Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Warmia Energa powraca do walki o ligowe punkty

07.11.19 22:22   rys   0

Warmia Energa po dłuższej przerwie powraca do ligowej rywalizacji. Podopieczni Jarosława Knopika zagrają na wyjeździe z Sokołem Kościerzyną. Mecz zaplanowano na sobotę (9 listopada) o godz. 18:00.

Olsztyński zespół w poprzednim tygodniu pauzował ponieważ przed startem ligi wycofała się Arka Gdynia. Warmia Energa tym samym straciła pierwsze miejsce w tabeli, bo na pierwsze miejsce wysunęła się Nielba Wągrowiec, ale rywale, których olsztyński zespół pokonał w pierwszej kolejce, ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

W obozie Warmii Energa Olsztyn nastroje są bojowe. Po chwilowej zadyszce (porażka z Meblami Wójcik Elbląg w Pucharze Polski i w lidze z Mazurem Sierpc) nie ma śladu, a wysoka wygrana z Jurandem Ciechanów podniosła morale zespołu. Ligowa przerwa pozwoliła też na podleczenie drobnych urazów i odpoczynek. Do dyspozycji trenera Knopika są wszyscy zawodnicy za wyjątkiem Szymona Hegiera. Niestety, bark olsztyńskiego kołowego prawdopodobnie będzie wymagał zabiegu. Na szczęście do dyspozycji są zdrowi: Filip Wadowski i Jakub Zemełka. Tak więc olsztyński trener będzie musiał ponownie posadzić trzech zawodników na trybunach.

Żeby zachować cotygodniowy rytm rozgrywania spotkań trener Knopik zdecydował się na rozegranie sparingu z II-ligowym MKS-em Grudziądz. Olsztyński zespół przegrał to spotkanie 25:29. - Do meczu przystąpiliśmy po dwóch ciężkich treningach, na których ćwiczyliśmy ustawienie pod zespół z Kościerzyny - mówi Jarosław Knopik, trener Warmii Energa. - Zależało mi na zdrowiu zawodników, dlatego nie forsowaliśmy tempa i graliśmy pełnym składem, z częstymi rotacjami. To trochę wybijało z gry, ale takie było przedmeczowe zamierzenie.

I dodaje: - Szczerze powiedziawszy nie miałem nawet wglądu do wyniku, bo statystki prowadzili tylko gospodarze. Celem nie była wygrana, ale taktyczne przygotowania do kolejnego meczu ligowego.