Stomil gra dalej. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Stomil wyeliminował lidera

31.10.19 23:02   kyn   10

W 1/16 finału Pucharu Polski Stomil Olsztyn wyeliminował lidera Ekstraklasy Wisłę Płock. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie i po dogrywce bezbramkowym remisem, a o awansie do następnej rundy zadecydowały karne.

• Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0:0 pd. k. 4:1

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Biedrzycki, Tarasenko, Kubań - Siemaszko (99 Molloy), Hajda (109 Tecław), Pałaszewski, Lech (97 Hinokio), M. Gancarczyk (57 Skrzecz) - Sobczak.

Stomil podszedł do tego meczu bardzo poważnie. Trener Piotr Zajączkowski desygnował na boisku podstawowy skład, zmieniając tylko obsadę bramki. Piotra Skibę między słupkami zastąpił Michał Leszczyński, który w tym sezonie, w meczach rezerw kilkukrotnie bronił rzuty karne, co zaprocentowało w spotkaniu pucharowym. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale na trybunach atmosfera przyjaźni pomiędzy kibicami obydwu zespołów sprawiła, że potyczka pucharowa była prawdziwym piłkarskim świętem w Olsztynie.

Wisła wystawiła rezerwowy skład. W pierwszej połowie goście przeważali, ale nie oddali celnego strzału na bramkę Stomilu. Po przerwie Stomil atakował, ale ani atak szybki, ani atak pozycyjny nie przynosiły rezultatu bramkowego. W 71. minucie olsztynianie zwietrzyli swoją szansę na zamknięcie meczu w 90 minutach, gdy po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić, pochodzący z Dobrego Miasta, Oskar Zawada. Na nic jednak zdały się ataki Stomilu, tak samo było w dogrywce i o wyniku zadecydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się podopieczni trenera Zajączkowskiego (jeden z karnych intuicyjnie obronił Leszczyński)  i to oni cieszyli się z awansu do 1/8 finału Pucharu Polski.

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się 5. listopada. Mecze tej fazy zostaną rozegrane jeszcze w tym roku, 3-5. grudnia.

Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0:0