Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki / sport.egit.pl.

Trzecie ligowe zwycięstwo Warmii Energa

05.10.19 19:30   kyn   2

Warmia Energa Olsztyn odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Olsztynianie pokonali GKS Żukowo

• Warmia Energa Olsztyn - GKS Żukowo 32:28 (15:12)

Warmia Energa: Kłodziński, Makowski, Pikura - Mięsopust 3, Dzido 2, Starzec, Idzikowski, Fabianowicz 8, Sikorski, Kosmala 1, Wadowski 1, Golks 1, Zemełka 1, Rupp 6, Deptuła 3, Malewski 6.

MVP: Maciej Fabianowicz

Początek meczu był bardzo wyrównany. Goście z Żukowa wyszli nawet chwilowo na prowadzenie, ale Warmiacy dość szybko dogonili rywala i wywalczyli dwubramkową przewagę. Jeszcze Około 15 minuty goście doprowadzili do remisu po 8, a w 23 po 10. W końcówce I części gry Warmia grała w osłabieniu po karze dla Wojciecha Golksa. Dzięki świetnej postawie w bramce Daniela Makowskiego, min. obroniony rzut karny, olsztynianie zeszli na przerwę prowadząc 15:12.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy to spokojna kontrola przebiegu meczu przez Warmiaków. Olsztynianie cały prowadzili dwoma lub trzema bramkami, choć Żukowo stawiało trudne warunki. Sprawę wziął w swoje ręce Maciej Fabianowicz i wyprowadził Warmię na 5 bramek przewagi. Po kolejnych 10 minutach przewaga Warmii stopniała do jednej bramki. Olsztynianie ponownie się podnieśli, wyszli na czterobramkowe prowadzenie i kontrolowali mecz. Jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania Warmia miała podwójne osłabienie, ale goście tego nie wykorzystali. Ostatnią minutę meczu olsztynianie grali w osłabieniu po karze dla Marcina Malewskiego, ale to nie zmieniło obrazu gry i trzecie zwycięstwo Warmii stało się faktem.

Kolejne ligowe spotkanie Warmiacy rozegrają 12. października. O godz. 17 zmierzą się w Sierpcu z Mazurem. Wcześniej jednak, bo już w środę olsztynianie zagrają w Ostródzie o 18:30 z Meblami Wójcik Elbląg w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski.