Zbigniew Staniszewski w akcji. Fot. Oponeo Motorsport

Zbigniew Staniszewski w akcji. Fot. Oponeo Motorsport

Zbigniew Staniszewski wystartuje w Toruniu

03.10.19 14:10   rys   0  

Motopark Toruń będzie areną ostatniej siódmej eliminacji Mistrzostw Polski w rallycrossie, która już w najbliższy weekend odbędzie się w stolicy polskich pierników. Będzie to łączona eliminacja mistrzostw Polski i Litwy, swój start awizuje aż 112 zawodników. Do Torunia wybiera się olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski, który dołączył do stawki w połowie sezonu i sumiennie zbiera doświadczenie. Wystartuje za kierownicą Forda Fiesty R5 w najsilniejszej klasie cupercars.

- Po raz pierwszy nie jedziemy jako nowicjusze - mówi Zbignie Staniszewski. - Co prawda będzie to dopiero nasza czwarta impreza, ale druga na torze w Toruniu. To mój ulubiony tor. Jest śliski, kręty, mało przyczepny, zdecydowanie ma rajdowy charakter. Gdy dodamy do tego jeszcze możliwe opady deszczu robi się podwójnie ślisko i ważniejsze od mocy samochodu stają się umiejętności kierowcy.

I dodaje: - Zrobiliśmy w tym tygodniu solidne ilości kilometrów. Podczas treningu w Toruniu udało nam się "upolować" deszcz i przeprowadziliśmy korekty zawieszeń oraz testy opon deszczowych. Nasza Fiesta R5 jest solidnie przygotowana, cały czas korzystamy z wiedzy zaprzyjaźnionej stajni Manfreda Stohla. Ostatni finałowy bieg w Słomczynie nie był dla nasz szczęśliwy. Z winy konkurencji pierwszy zakręt zakończyliśmy na bandach. Liczę że limit pecha się wyczerpał i więcej się to nie powtórzy. Z niecierpliwością czekam na biegi mistrzowskie aby sprawdzić jak spiszemy się w warunkach bojowych!

Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross to cykl siedmiu eliminacji rozgrywanych na torach w Słomczynie, Toruniu i litewskiej Vilkyciai. Na każdą eliminację składają się biegi eliminacyjne, biegi półfinałowe i finał. Zawody rozgrywane są na zamkniętych torach długości ok. 1 kilometra o mieszanej asfaltowo-szutrowej nawierzchni.

Tagi: Zbigniew Staniszewski

Komentarze

   _   _ 
   (_)  (_)
__ ___ _____ 
\ \/ / |_ / |
 > <| |/ /| |
/_/\_\_/___|_|
       
       
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Twitter