Fot. sport.egit.pl

Fot. sport.egit.pl

Podcast "Rozmówki Biało-Niebieskie" #8 POSŁUCHAJ!

11.09.19 09:05   hcg   42  

Ósmy odcinek podcastu, w klasycznym już składzie - omówiliśmy wygraną Dumy Warmii w Chojnicach, porozmawialiśmy o rezerwach i zwycięstwie nad Mazurem Ełk oraz podsumowaliśmy ze swadą najnowsze wzmocnienia Stomilu.

Z dużą dozą humoru, na luzie, bo wyniki wprawiają w dobry nastrój, przeprowadziliśmy ponad godzinną dyskusję o najnowszych wydarzeniach w olsztyńskim pierwszoligowcu. Zapraszamy!

Filmik z "cieszynką" Erica Molloy'a:

Tagi: Stomil Olsztyn Rozmówki Biało-Niebieskie Chojniczanka Chojnice Stal Mielec

Komentarze

  1. 13.09.19 16:28 @kyniu

    *go

  2. 13.09.19 16:23 Tak pytam

    Jakie trzeba skończyć studia, żeby mówić o sobie „ jestem dziennikarzem”?

  3. 13.09.19 16:18 @kyniu

    Przestańcie dyskutować z trollem. Siedzi napinacz i się sadzi, a lata 90 na P69a zna z opowieści :-D Jak to zapytasz o nazwisko jego imiennika, który grał w Sokole Pniewy i Stomilu to powie że zna tylko Sokoła Ostroda:)))

  4. 13.09.19 15:51 @kalisz

    Debatę to może i zrobił ale o tym żeby się odbyła decydowały raczej władze radia Olsztyn a nie Maciek fan Azs(nie ujmując fanom AZS-u)

  5. 13.09.19 15:02 Krzysztof Kyniu Betkier

    A mocno byście się zdziwili jaką słuchalność ma RO :) W 2001 choć mogę się mylić o rok, siedziałem na stadionie , akurat obok Macieja Radkiewicza na spotkaniu z władzami Stomilu w sprawie ratowania klubu. Wiadomo, co potem z tego wyszło. A "dziennikarzem" jestem od 2013 roku, choć ja sam nazywam siebie redaktorem ;) . Kibicem Stomilu jestem odkąd pamiętam, czyli dłużej niż szanowny Danielu żyjesz. Więc bez spiny, dziś Wszyscy na stadion!!!!! SPW!

  6. 13.09.19 10:22 kalisz

    Danielu otóż Maciej Świniarski zrobił jako jedyny prawdziwą debatę na temat sytuacji Stomilu gdy ten umierał. Zaprosił wtedy m.in. prezydenta Grzymowicza. Pamiętasz to czy radia w domu nie masz?

  7. 13.09.19 09:15 Maciek Świniarski

    Leszek: Dzięki - ale bez przesady z "wybijaniem się" :D Daniel: Pan naprawdę jest znakomicie zorientowany :) Pozdrawiam :)

  8. 13.09.19 06:21 Daniel

    Wybil sie?ale gdzie w radiu Olsztyn,ktorego nikt nie slucha?wolne zarty,jak ktos nie zna sie na pilce,to niech nie udaje raptem alfy i omegi.Teraz Nowy Stomil wszyscy tacy aktywni,a gdzie byliscie jam trzeba bylo klub ratowac w 2001 i ostatnio,no gdzie pomoc i wsparcie dziennikarzy,zero,cisza,teraz za to sami fachowcy i niby kibice.Zenada!Pozdrawiam prawdziwych kibiciow,Stomil To My,nie kibice sukcesu i falszywi fachowcy.

  9. 12.09.19 22:59 Leszek

    Żal wam tyłki ściska, bo facet się wybił i jest naprawdę dobry. Kompleksy, co? Panie Maćku, niech Pan robi swoje. A robi Pan to dobrze. SPW!

  10. 12.09.19 20:13 @Daniel

    Święta prawda.

  11. 12.09.19 19:26 zorro

    Przestańta kritikować redaktorów bo zaczno się jąkać i wtedy rozmówki bedo trwać długo i nie bedzie można ich porozumieć. Dobrze to robio i niech tako zostanie na zawsze ament. Stomilaki powinny sie lubić i dawać sztamy na kożdym zrazem a nie tylko jak się lubio. Jesteśmy z wami Stomilaki!!!

  12. 12.09.19 18:43 Maciek Świniarski

    Levante: pełna zgoda. Co do tematów - każdy poruszamy i będziemy poruszać - nie tylko w podcastach, ale również w codziennej pracy. Bez słodzenia, ale i bez szukania dziury w całym. Daniel: widzę, że jest Pan świetnie zorientowany ;) Pozdrawiam!

  13. 12.09.19 18:40 Maciek Świniarski

    Tomek Korkiewicz: kiedy skrót był wrzucany 3-4 dni po meczu? Takiego opóźnienia sobie nie przypominam. A co dają? Gdyby ich nie było, podniosłoby się larum, że nie ma skrótów :) Btw.: po meczu w WPP rezerw, materiał z Tolmicka pojawił się jakieś 5 godzin po zakończeniu meczu - dla mnie to ewenement. Co do filmików z akcji promocyjnych - pełna zgoda, ale najpierw takie akcje muszą być, a to już nie jest działka ludzi od SM :) Kulisy i zapowiedzi - pełna zgoda. Brakuje tego. Pozdrawiam i do zobaczenia na meczu!

  14. 12.09.19 18:40 Daniel

    Panie Macieju Swiniarski spokojnie,juz niedlugo rusza siatkowka i bedzie mogl Pan zajac sie swoim kochanym Azs,bo do Stomilu Pan przychylny nigdy nie byl,wiec teraz prosze nie strugac obroncy,kibica I pozal sie Boze fachowca od pilki.Zreszta caly poziom tego olsztynskiego dziennikarstwa jest strasznie prowincjonalny,podniecanie sie byle gownem jest niewiarygodnie smieszne.

  15. 12.09.19 14:50 Tomek Korkiewicz

    Drogi Maćku, a co poza tym, że filmy są "ładne", dają one Stomilowi? Poza tym, że potrafią być wypuszczone 3-4 dni po meczu (tak, wiem, znam przepisy Polsatu)? Stomil może się pochwalić jakimiś filmami nie z meczu, a z jakiś akcji promocyjnych, zapowiedzi spotkań itd? Bo chyba to ma większą wartość niż bramki, które i tak w pierszeństwie lądują na Polsacie i przeciętnego kibica nie interesuje kto to sklejał itd. O kulisach nie wspomnę, bo w Stomilu już widzę, że odchodzi się od tego.

  16. 12.09.19 13:42 Levante

    Maciek Świniarski - racja z tymi filmikami - sa naprawdę dobre - ale to tylko jeden z elementów - reszta ........dużo słabiej...... Klub czeka dużo pracy aby POWOLI ale systematycznie zmieniać swój wizerunek na lepsze........ to jednak jest proces długoterminowy...... ale nie moze byc zaniedbywany .......... frekwencja na stadionie z tego nie zwalnia . .............................P.S. ja akurat głownie dlatego słucham Waszych rozmówek - że mówicie w nich też rzeczy niewygodne ale prawdziwe, o których wielu milczy - zatem NIE zmieniajcie tego i nie wahajcie się poruszać trudnych tematów - jak promocja meczy i klubu poza swoimi sociel media, odejście od kilku dobrych praktyk jak honorowanie osób ze Stomilem związanych itp..

  17. 12.09.19 13:42 klakierczykowski

    Oczywiście skróty spotkań pojawiające się na oficjalnej stronie są robione bardzo dobrze. Brakuje mi jednak regularności. Bo skrótu z Chojniczanki już nie było, a kulisy raz są, a raz ich nie ma. Ewidentnie nie ma planowania.

  18. 12.09.19 12:22 Maciek Świniarski

    Tomek Korkiewicz: a znasz dziennikarzy niesprzyjających jakiemuś klubowi? Można kogoś lubić/nie lubić, ale trzeba być obiektywnym - zwłaszcza w tym zawodzie. Moim zdaniem, filmy montowane przez klub są jednymi z lepszych (O ile nie najlepsze) w 1.lidze. Nie trzeba być pozytywnie, czy negatywnie nastawionym, żeby to stwierdzić. Pozdrawiam :)

  19. 12.09.19 12:17 Gangus

    Nie pompujcie tak Biedrzyckiego, bo zagrał co prawda przyzwoicie, ale to jak krył w 56 minucie Drozdowicza to kryminał, gdyby nie Skiba byłoby 2:1 dla Chojniczanki i komentarze byłyby zapewne inne. Dobrze, że zwrócono uwagę na niedostatki Pałaszewskiego, bo chłopak ma fajne granie do przodu, ale musi popracować nad doskokiem do rywala i odpowiednią asekuracją. Co do Skrzecza, zobaczymy co pokaże w grze na skrzydle, bo tego do tej pory nie widziałem. Co do wstępu na mecz - 5 zł można chyba odłożyć i nie powinien być to żaden problem, nie róbcie z tego dramatu. Marketing i promocja klubu - zgadza się, to jest na poziomie raczkującego żłobiaka.

  20. 12.09.19 11:14 Leon

    Daj se spokoj z tym niby prezesem,toz to marionetka do podpisow,nie ma pojecia o pilce i do studia nie przyjdzie,bo sie nie zna,do niedawana nie rozroznial trenera Zajaca od kierownika druzyny.Ten wybor to zart i wstyd,jak mozna totalnie nieogarnietego typa robic prezesem niby powaznego klubu.Pobudka Panie wlascicielu!

  21. 12.09.19 11:01 ss

    Dziwi mnie jedno, że pan Brański pozwala sobie na takie olewanie tematów promocyjnych. Najwidoczniej w klubie jest myślenie, że skoro jest komplet co mecz, to jest dobrze. Niestety nie widzę póki co przenoszenia dobrych praktyk z biznesu do klubu piłkarskiego. Ostatnio przeczytałem, że klub dogadał się z kimś tam od klasycznych aut. Super sprawa. I co ktoś ich widział na mieście? A ktoś może widział film w sieci z tej akcji? W tym aucie powinien być ktoś z flagą Stomilu albo siedzieć maskotka Stomilu - pal licho że jest szkaradnym koksiarzem.

  22. 12.09.19 10:56 Levante

    Z tą promocją to racja ...... słabo to wygląda .... nie ma też co porównywać Social Media do stanu jaki był do niedawna ..... bo to zaden punkt odniesienia........ PYTANIE Kiedy wreszcie Prezes zaprezentuje sie kibicom .......bo przeczytania kilku zdań z kartki przy obejmowaniu funkcji....oraz kilka zdań po prezentacji drużyny w Amfiteatrze gdzie redaktor Świnarski go złapał nie liczę ....... Wyglada na profesjonalistę .........zatem powinien wiedzieć że taki porządny wywiad OTWARCIA jest wskazany....... Może poruszycie ta kwestię w następnym podkaście ? No chyba ze do tego czasu już taki wywiad się ukaże.......

  23. 12.09.19 09:59 Olieg Tarasjenko

    Aż ciarki mnie przeszły, tyle cringe'u.

  24. 12.09.19 08:28 Tomek Korkiewicz

    Tam wszystko robione jest ad hoc. Wszystko na odwal i jak najszybciej, byleby się odczepili. Jednego dnia (tylko dnia meczowego) wysyp postów, filmików, zdjęć itd (żeby one miały jeszcze jakiś większy sens). A reszta dni to cisza, nie ma wręcz nic ciekawego. Bez jakiegokolwiek planu, ładu i składu. Ładne skróty, nad którymi dziennikarze sprzyjający klubowi się zachwycają, nie przyciągną sponsorów itd.

  25. 11.09.19 23:33 Łukasz Mackiewicz

    Zdecydowanie obgadajcie sprawę promocji klubu. Według mnie obecmy stan to porażka a argument o tym że się kryta zapelnia jest baaardzo niskich lotów. Chyba każdy wie że marki nie buduje się od tak, na pstrykniecie palcem. Trzeba ciężkiej, kreatywnej pracy już dziś żeby za rok dwa trybuna od Leonarda była pełna. A poza tym istotne jest żeby ludzie w mieście mieli po prostu o Stomilu dobre zdanie. A póki co Stomil jest obiektem drwin i podejrzeń. Wystarczy napomknac w pracy ze idzie się na mecz i już wiadomo że będa uśmiechy politowania etc. Ciężka praca popłaca.

  26. 11.09.19 21:33 Krzysztof Kyniu Betkier

    Oczywiście macie panowie rację, że promocja klubu leży i kwiczy. O tym porozmawiamy w kolejnym odcinku, po meczu domowym. Poza tym, czy moją rolą jest promowanie klubu (co i tak przecież robię od ładnych paru lat)? Klub, jako organizacja, ma swoje struktury. Niech działają, a my ewentualnie możemy to ocenić.

  27. 11.09.19 20:04 Tomek

    A to prawda. Na jakimś meczu widziałem w telewizji reklamę restauracji na starówce prosecco. Klub nawet się tym nie pochwali wiec wątpię aby weszli jeszcze raz S takie coś

  28. 11.09.19 19:41 Irek

    Sponsorów nowych nie ma i nie będzie (nie liczymy 2-3 reklam na bandach podczas meczu w Polsacie za 2-3 tysiące złotych), bo pomimo nowej aury "Wielkiego Stomilu", ten klub jest spalony wśród przedsiębiorców na jakiś rok, maks półtora. Stomil nie rozumie, że startuje z przegranej pozycji, bo w przeszłości było tylko "daj,daj", a teraz przedsiębiorcy mówią "najpierw to Wy pokażcie co macie do zaoferowania, a my się dopiero zastanowimy czy wejść z wami we współpracę". Wiem to z dobrego źródła, a że Stomil od zawsze miał problemy z docenianiem sponsorów (co też i ma miejsce teraz, bo jedyną firmą, która jest pokazywana to Fortuna - gdzie docenienie Budimexu, DBK?), to każdy się teraz dwa razy zastanowi, nim podpiszę umowę. Panowie dziennikarze na Twitterze nie podbiją serca przedsiębiorców, tylko działania klubu, których brak

  29. 11.09.19 18:53 SPW

    Podniecenie się,ze zapelnia się kryta w 2500 to jest strasznie smieszne,jak bedzie(w co watpię by szybko się stalo) otwarcie krytej to wtedy można bic brawo jak będzie 5000,ale szczerze w to watpie,by taka frekwencja byla,poza tym klub nie robi nic,aby promowac Stomil ,sponsorow tez ni widu ni slychu,a tak hucznie ich zapowiadal pan z galerii.Jak mamy w kadrze już ponad 40 piłkarzy to zaraz kaski zabraknie i nie będzie już tak różowo i słodko...

  30. 11.09.19 17:40 Mariusz

    Czyli nikomu to nie przeszkadza. No dobrze

  31. 11.09.19 12:19 Zapewne

    Kiedy będzie pojemność 5200 to i promocja będzie wyglądać inaczej chociaż jestem zdania, że przy walce o awans do ex 5200 będzie bez żadnej promocji. Największy nacisk promocyjny powinien być o karnety żeby pokazać, że kibice Stomilu też potrafią wykupić np 3 tys karnetów.

  32. 11.09.19 12:16 Remek

    A jak tam nasze wspaniałe social media i promocja? Rozumiem, że o tym ani słowa, bo frekwencja robi się sama ;) A to, że wszystko w miarę przyzwoicie wygląda tylko w dniu meczu (1 z 7 dni w tygodniu), to już Was tak nie razi po oczach? :)

  33. 11.09.19 12:00 Niezorientowany

    Swoją drogą to od kiedy tak kibice Mazura Ełk spinają się do Stomilu? Przecież zazwyczaj akcja=reakcja i później będzie płacz, że Ci z Olsztyna tacy i owacy bo zrobili porządek z owymi delikwentami.

  34. 11.09.19 11:42 mo

    Bardzo pochwalam takie podejście, bo naprawdę 5-6 zł nikogo nie zbawi, a klubom zawsze jednak te kilka groszy się przyda.

  35. 11.09.19 11:42 ZENEK

    NIE ROZUMIEM STĘKANIA JANUSZY, ŻE MUSIELI ZAPŁACIĆ 5 ZŁ ZA BILET. A GDZIE W 4 LIDZE SIĘ NIE PŁACI ZA BILET? POZA TYM WIEDZIELI, ŻE MECZ JEST BILETOWANY WIĘC MOGLI ZOSTAĆ W DOMU( WOLNY KRAJ PRZECIEŻ). NIE ŻAŁUJCIE 5 ZŁ NA DUMĘ WARMII JANUSZE.

  36. 11.09.19 11:27 Bartek Kucharski

    Mo, Wiem to bardzo dobrze, chyba nawet coś o tym wspomniałem. Zawsze gdy jestem na meczu, a nie robie z niego relacji, bilet kupuje. Niezależne czy to 1. liga czy B klasa (chociaż akurat na B klasie z biletami się jeszcze nie spotkałem). Co do opłaty, tak jak powiedziałem, dla mnie to żaden problem, forma wsparcia, a i pamiątka zostaje. I generalnie zachęcam do takiego systemu innych dziennikarzy. Rozumiem jednak, że z różnych powodów komuś może płacenie za IV ligę nie odpowiadać. Czy robić takw Stomilu? Kwestia komunikacji na linii kibice - klub.

  37. 11.09.19 11:20 mo

    Co w tym dziwnego, że są bilety większość klubów w IV czy to okręgówce pobiera opłaty raczej norma, ale skąd mają to wiedzieć ludzie z mediów ;) no może oprócz kyni, bo to nie dziennikarz

  38. 11.09.19 11:01 Krzysztof Kyniu Betkier

    Co do frekwencji - kto chciał przyjść, zorientować się, co słychać i widać na zapleczu I drużyny - ten był. Kto chciał być z innych powodów - ten był. Natomiast najważniejsze jest to, by w piątek był komplet. I będzie!!! SPW!

  39. 11.09.19 10:59 Krzysztof Kyniu Betkier

    @Pitek Ja się kompromituję? Przestań chłopie, bo wyraźnie nie trzymasz ciśnienia. To chyba normalne, że kluby nie chcą dokładać do dnia meczowego. Więc jeśli jest potrzeba zwiększenia ochrony, to pobiera się za bilety, normalna sprawa. Nie widzę w tym nic złego. Prowadziłeś kiedyś klub? Wiesz z czym się to wiąże? Aura została wytworzona przez nas? No chyba przez klub i informacje z niego płynące. Pobiera - vide kilka zdań powyżej. Pozdrawiam. SPW!

  40. 11.09.19 10:28 Oln

    Swoją drogą to "tylko" rezerwy więc co Ty byś chciał 2500 ludzi na stadionie? Ludzie ....

  41. 11.09.19 10:26 Oln

    Mięli przyjechać kibice gości więc trzeba zadbać=zapłacić za bezpieczeństwo ludzi na stadionie więc są to koszta i dlatego były bilety płatne.

  42. 11.09.19 10:22 Pitek

    Kyniu, weź Ty się nie kompromituj! Bilety na rezerwy płatne, bo kibice gości, z którymi się Stomil nie lubi, mieli przyjechać? To miało zagwarantować jakieś bezpieczeństwo? O co tu chodzi? Jeśli było zagrożenie bezpieczeńtwa, to się zgłasza impreze masową i się ustawia dodakowych ochroniarzy, którzy mają pilnować porządek. Druga sprawa - wybaczamy bilety na 4 ligę w Stomilu? NIE! Rozumiem, że bilety pobierają te kluby, którym się nie spina budżet i chcą minimalizować koszty organizacji. Ale Stomil? Przecież została wytworzona przez Was taka aura, że Stomil to poukładany finansowo klub - to dlaczego miałby pobierać jeszcze opłaty za wstęp na 4 ligę? I to było widać, skoro frekwencja zaledwie 300 osób na "Wielki Stomil"...

     _                 _ 
    | |               (_)
  __| | ___  _ __ ___  _ 
 / _` |/ _ \| '_ ` _ \| |
| (_| | (_) | | | | | | |
 \__,_|\___/|_| |_| |_|_|
                         
                         
 

Najnowsze artykuły

Twitter