, ale widzę, że każdy wpis pochwalający ten klub, to od razu atak na jedną osobę, która robi dobrą robotę. Ktoś ma kompleksy?

  4. 28.11.19 00:08 do Irek

    Szkoda , że to nie pomysły grubego a innych. Jakoś pustki na hali mimo wg Ciebie zajebistej promocji

  5. 27.11.19 22:18 Irek

    AZS pokazał, jak można wypromować mecz, zrobić akcję społeczną i obsłużyć media społecznościowe. To, o co czepiacie się Stomilu, można podpatrzeć u AZS. Brawo

  6. 27.11.19 17:54 Pawlik

    Bardzo dobrze ze panowie poruszyli w poprzednim podkascie niewygodne sprawy wg mnie kibic powinien byc informowany co sie dzieje w klubie to co dobre i co złe.Wymienianie nazwisk jest bolesne jak ktos doi tylko klub i jest promocja zawodnika jak sie ktos wyroznia.Moim zdaniem jest i bylo tu grono menadzerow co wpychaja swoich zawodnikow ,grono zawodników w kazdym sezonie przeplaconych nie umiacych samemu rozwiazac kontraktu bo i po co.O tym trzeba rozmawiac a nie za jakis czas plakac ze klub ma dlugi ze ten wydoil tyle a ten tyle a wcale nie grał.Moim zdaniem trener nic nie nauczył ani roznych ani nawet wolnych same wybijanie z wlasnego pola to nie jest nawet gra obronna tak to kiedys grali.Czas usiasc i odkuzyc zespol ,mecz kluczowy bedzie Jastrzebie gdzie tylko 3 pkt uratuja posade trenerowi moim zdaniem.My z najslabszymi nie umielismy i nie umiemy wygrywac przeciez.Sentyment do trenera do zawodnika to nie wszystko bo stad bo z Olsztyna i co z tego jak zaraz czerwona latarnia i spadek do 2 ligi.Grzesiek Lech ciagnal ten wozek i balon ktory byl napompowany ze jest sponsor beda pensje itp ale balon juz pękł. Tu nie ma co sie podpalac ze Radomiak nie strzelil nam bramki drugi raz na takie widowisko to nawet polowa tych co byli by w taka poogode nie przyszli zeby to jeszcze raz przezyc.

  7. 27.11.19 17:52 Adaśko

    @OlsztynFAN, jeżeli do mnie napisałeś (a tak logika podpowiada), że się podszywam pod kibica Stomilu, to odpowiem ci grzecznie, cytując klasyka: spieprzaj dziadu! A jeśli nie o mnie chodziło, to z góry serdecznie przepraszam. Poza tym liczę, że Redaktorzy jakoś odniosą się do tego wszystkiego, co tu zostało napisane.

  8. 27.11.19 16:49 Z krytej

    Dokladnie. Brawa dla kibiców z młyna, że nie dali się sprowokować! Pełen podziw i szacunek za zachowanie spokoju i zimnej krwi. Jednak w brew opiniom są tam myślący ludzie.

  9. 27.11.19 15:46 Olsztyn FAN

    Ta "kibic duzymi literami" to forumowa "kibicka z zatorza". Niby kibicka Stomilu, niby kobieta, a tak naprawdę to jest osoba wypisująca głupoty z komisariatu. Jeszcze te nie ubliżające słowo "gliny". Weź chłopie się puknij w główkę, a nie bronisz policji jeszcze podszywając się pod kibiców Stomilu. W niedzielę była prowokacja policji w celu wszczęcia awantur bo do takowej by doszło gdyby kibice zareagowali na działania policji. Brawo kibice i żenada zachowanie prewencji Olsztyn.

  10. 27.11.19 14:44 Marek

    Ale to jest żenujące, to co się dzieje w komentarzach. Pięknie kibole Stomilu pokazują, co sądzą o tych, co mają inne zdanie. Brawo

  11. 27.11.19 13:28 Adaśko

    @Przemo, przykro mi, że żyjesz w urojonej rzeczywistości, naprawdę szczerze ci współczuję. Żeby była jasność, napiszę po raz ostatni: ja z policją ani milicją nie mam i nie miałem nic wspólnego. Jestem zwykłym kibicem Stomilu Olsztyn, pracuję w zupełnie innym zawodzie. Koniec tematu z mojej strony.

  12. 27.11.19 12:53 Przemo

    @Adaśko, milicyjny wysłanniku. Odpowiedz, gdzie była ta pirotechnika, której wszyscy twoi koledzy szukali? Odpowiedź jest prosta, nic nie znaleźliście i starasz się teraz odwrócić kota ogonem. Ten dzień to była wasza porażka!

  13. 27.11.19 11:00 Stomil Biały Front

    Nie obchodzi mnie to czego sobie życzysz kibicko dużymi literami.

  14. 27.11.19 10:38 Adaśko

    Zaczepki takich użytkowników jak @Przemo czy @Stomil Biały Front trzeba po prostu ignorować. Szkoda na to czasu, nie da się tego poważnie traktować. Sami sobie wystawiają laurki.

  15. 27.11.19 10:27 KIBIC dużymi literami

    Stomil biały front : ja nikomu imiennie nie ubliżam i nie życzę sobie aby ktoś to robił tego. Ucz się kultury a potem bierz się do pisania. Panie Krzysztofie mówi pan o prawie .Teraz w Polsce nie ma prawa bo rządzący jego nie przestrzegają

  16. 27.11.19 09:54 Stomil Biały Front

    Kibic dużymi literami to Kibicka z Zatorza ze strony Stomilu, te same teksty i te same błędy. Lecz się człowieku z zaburzeniem osobowości.

  17. 27.11.19 09:43 do Adaśko

    przyłączam się do komentarza, no może z tą opiniotwórczością to może pojechałeś za daleko, ale refleksje na temat gry jak najbardziej słuszne, natomiast co do wypowiadania się już na rzeczy, o których Panowie się wypowiadają to fakt, wystarczy zaprosić fachowców z tego zakresu i przedyskutować temat, o którym piszą kibice i są tym faktem zbulwersowani . Policja działała tak jak działała, wszyscy to widzieli, więc należy to skonfrontować to z ekspertami np http://wmzpn.pl/?page_id=1268#1531465362073-a339c121-2ac8 i tu mamy komisję d/s bezpieczeństwa na stadionie, do tego zaprosić kogoś z ochrony, kogoś kto odpowiada za to w klubie i kogoś kto przejął " kontrolę " nad wydarzeniami - wtedy moglibyśmy mówić o tym że ten podcast ma sens, a tak znowu podgrzewanie niewyjaśnionej sytuacji, na podstawie domyśleń i braku wiedzy. Skoro kibic jest wkurzony, to trzeba mu to wyjaśnić w należyty sposób.

  18. 27.11.19 09:42 KIBIC dużymi literami

    Takie dyskusje są potrzebne .przybliżają nam wiedze o naszym klubie .Nie podoba mi się dyskusja o glinach.Jak wiemy mieli konkretny cel tj wyłapanie kiboli z zakazem wstępu i uchylających się od kar.I to zrobili .Odnośnie innych zarzutów tj pirotechniki to jak nie wolno na meczach używać to nie wolni i tyle. Natomiast wulgaryzmy i chamstwo to jak niektórzy piszą o trenerze VON./Brawo Adasko logicznie i neutralnie.Brawo

  19. 27.11.19 09:19 Przemo

    Już nawet niebiescy zaczynają się tu wpisywać widzę. Prowokację zrobiliście i taka jest prawda. Każdy kto był na meczu to widział na własne oczy i każdy to wie. Nie zakłamiecie teraz rzeczywistości. Dobrze ktoś wcześniej napisał, gdzie ta pirotechnika w takimi razie co jej szukaliscie. Nic nie zostało znalezione i nikt nic nie odpalał na stadionie. Jawna prowokacja. Takie siły i zero efektu. Banda nieudaczników i tyle.

  20. 27.11.19 08:25 Adaśko

    Panowie Krzysztofie i Marku, bardzo szanuję Was za świetną robotę, którą robicie dla Stomilu. Ja, jako osoba na co dzień mieszkająca poza Olsztynem, dzięki Waszym relacjom i podcastom mogę cały czas być ze swoją drużyną. Macie bardzo dobrą formułę: kiedy trzeba, są emocje, kiedy trzeba - czysta merytoryka, wszystko wyważone. Ale dziś daliście trochę ciała. Musicie mieć świadomość, że jako osoby już w pewnym sensie publiczne i opiniotwórcze (sami wybraliście sobie taką drogę) poprzez to, co mówicie i piszecie, możecie wpływać również na zachowanie innych. Możecie robić to w dobry sposób, albo zły. Według mnie powinniście być co najmniej o poziom wyżej nad to, co można wyczytać np. na forum klubowym. Dlatego w moim odczuciu nie powinniście samodzielnie oceniać działań służb ochrony i policji w trakcie meczu, nie znacie się na tym, to nie jest Wasza działka. Tak samo nie powinniście oceniać, czy powinno się zakazywać pirotechniki, czy nie - od tego są specjaliści. To, co ewentualnie możecie zrobić, to zaprosić do udziału w podcaście osoby, które mogą w tych obszarach udzielić Wam konkretnych informacji i wytłumaczyć, dlaczego jest lub było tak, a nie inaczej. Taka powinna być Wasza rola jako dziennikarzy i opiniotwórczych kibiców. Na koniec, jeszcze a propos tej nieszczęsnej "interwencji" policji, do głowy przyszło mi pewne porównanie. Jak idę do sklepu, to też wkurza mnie widok ochroniarza na wejściu. Że niby od razu jestem traktowany jako potencjalny złodziej. Ale czy to powoduje, że nie robię zakupów lub nie kupuję tego, co chcę? Absolutnie. Kupuję co chcę i jeszcze w geście dobrej woli mogę na koniec powiedzieć ochroniarzowi "do widzenia". A jeśli próbuję kraść, no to cóż... Wojna "kibiców" z policją jest jedną z chorych ideologii, która jak najszybciej powinna być wypleniona ze stadionów.

  21. 27.11.19 08:18 Adaśko

    Panowie Krzysztofie i Marku, bardzo szanuję Was za świetną robotę, którą robicie dla Stomilu. Ja, jako osoba na co dzień mieszkająca poza Olsztynem, dzięki Waszym relacjom i podcastom mogę cały czas być ze swoją drużyną. Macie bardzo dobrą formułę: kiedy trzeba, są emocje, kiedy trzeba - czysta merytoryka, wszystko wyważone. Ale dziś daliście trochę ciała. Musicie mieć świadomość, że jako osoby już w pewnym sensie publiczne i opiniotwórcze (sami wybraliście sobie taką drogę) poprzez to, co mówicie i piszecie, możecie wpływać również na zachowanie innych. Możecie robić to w dobry sposób, albo zły. Według mnie powinniście być co najmniej o poziom wyżej nad to, co można wyczytać np. na forum klubowym. Dlatego w moim odczuciu nie powinniście samodzielnie oceniać działań służb ochrony i policji w trakcie meczu, nie znacie się na tym, to nie jest Wasza działka. Tak samo nie powinniście oceniać, czy powinno się zakazywać pirotechniki, czy nie - od tego są specjaliści. To, co ewentualnie możecie zrobić, to zaprosić do udziału w podcaście osoby, które mogą w tych obszarach udzielić Wam konkretnych informacji i wytłumaczyć, dlaczego jest lub było tak, a nie inaczej. Taka powinna być Wasza rola jako dziennikarzy i opiniotwórczych kibiców. Na koniec, jeszcze a propos tej nieszczęsnej "interwencji" policji, do głowy przyszło mi pewne porównanie. Jak idę do sklepu, to też wkurza mnie widok ochroniarza na wejściu. Że niby od razu jestem traktowany jako potencjalny złodziej. Ale czy to powoduje, że nie robię zakupów lub nie kupuję tego, co chcę? Absolutnie. Kupuję co chcę i jeszcze w geście dobrej woli mogę na koniec powiedzieć ochroniarzowi "do widzenia". A jeśli próbuję kraść, no to cóż... Wojna "kibiców" z policją jest jedną z chorych ideologii, która jak najszybciej powinna być wypleniona ze stadionów.

  22. 27.11.19 07:54 Do goofer

    Witam. Wlasnie w napisze na krzesełka brak kasy i te cale szopki z kurtka i teraz robione są pod ściemę wywołując postrach kiboli żeby miec wymówkę i nic nie remontowac !!!!. JEST CYRK. Uwierzcie co pisze teraz. SPW

  23. 27.11.19 00:50 goofer

    Wy zamiast piro zajmijcie się Stomilem, piłkarzami i trenerem bo tutaj jest dramat! Druga kwestia to kiedy remont tego trupa. Miasto miało wymienic 2500 tys krzesełek gdzie to jest, kiedy zaczną? Jak tak dalej potrwa z grą piłkarzy i zniechęcaniem kibiców i sponsorów to piro będziecie sobie mogli odpalać na okręgówce.

  24. 26.11.19 22:02 Paweł Z.

    Ja mam takie pytanie. To gdzie ta pirotechnika, której szukały służby i przed odpaleniem której zapobiegli? Przecież oni nawet nic nie znaleźli! Weszli na stadion i na trybunę po jakiego grzyba? Przecież nic nie zostało na tym meczu odpalone nawet. O co tu chodzi, wytłumaczy mi to ktoś bo ja nic z tego nie rozumiem. Gdzie ta pirotechnika, nawet jednej petaradki nikt nie znalazł tego dnia na stadionie.

  25. 26.11.19 21:43 Life Style

    1. Piro póki co jest przestępstwem a nie jak Kyniu mówi wykroczeniem. Co za tym idzie kibice będą je...ni z urzędu dopóki się coś nie zmieni. 2. Dobrze zauważone że ktoś z klubu podjął decyzję o wprowadzeniu policji na stadion. 3. Widzialem cała akcję i ochrona waliła gazem bo sie tak zakorkowało ze policja się nie dopchała do wejścia na sektor. 4. Nie wiem czy na miejscu jest dodatkowe podgrzewanie atmosfery przez Kynia mówiąc o czerwonej lampce, że kibice się podkręcą i wywołają wojnę z policją. Myślę że ostatnie co było by nam wszystkim kibicom Stomilu potrzebne to rozkręcenie wojny z policją. 5. Na koniec nie dziwcie się władzom klubu, lub osobom które w ich imieniu działają że dbają o względny porządek. Ja rozumiem zależności między kibicami przeciwnych drużyn ale w momencie kiedy rodzic musi tłumaczy dla swojego 4 letniego syna co to znaczy jeb...ć policję to trochę przestaje być smaczne.

  26. 26.11.19 21:22 Yolo

    Jak piro dla was jest takie fajne to dogadajcie się z przedstawicielami władzy żeby zalegalizowali piro, nie będzie reakcji służb. po temacie.

  27. 26.11.19 21:00 marduck

    Odniosę się do tematu podobnie jak ostatnio, czyli komentując bloki i przedstawiając mój ogląd sytuacji. *1. Ocena meczu, dość podobna, może tylko zwróciłbym uwagę że nawet słowo nie padło na temat Mateusza G, bo o Siemie choć napisaliście że słabo, ale tamtego po prostu nie było i do momentu zmiany graliśmy w "10". Poważne zmiany w naszej grze zaczęły się od wejścia Erica, po wejściu Koki jeszcze lepiej to wyglądało. Po prostu są to 2 zmiany, które powinny być od pierwszej minuty zrobione. Ale zważcie na to! Oznacza to że Zając musi posadzić legendę Lecha, a także gościa który uratował mu I lige (Mateusz G) i mam wrażenie trochę to Zajączka przerasta, powiem brzydko nawet że "jest zesrany". Sobczak lepiej wyglądał ale to dzięki wejsciu w/w dwójki bo grali bliżej niego i miał ewentualnie co i z kim zgrać, choć mnie nadal irytuje że nie potrafi się obrócić z piłką w kierunku bramki. *2. Ocena interwencji służb, Panowie obaj oceniacie to li tylko i wyłącznie z przekazu kibiców, nie było tam Was, coś tam widzieliście, coś słyszeliście ale nie do końca. Więc jako inny kibic proszę Was nie bądźcie jednostronni w komentarzach, bo dziennikarzom/reporterom/felietonistom to po prostu nie przystoi. Dodatkowo nie wprowadzajcie słuchaczy w błąd, decyzję o wprowadzeniu policji podejmuje zawsze dowódca policji i to w 2 (a nie w 1 jak to przedstawiliście) przypadkach: na prośbę organizatora lub samodzielnie jeżeli uzna że tego wymaga sytuacja. *3. Sprawy organizacyjne w klubie, aż zerknąłem do klubowego FB żeby sprawdzić czy nadal materiały są z takim opóźnieniem robione i od jakiegos czasu nie są, więc po ch*** Marku się czepiasz czegoś co zostało poprawione. I znowu powrót do rzecznika, którego zweryfikował czas, gość się do tego nie nadawał skoro usłyszano o nim dopiero gdy go zwolniono xDD *4. Mecz vs Jastrzębie, no bez przesady z tym technicznym futbolem i tworzeniu trójkątów, normalnie jakbym słyszał Borka mówiącego o lidze hiszpańskiej XDD

  28. 26.11.19 20:20 Kibic Stomilu

    Duży plus za podcasty i komentarze spotkań, malkontenci zawsze się znajdą. Niewykorzystany karny - Grzesiek Lech z Zagłębiem. Brakuje mi konstatacji, która ciśnie się na usta i można ją odnaleźć pomiędzy wierszami, że to sztab trenerski ponosi odpowiedzialność za beznadziejną formę piłkarzy, za dziwną taktykę czy też brak pomysłu na zespół, za trzymanie się kurczowo grupki piłkarzy i brak szansy gry co poniektórych, za grę na alibi, brak ryzyka, za próbę czegokolwiek tylko w 1 połowie.. W tej chwili tez zespół jest totalnie rozbity psychicznie i nie widzę większych szans w 2 ostatnich spotkaniach, dostaniemy bramkę i do widzenia, morale siada. Czas na zmiany.

  29. 26.11.19 20:18 Obiektywny

    Każdy kto był na meczu wiedział, że działania policji to czysta prowokacja. Oni dobrze wiedzą, że wystarczy iskra, a będą zadymy z policją, z którą kibice szans nie mają z wiadomych względów (uzbrojenie od stóp do głowy). Dlatego chwała kibicom, że nie dali się podpuścić bo poza dwoma epizodami w Olsztynie w ostatnich kilkunastu latach to stadion przy Piłsudskiego jest bezpieczny. Nie rozumiem zachowania policji? Nabijanie statystyk? Czy z góry dostają polecenia, że mają wzniecić zadymę? O co tu chodzi?? A potem taki portal ratuszowy olsztyn.com.pl wypisuje głupoty na temat Stomilu. Nic się nie dzieje bez przypadku.

  30. 26.11.19 19:54 Marek Kleitz

    Nie ma obawy, wszystko co robimy, robimy z troski o klub. Jeśli będę widział ze jest źle to nie będę się krygował. Pozdrawiam.

  31. 26.11.19 19:49 Lukasz Mackiewicz

    Okej - Stomil Stomilem ale taka logika do mnie nie dociera - jest zbyt zero jedynkowa. Za cala reszte programu i ogolnie za to co robicie i ze mowicie szczerze MEGA SZACUN! Dzieki :) PS. Mam nadzieje ze w wypadku gdyby klub finansowal wasze wyjazdy nie zmieniloby sie to co mowicie i jak mowicie czyli szczerze i ku chwale Stomilu nawet jak prawda bedzie bolesna.

  32. 26.11.19 19:40 Marek Kleitz

    Radomiak, który w ostatnich 15 meczach strzelał gole a sytuacji w spotkaniach stwarzał multum, teraz wykreował tylko dwie groźne okazje do strzelenia gola dlatego grę drużyny Stomilu w defensywie Trzeba ocenić pozytywnie. Ps to nie tak, ze wszystko będziemy ganić, pozytywy tez trzeba dostrzegać. Teraz gramy słabo i grę na „zero z tylu” z bardzo silnym rywalem trzeba docenić.

  33. 26.11.19 19:13 Łukasz Mackiewicz

    Panie Marku - chwalicie w Gancarczyka mowiac ze zespol zagral dobrze w defensywie bo nie stracil goli. To zaklinanie rzeczywistosci - zespol gral zle jesli chodzi o defensywe i MIMO TEGO nie stracil goli. Nie mowmy ze jak jest na zero z tylu to dowodzi to temu ze byl spokoj w obronie/ grze defensywnej. Bo to czarno biale patrzenie. To tak jakby palac 5 paczek fajek dziennie nie dostajac raka mowic ze sie dobrze w zyciu prowadze i dbam o zdrowie... Nawet jesli załozymy, czego ja nie kupuje, bylo nie najgorzej w obronie to ogolnie taka argumentacja jest dla mnie zbyt zero jedynkowa. Slucham dalej :) pzdr

                         
                         
 _ __ _____      ___   _ 
| '__/ _ \ \ /\ / / | | |
| | | (_) \ V  V /| |_| |
|_|  \___/ \_/\_/  \__,_|
                         
                         
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Twitter