Biało-czerwona kartoniada przed meczem AZS-u. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Znów tie-break w Uranii. Indykpol AZS pokonał GKS Katowice!

08.11.19 23:06   kyn   1

W meczu 4. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pokonał GKS Katowice 3:2. Mecz rozgrywany był pod hasłem Gramy  #DlaNIepodległej.

• Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:25, 15:9)

Indykpol: Hadrava, Andringa, Woicki, Pręba, Żaliński, Seyed, Żurek (libero) oraz Sokołowski, Kowalski, Mika, Kapica

MVP: Andringa

Przed meczem, w ramach uświetnienia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, kibice pokazali biało-czerwoną kartoniadę i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. W barwach ości wystąpiło dwóch byłych zawodników biało-zielonych - Miłosz Zniszczoł i Adrian Buchowski.

Pierwszy set Indyki rozegrały spokojnie kontrolując przebieg gry, cały czas mając niezagrożoną przewagę.

Druga odsłona rozpoczęła się od gry punkt za punkt, ale olsztynianie w okolicy 10. punktu wzięli się ostro do roboty i znów wyszli na 3-4 punktową przewagę. Pojedynek znów się wyrównał i GKS doszedł do stanu 18:17, co zafundowało emocjonująca końcówkę seta licznie zgromadzonym w Uranii kibicom. Olsztynianie ostatecznie tę partię 25:22.

Trzeci set rozpoczął się pod dyktando gości, którzy szybko wyszli na przewagę 9:5. Przy stanie 11:19 podopieczni trenera Paolo Montagnaniego rozpoczęli pogoń, głównie za sprawa wprowadzonego Mateusza Miki. Pogoń niestety nieskuteczną, choć przy stanie 17:23 wydawało się, że olsztynianie mogą jeszcze odwrócić losy tego seta. Partia zakończyła się wynikiem 18:25.

Początek czwartego seta wprawił w osłupienie olsztyńską publiczność, bo "GieKSa" szybko objęła prowadzenie 3:0. Indyki mocno popracowały i zrobiło się 4:4. Goście utrzymywali minimalną przewagę, ale AZS nie dawał odskoczyć im na różnicę, której nie dałoby się odrobić. W końcu olsztynianie wyciągnęli wynik na remis 16:16. Nagle jednak skuteczność stracili Andringa i Hadrava, co pozwoliło gościom osiągnąć stan partii 17:22. Ostatecznie olsztynianie przegrali 20:25 i o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break.

W "loterii" znów lepsi byli siatkarze z Olsztyna i wygrali 15:9.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS rozegra 12. listopada. Na wyjeździe zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:2